PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 327
ocen
7,5 10 1 327327
6,8 33
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Fazy Marvela

ocenił(a) film na 7

Może mi ktoś łopatologicznie powiedzieć czym są Fazy (I, II, III) Marvela, na czym polegają i co
prezentują i dlaczego :D wszyscy o tym mówią a ja nie za bardzo kapuje o co w tym chodzi

seba14121996r

Fazami określa się etapy w filmowym uniwersum Marvela (tzw. Marvel Cinematic Universe, czyli w skrócie MCU), które kończy kolejna część "Avengers" (czyli łopatologicznie- jedna faza to wszystkie filmy z Marvel Studios od pierwszego filmu po jednej z części "Avengers", do następnego filmu o "Avengers" włącznie).
Mamy zatem Fazę I, która zaczyna się od "Iron Mana", po nim następują "Incredible Hulk", "Iron Man 2", "Thor", "Captain America: The First Avenger" i na koniec "The Avengers", który kończy fazę I.
Faza II rozpoczęła się "Iron Manem 3" i skończy się filmem "Avengers: Age of Ultron"
Faza III rozpocznie się "Ant-Manem" i skończy się na "Avengers III" itd. (pewnie później pojawią się kolejne fazy).

Mam nadzieję, że nie pokomplikowałem tego niepotrzebnie.

ocenił(a) film na 7
KrissC

To wiem, bardziej mi chodzi o to dlaczego są podzielone na 3 częsci, jaki jest tego cel?

seba14121996r

Filmy są podzielone na fazy, żeby był porządek w całym tym wielkim planie filmowym Marvela; filmy w jednej fazie prowadzą fabularnie do następnej części "Avengers", a ona jest zwieńczeniem prowadzących do niej filmów, kończy pewne wątki i wprowadza nowe, które będą dopiero ważne w następnej fazie.
Filmy z jednej fazy tworzą więc pewną całość; łączy je tematyka np. pierwsza faza przygotowuje głównych członków Avengers i doprowadza powoli do ich spotkania, a np. faza III będzie w mniejszym, lub większym stopniu obracała się wokół tzw. Infinity Gems.
Nie wiemy jednak jeszcze ile dokładnie będzie faz- na razie wiemy o trzech, ale podobno plany Marvela sięgają znacznie dalej.

ocenił(a) film na 7
KrissC

infinity gems?

seba14121996r

Kamienie o olbrzymiej mocy, których będzie poszukiwał Thanos- czarny charakter z trzeciej części Avengers (która będzie podzielona na dwa filmy). Infinity Gems (w filmach nazywane są Infinity Stones) pojawiły się już w filmowym uniwersum: dwa w Avengers (jeden znajduje się we włóczni Lokiego, a drugi to Tesseract); jeden w "Thor: Dark World" (Eter) i jeden w "Guardians of the Galaxy" (Orb); łącznie będzie ich 6. Thanos również pojawił się już w dwóch filmach - na końcu "Avengers" i w "Guardians of the Galaxy".

Niektóre z filmów nie będą związane z Infinity Stones, ale i tak będą istotne dla fazy III i całego uniwersum.

ocenił(a) film na 9
KrissC

Drugą fazę już oficjalnie zakończy Ant-Man a nie Avengers 2

Danio31b

Tak, mój błąd- do wczorajszej konferencji prasowej Marvela byłem pewny, że Ant-Man rozpoczyna fazę III.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones