PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 341
ocen
7,5 10 1 327341
6,8 33
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Filmy o superbohaterach

ocenił(a) film na 10

Z góry przepraszam, że będę pisać trochę nieskładnie i z ogromną niewiedzą :) Moją prośbę kieruję głównie do fanów takich filmów i komiksów.
Po obejrzeniu The Avengers naszło mnie ogromnie na filmy w podobnym stylu. Obejrzałam już Iron Man 1 i 2, swoją drogą świetne. Chcę iść dalej, ale właściwie nie wiem od którego filmu mam zacząć. Czy akcja jednego filmu nie wyprzedzi drugiego. Zależy mi więc na jako-takiej chronologii, żebym potem nie myślała ,,o, a ten skąd się wziął".
Czy jest to obojętne, czy zacznę np. od The Incredible Hulk, czy może od Fantastycznej Czwórki? Przyznam szczerze, że komiksów czytałam minimalną ilość i to dawno, do tego nie odróżniam remaków od tych, które powstały jako pierwsze, bo czasem historia jest inna, a czasem taka sama, ale zrobiona w nowszym stylu.

Podsumowując, proszę o filmy pozwalające zapoznanie się z danym bohaterem, chronologicznie, najlepiej jakieś nowsze (żebym nie musiała po 100 razy oglądać tej samej historii, jak jest w przypadku, bodajże Kapitana Ameryki, na temat którego jest kilka podobnych filmów). Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych mój post będzie śmieszny, ale cóż, nigdy się nie interesowałam tą tematyką.


Taką listę znalazłam na innym forum na filmwebie, czy wg niej najlepiej oglądać, czy jednak jest coś nie tak?
2000 X-Men
2002 Blade II
- Spider-Man
2003 Daredevil
- X2: X-Men United
- Hulk
2004 The Punisher
- Spider-Man 2
- Blade: Trinity
2005 Elektra
- Fantastic Four
- Man-Thing
2006 X-Men: The Last Stand
2007 Ghost Rider
- Spider-Man 3
- Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
2008 Iron Man
- The Incredible Hulk
- Punisher: War Zone
2009 X-Men Origins: Wolverine
2010 Iron Man 2
2011 Spider-Man 4
- Thor
- The First Avenger: Captain America

paumar1

A więc tak... musisz wiedzieć, że nawet, jeśli wszystkie te filmy są robione na podstawie komiksów jednego wydawnictwa - Marvel - to i tak wiele z nich robionych jest przez różne wytwórnie filmowe. Dlatego też np. X-Men i Fantastyczna Czwórka są w rękach studia Fox, a w rękach Sony jest Spider-Man. W rękach Marvel Studios (studio podlegające pod samo wydawnictwo Marvel, jak można się domyślić) mamy: Hulka, Iron Mana, Thora i Captaina America. A no i "Avengers", które jest kulminacją tychże filmów. Innymi słowy: nie ma kompletnie żadnego znaczenia, jak będziesz oglądała wszystkie filmy (z wyjątkiem takich oczywistości jak fakt, że najpierw oglądamy pierwszą część Blade, potem drugą, a potem trzecią... wiadomo). Jedyny wyjątek to filmy robione przez samego Marvela, czyli właśnie Incredible Hulk z 2008 (ten pierwszy, z 2001 bodajże, został zrobiony przez inną wytwórnię; później prawa do Hulka powróciły do Marvel Studios i zrobili nowy film), Iron Man, Iron Man 2, Thor, Captain America i samo Avengers. Są też takie kwestie jak powrót praw do poszczególnych postaci, np. prawa do Daredevila i Fantastic Four Marvel powinien odzyskać w ciągu następnych dwóch lat, chyba że studio Fox zrobi nowe filmy o tych bohaterach - wówczas okres dzierżawienia praw jest z automatu przedłużony, niestety. Ale np. prawa do Punishera i Blade'a Marvel zdążył odzyskać kilka lat temu, jakby Cię to interesowało. Ja na przykład bardzo bym chciał, by powoli Marvel pozyskiwał na nowo prawa do wszystkich swoich bohaterów, ponieważ wtedy będzie mógł wykorzystywać np. Spider-Mana i wcisnąć go do "Avengers" lub robić większe filmowe eventy z udziałem różnych postaci, które w komiksach się spotykały.

Ok, ale jak już napisałem - kolejność nie gra roli, nie bój żaby. Jedynie należy filmy wytwórni Marvel Studios oglądać w kolejności premier kinowych, bo jak już wspomniałem te filmy nawiązują do siebie mocno, często te same postaci i wątki się przeplatają. I tyle.

ocenił(a) film na 10
Peeves

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Najpierw chyba obejrzę The First Avenger: Captain America, z racji tego, że był stworzony jako pierwszy.

ocenił(a) film na 7
paumar1

Tak nawiasem to nie ma Spider-Man'a 4...

ocenił(a) film na 8
Makusiek

The Amazing Spider-Man?

ocenił(a) film na 7
Ktos_kto

No i co z nim? To nie jest kontynuacja a całkiem inny film!

ocenił(a) film na 8
Makusiek

W sumie masz rację, ale chyba autorowi tematu chodziło właśnie o ten film.

ocenił(a) film na 7
Ktos_kto

Chodziło czy nie... To że idea jest taka sama nie znaczy, że to kolejna część. Celowo nazywa się "The Amazing Spider-Man" a nie "Spider-Man 4".

ocenił(a) film na 8
Makusiek

Nie będę się z tobą kłócił. Napisałem tylko, że chyba autorowi tematu chodziło o ten właśnie film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones