PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1202}
6,5 5 128
ocen
6,5 10 1 5128
Autoportret z kochanką
powrót do forum filmu Autoportret z kochanką

Przepiękny film!!!

ocenił(a) film na 10

Dzisiejszej nocy dzięki TVP2 wróciłem do tego filmu. Widziałem go dawno temu i
oglądało mi się niemal jak za pierwszym razem. Wciągnąłem się całkowicie i bardzo
emocjonalnie reagowałem. Historia głównych bohaterów jest po prostu piękna. Młody
zbuntowany chłopak i kilkanaście lat od niego starsza niedojrzała kobieta. Obydwoje
cenią wolność ponad wszystko. Każdy na swój sposób. Poznają się przez przezabawny,
a jednocześnie wzruszający przypadek i tak całe ich magiczne uczucie się zaczyna. W tle
pokazana polska wiejska rzeczywistość, jak i miejskie zwyczajne życie. Zresztą cały film opiera się na kontrastach. Zachwycające są zdjęcia i wkomponowana w
nie muzyka - istna poezja!!! Aktorzy świetnie dobrani! Przede wszystkim oczarowała mnie
Katarzyna Figura! Nie chodzi mi tylko o walory cielesne. Stworzyła bardzo przekonującą i
ciekawą kreację. Jest świetną aktorką! Dla niedowiarków odsyłam do teatru. Jest
aktorką etatową warszawskiego Teatru Dramatycznego i tam w kilku spektaklach można
Ją obejrzeć. Gra również w "Gąsce" w Capitolu. Waldemar Błaszczyk wczuł się w
buntownika całkowicie. To był jego debiut, więc tym bardziej zasługuje na uwagę. Poza
tym partnerować takiej aktorce i mieć z nią bardzo odważne sceny to też nie lada wyczyn.
Każdemu outsiderowi ten film się spodoba. Ma w sobie wiele mądrości, przede
wszystkim pokazuje, że wolność jest najważniejsza i można ją mieć nawet wtedy kiedy
przychodzi dźwigać nam dodatkowy bagaż. Samo zakończenie jest ładne, ale zmieniłbym
zakończenie historii miłosnej głównych bohaterów. Nie spodziewałem się, że tak się
skończy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones