PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285935}
7,0 58 469
ocen
7,0 10 1 58469
5,5 11
ocen krytyków
Australia
powrót do forum filmu Australia

"Australia" dla mnie okazała się filmem infantylnym, teatralnie sztucznym, dziwacznie
zmontowanym i karykaturalnie zagranym. Cały film odebrałem jakby 16-tonowy ciężar patosu i
sztuczek reżyserskich spadł na puchową poduszkę fabuły, z której po tym zderzeniu rzecz jasna
nic nie zostało. Wizualnie film jest piękny - to muszę mu przyznać - ale też jest to piękno w
stylistyce, która mi nie zupełnie odpowiada. Jest jak obraz z nurtu akademizmu: "Pochodnie
Nerona" Siemiradzkiego są piękne, pełne detali, monumentalne ale sztuczne i bez życia
(przynajmniej dla mnie) i taka też była wizualna strona "Australii" - najlepszy ale i tak dziwaczny
element tego filmu.

W każdym razie dzisiejszy seans zdecydowanie zniechęcił mnie do obejrzenia "Wielkiego
Gatsby'ego" Luhrmana, który czeka na dysku. Możliwe, że poczeka bardzo długo.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

Gatsby na podobnym poziomie, czyli na 7 :D wiec ta 3 to chyba przez pierwszą polowe filmu dana :D

ocenił(a) film na 9

Wszystkie filmy Luhrmana są takie więc jeśli "Australia" ci się nie spodobała, inne również nie przypadną ci do gustu. Luhrmana albo się kocha albo się go nienawidzi ;)

użytkownik usunięty
Avantasia

Więc wygląda na to, że ja będę w tej drugiej grupie. "Romeo i Julia" dostał ode mnie słabiuteńkie 5, "Australia" teraz 3, "Moulin Rouge" nie oceniłem bo po prostu mam tak, że nienawidzę musicali (odrzuca mnie od filmów tego gatunku bez względu na to, jak obiektywnie dobry by był) więc nie chciałem dawać, zapewne niezasłużonego, 1. O "Roztańczonym buntowniku" nigdy dotąd nawet nie słyszałem więc zostaje "Gatsby", który na podstawie zwiastunów uznałem za film cukierkowo - dziwaczny ale jednak byłem go ciekawy. Po obejrzeniu "Australii" ciekawi mnie już tylko jak Gatsby'ego zagrał tam Di Caprio.

ocenił(a) film na 5

Romeo i Julia oraz Moulin Rouge to filmy praktycznie nie nadające się do oglądania dla normalnego widza, zwłaszcza ten drugi. Australia jest bez wyrazu, można od biedy przespać. Ale Wielki Gatsby - to zupełnie inna historia. Urywki i zwiastuny można sobie darować.

Zasiadłem do filmu z najgorszym nastawieniem, przez większość nie miałem zamiaru dać więcej niż 3 gwiazdki. Ale ostatecznie mnie pokonał. Zaczyna się niezbyt obiecująco, kiczem rodem z tandetnego Moulin Rouge, ale gdzieś pośrodku, jakby nieoczekiwanie, przechodzi w niesamowicie głębokie studium męskiej psychiki. No, i gra DiCaprio, obłąkańczo dobra. Chyba najlepsza w karierze.

Film najlepiej oglądać, jakby się czytało książkę.

ocenił(a) film na 3
Avantasia

Nie prawda--Moulin Rouge to arcydzielo, Australia rozdymka ( niby wielka ale pusta w srodku)

ocenił(a) film na 10

Sądze żę ten film był poprostu nie na twoją wrażliwość. Ja odkrywam melodramaty po wielu latach karmienia się filmami akcji:-) więc powiem En film jest boski

ocenił(a) film na 10

dla mnie film jest wspaniały !

Aha. I tyle.

użytkownik usunięty
myszszata

No i spoko.

ocenił(a) film na 4

popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones