PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 438
ocen
7,4 10 1 790438
6,7 44
oceny krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Za Chiny Ludowe nie rozumiem, co w tym filmie fascynującego. Tyle szumu o nic.
1. Najpierw fabuła. Zaraz, zaraz... TO W TYM FILMIE JEST COŚ TAKIEGO JAK FABUŁA? Really?

2. Klimat - HAHAHAHAHA!!! Jaki znów klimat? Klimat to ma Obcy. A nie ten szit dla emo.

3. Czasem nie szło połapać się w akcji. I to nie dlatego, że była bardzo dobrze rozbudowana. Tylko dlatego, że wszystko było zbyt przewidywalne, by połapać się, kiedy ten film się kończy.

4.A muzyka? Nieważne, jak patetyczna by była, choćby nawet AC/DC użyli, to i tak to filmu nie uratuje.

5. Do tego dochodzi najdenniejszy scenariusz w historii kinematografii. Błagam, czy tak ciężko połączyć dobry scenariusz z efektami (efektami? coś tu nie tak...)?

6. Dalej idąc, wspomniane efekty - już w Transformers są lepsze efekty. Tam wszystko się pali, wali, a tutaj? Jeden mierny wystrzał na godzinę filmu? Bez komentarza.

7. No i jeszcze coś - liczne idiotyzmy, które sprawiały, że film jest nie do oglądania. Przykłady? Proszę bardzo!
a) Na'Vi walą w statki strzałami z łuku... Bez jaj. Trzeba było zwiewać!
b) mechy łamiące drzewa jak zapałki uciekają przed jakimiś dziwnymi zwierzami? Niemożliwe!
c) Na'vi odwracają się od głównego bohatera, a potem mu przebaczają, bo przyleciał na jakimś pterodaktylu? Myślałem, że zdrada przeciw społeczności jest The Unforgiven.
d) Na'vi znają angielski? Chuck Norris i tam był?
Z 50 prawd można było by i pewnie uzbierać, kto wie?

8. Finał zbyt przewidywalny. Po prostu.

9. Przesłanie? W tym gniocie jest przesłanie? Naćpaliście się czegoś? Nawet w utworach AC/DC i moich przeróbkach jest jakiekolwiek przesłanie.

Reasumując, true metal powiedziałby w tym miejscu "Avatar skończył się na Kill'Em." Zgadza się, jeśli ten "Kill'Em All" to pierwsza sekunda filmu. Bo później nic godnego uwagi nie ma.
Najbardziej z całej ekipy szkoda mi Jamesa Camerona. Scenarzyści dali mu jakieś bazgroły i ON TO ZAAKCEPTOWAŁ. Za jakie grzechy?
Zauważyłem na forum, iż jest temat, że podobno antyfani mają mentalność hitlerowców. Natomiast tych, którzy wyceniają film na więcej niż 7 (od 8 do 10) można przyrównać do komunistów, gdyż ma liczyć się tylko ich zdanie i koniec. Jeszcze czego.
Moim zdaniem film nie zasługuje nawet na jeden. Ale że nie ma niższej oceny, to dam z litości tą 1.

ocenił(a) film na 8
Ziomaletto

Moówi się w 100%, jak ktoś mówi 200%, to popełnia błąd. Jeżeli zgadzasz się z kimś w całości, to znaczy, że zgadzasz się ze 100% jego wypowiedzi, a nie 200...

Ryloth

"Moówi"?

ocenił(a) film na 8
Ziomaletto

I po co czepiasz się literówek? Moja uwaga była ciekawostką, a ty się po prostu czepiasz...

Ryloth

Spoko, zczaiłem, tylko to trochę razi w oczy...

Ryloth

No dobra, zgadzam się w 100%, ulżyło ci w czterech literach?

ocenił(a) film na 8
Ziomaletto

Nie zaczynaj, wystarczy że dałeś 1 Avatarowi dla popisu, nie mam ochoty wdawać się w pyskówki.

Ryloth

Sorry, ale mnie czasem takie komentarze denerwują, jak ktoś na siłę próbuje mnie poprawiać. I nie dałem 1 Avatarowi dla popisu, tylko uważam, że niższej skali nie ma...
Jak dla mnie skala ocen powinna być taka:
1. Fajny
2. Średni
3. Słaby
Nie było by tylu kłótni, ale gust, dupę, myśli i religię każdy ma swoją. Proste.

Ziomaletto

PS. Ta wojna między fanami a antyfanami Avatara zaczyna mi przypominać wojnę między fanami CoD'a i BF'a. XD

ocenił(a) film na 8
Ziomaletto

Nie jestem fanem Avatara, ale film lubię.

Ja ich wszystkich pogodzę, bo najlepszy jest Battlefront II. Tyle w tym temacie:)

Ryloth

Wątpię, że ci uda się wszystkich pogodzić. Jeszcze nikt tego nie dokonał. :/

ocenił(a) film na 8
Ziomaletto

Szczerze to mało mnie to obchodzi, bo nie jestem fanem ani CoD ani BF.

Ale taki jeden Jedi w pojedynkę by rozbił cały pluton żołnierzy z obu gier, więc pozamiatane ;p

Ryloth

No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć ci powodzenia. :)

Ziomaletto

Niepotrzebnie nadwyrężasz swoje nerwy kolego, i innych ludzi, to nie jest twój poziom. Musi Ciebie dręczyć jakś ciemna siła, skad tyle czasu i energii na takie bzdury?! :) to nie jest poziom Piratów i Akademi Policyjnej. Ciekawe ile masz lat? Zyczę Ci abyś zrozumiał kiedyś takie filmy jak Avatar bo warto. A Twórcy nie zrobili go po to by Ciebie dręczyć ale chcieli się podzielić czymś czego nie znasz, a Ty to tak olałeś, szkoda... bystrzak to z Ciebie chyba nie jest niestety. Karmisz się prostactwem i płycizną, chyba Twoje relacje z ludźmi nie należą do najlepszych.

szmuglerka

"Zyczę Ci abyś zrozumiał kiedyś takie filmy jak Avatar bo warto."

Ależ rozumiem - efekty i 3D priorytetem, a fabuła i scenariusz leżą i kwiczą.

"A Twórcy nie zrobili go po to by Ciebie dręczyć ale chcieli się podzielić czymś czego nie znasz, a Ty to tak olałeś, szkoda..."

No i chyba dobrze, że go olałem - jak chcę zobaczyć piękne krajobrazy, to w Google wpiszę "piękne krajobrazy" i mi starczy. Nawet taki Pacific Rim, który oglądałem jakieś 2-3 miechy, już stoi na wyższym poziomie.

"to nie jest poziom Piratów i Akademi Policyjnej"

No oczywiście, że nie - Piraci i Akademia stoją o pięć półek wyżej od Avatara.

"chyba Twoje relacje z ludźmi nie należą do najlepszych."

Nie tobie to oceniać.

Ziomaletto

a tak poza tym " z kulturą i szacunkiem do drugich" :) :***

szmuglerka

Ty w ogóle patrzysz na daty publikacji tych postów z nowego i starego tematu?

Ziomaletto

nie mi oceniać ale widać i to mi wystarczy. Nie czytasz ze zrozumieniem...piękne krajobrazy to mam za oknem i kawałek od domu, nie po to chodzę do kina. Może poczytaj albo popytaj ( ale tak już bądźmy poważni, bez wyśmiewania) innych, postudiuj ich odczucia, albo jak to się mówi weź wór na plecy i w droge by dowiedzieć się o co tyle tego cholernego rabanu. Odważnie przeżyj kawałek prawdziwego życia, w realu.
Więcej się czepiasz niż obserwujesz, to widać bardzo wyraźnie. ile masz lat?

szmuglerka

W listopadzie strzeli 16. I już czekam, aż walniesz tekst: "Zachowujesz się jak mały dzieciak". XD

Ziomaletto

Dziękuję za szczerość. Całe życie przed Tobą :) idealny czas żeby zacząć wedrówkę i szczerze życzę powodzenia w odkrywaniu o co w tym wszytkim chodzi. Nie będę za dużo truła, nie chcę psuć zabawy. Z jednej strony jesteś w takim wieku że masz prawo nie wiedzieć wielu rzeczy ( to też zależy od tego czy miałeś łatwy start czy nie, niestety na początku nie wszystkim dostaje się po równo, czasem nie zdajemy sobie sprawy ze należało się troche więcej) a z drugiej na tyle "duży" że wymaga się znajomości pewnych zachowań w komunikacji, kultury dlatego pytam się o wiek. Nie jestem święta, mam charakterek i pewno co niektórym dał się on tu we znaki, ale wszystko ma swe granice.Dorośli potrafią zachowywać sie o wiele gorzej od Ciebie:) Widzę że jednak krąży wokół Ciebie jakaś refleksja ale albo nie masz odwagi jej napisać albo jeszcze nie czas. Wiem że wrażliwość dziś nie jest uważana za dobro ani trendy ale jednak gdy mamy poważny problem zwracamy się do osoby wrażliwej, bo tylko ona jest w stanie zrozumieć.Cameron stworzył wielowarstwowy obraz dla dojżałych emocjonalnie widzów, dorosłych, doświadczonych trudami życia, którzy doznali np.utraty bliskiej osoby (prędzej czy później wszystkich nas to dotyka), szoku bycia świadkiem morderstwa siostry, szoku utraty domu, niepełnosprawność..., a właściwie to była dla Navi Apokalipsa. Zalepia dziurę w "kulturze" białych między "tym" światem a "cywilizacją" Stworzył taki pomost, dla wielu ludzi jest to szansa na powrót do duchowości, do świata, do prawdziwego życia, są wdzięczni że ktoś ma odwagę o tym przypomnieć, jak dla mnie w dobrym stylu. Nawi - navi, znaczy m.in.duchowy w mitologi słowiańskiej, dla mnie nieprzypadkiem. Pozdrawiam!

szmuglerka

Rację masz. Do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć - tak jak do tegoż filmu i innych.

Ziomaletto

Trzymam kciuki za Ciebie. Nie poddawaj się falom...

szmuglerka

To możesz gratulować - niedawno miałem okazję obejrzeć film JESZCZE RAZ i od początku i przyznam, iż wcale nie jest taki zły. Mimo kilku błędów logicznych i dość miernego aktorstwa mogę 6/10 wystawić. ;)

Ziomaletto

No :) to przyjdzie pewnie jeszcze czas na kolejne powtórki. Powiem tak, ten scenariusz napisało życie, ale wybaczam na prawde nie musisz wszystkiego rozumieć, na siłę też nie ma sensu, chpć warto. Szkoda ze jak miałam 16 to nie było takich filmów ehh...Gratuluję :)

szmuglerka

Dzięki. ;)
A ja lecę przesłuchać jakieś płyty Anthraxa. :)

ocenił(a) film na 6
Ziomaletto

Dużo masz racji, chociaż ocena jak dla mnie za surowa.

chemas

Dlatego podniosłem ocenę do 6/10.

ocenił(a) film na 6
Ziomaletto

Cieszy mnie to :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones