PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580801}

Atlas chmur

Cloud Atlas
7,1 182 667
ocen
7,1 10 1 182667
5,2 24
oceny krytyków
Atlas chmur
powrót do forum filmu Atlas chmur

Przesłanie?

ocenił(a) film na 10

Karma? Geny? co dokładnie? jakieś opinie?

ocenił(a) film na 9
K_96

Chodzi tutaj dokładniej o to, że decyzje z przeszłości mają wpływ na przyszłość. Na początku mamy zrywki informacji z każdej epoki. Potem zaczynają się dopełniać. Dzięki temu, że film jest tak pourywany, zmusza widza do ciągłego myślenia i łączenia wątków. Widzimy pod koniec, że głowni bohaterowie postanawiają się postawić. W przyszłości tak jakby ich późniejsze wersje (tak to nazwijmy) również zaczynają się stawiać systemowi. Widzimy, że każda sytuacja z przeszłości rodzi podobne w przyszłości. postacie grane przez Hugo Weaving'a wszystkie są negatywne, ciągnie się to za nimi bo cały czas robią coś "złego". Myślę, że wmieszane są w to geny jak i cechy charakteru, oraz sporo innych rzeczy.

ocenił(a) film na 10
Necronomicon93

Czyli te "przyszłe wersje" są inkarnacją tych poprzednich, sansara? Czy potomkami? To mnie najbardziej nurtuje. No i jeśli to jest konsekwencja to jaką konsekwencje ponoszą właśnie postacie grane przez H. Wavinga (oprócz tej umowy spalonej, buntu córki i niewspółmiernego do przewinień przypadkowego lania w Szkockim barze) ? I co oznacza rola Starego Georgiego? Stał się Diabłem? Demonem? Swoją drogą H.Waving najlepszy aktor do grania ról czarnych charakterów heh

ocenił(a) film na 9
K_96

On był takim głównym złym. Jego pierwsze wcielenie zaczynało być złe, co skutkowało, że przypieczętował swój los i stąd zapewne stał się Georgiem. Nie czytałem powieści, możemy się domyślać niestety, czy to są inkarnacje, czy potomkowie. Myślę, że powieść jak i książka została właśnie stworzona specjalnie w taki sposób, by dać pole do popisu czytelnikowi, by mógł sobie sam odpowiedzieć na wiele pytań.

ocenił(a) film na 10
Necronomicon93

Hm ok dzięki za konstruktywną dyskusje w takim razie nie pozostaje mi nic innego niż wziąć się za książkę. I dowiem się może od razu o co chodzi z tą kometą/blizną/znamieniem ;) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
K_96

Nie mogą być swoimi potomkami raczej, ponieważ w przypadku osób ze znamieniem komety, kompozytor, ktory z tego co wiemy nie ma dzieci, ani nie miał romansu z nikim czarnoskórym. A dziennikarka "urodziła sie w chwili jego śmierci". Dlatego jestem zwolenniczką tezy, że są to kolejne wcielenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones