PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371515}

Avengers

The Avengers
7,5 327 335
ocen
7,5 10 1 327335
6,8 33
oceny krytyków
Avengers
powrót do forum filmu Avengers

Kolejność oglądania

ocenił(a) film na 10

Cześć
Mógłby mi ktoś napisać kolejność w jakiej powinno się oglądać produkcje Marvela tak aby miało to
chronologiczny sens . Jeśli dacie radę to proszę o uwzględnienie serialu " Agemni tarczy "
dzięki serdeczne

ocenił(a) film na 9
majciex

Iron man, iron man 2 thor kapitan ameryka pierwsze starcie , avengers , iron man 3 thor mroczny świat kapitan ameryka zimowy zołnierz

master123_fw

Thor przed iron manem 2 , bo w IM2 sa nawiazania do thora . A poza tym pierwszy kapitan ameryka jest w sumie poza kolejnoscia. No i jest jeszcze incredible hulk, ktory powinien byc po pierwszym iron manie ;)

ocenił(a) film na 10
majciex

Faza 1:
Iron Man (2008) Iron Man 2 (2010) Thor (2011) Kapitan Ameryka 1 (2011[Jest retrospekcja do 1943 więc możesz obejrzeć najpierw to a potem IM1])
Avengers (2012)
Faza 2:
Iron Man 3 (2013) Agenci Tarczy 1-5 (2013.09) Thor: Mroczny świat (2013) | Agenci Tarczy nawiązanie do TMŚ. około odcinka 5-7(nie wiem dokładnie) | Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014) | Agenci Tarczy powiązanie z KA. około odcinka 15-17(Nie wiem dokładnie, dawno oglądałem) | Agenci Tarczy finał sezonu pierwszego (2014.05) Strażnicy Galaktyki (2014)
Avengers 2 (2015)
Faza 3 prawdopodobnie po Avengersach 2 ale mogę się mylić

Akcja filmów dzieje się w roku w którym film został wypuszczony na światło dzienne
Do tego dochodzą One-Shot ale to filmiki 5-15 minutowe więc ich nie napisałem (nie wnoszą wiele do fabuły lecz rozjaśniają lekko)

Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo :p

ocenił(a) film na 2
Mmesek

wszyscy zapominacie o hulku w ktorym pojawia sie stark na koniec i mowi ze zbieraja ekipe :)

ocenił(a) film na 10
yafuri

Ale aktor grający Hulka i aktor grający Hulka w Avengersach się różni więc nie liczy się :P

ocenił(a) film na 7
Mmesek

Liczy się. To samo co z Rhodeyem.

ocenił(a) film na 10
invisiblepata

Rhodey został podmieniony z IM1 i w IM2 był inny, to samo z jakimś gościem u Thora. A My mówimy o pełnym filmie, Rhodey takowego nie miał ;)

ocenił(a) film na 9
Mmesek

Oczywiście, że Incredible Hulk się liczy do MCU. Po prostu później zmieniono aktora, ale całą historia zalicza się do uniwersum i film jest z tym uniwersum powiązany.

ocenił(a) film na 10
Mmesek

świetnie dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedz :)

ocenił(a) film na 10
majciex

A prosz, polecam się na przyszłość :P

Mmesek

Agenci Tarczy? co to jest? A czy ten Kapitan Ameryka jest konieczny do obejrzenia przed seansem Avengers?

ocenił(a) film na 10
Belief

Nie jest ale w późniejszym czasie wnosi do Uniwersum sporo (Hydra)
A Agenci Tarczy to serial tv fabularnie między Iron Manem 3 a przed Strażnikami Galaktyki, potem jest drugi Sezon(Między Strażnikami Galaktyki do chyba Avengers 2) nt. S.h.i.e.l.d i tego jak się zmienia oraz wyjaśnia czemu Coulson przeżył (po seasnie Avengersów będziesz wiedział) ale jak chcesz zacząć oglądać ten serial (22odcinki) to najpierw obejrzyj Kapitana A. i resztę do IM3(Thora nie musisz :P ) oraz gdzieś tak po 12 odc. Kapitana Ameryke 2 :f

Mmesek

Ach, czyli ten serial jest powiązany z Kapitanem Ameryką. Więc nie trzeba go oglądać, aby zrozumieć Avengers? A jaki mają tutaj udział Strażnicy Galaktyki?

Belief

Zaden . Straznicy galaktyki to osobna hostoria , w luzny sposob nawiazujaca do glownych historii.

ocenił(a) film na 8
Mmesek

Nie wymieniłeś Strażników Galaktyki, a przecież cała opowieść kręci się wokół Thanosa i kamieni nieskończoności.

ocenił(a) film na 10
ernestmazurmistrz

Jak nie jak tak? :D Wymieniłem, przed Avengersami 2... ale przydałoby się odświeżyć ;-; (Ant-man + te które mają być)

ocenił(a) film na 8
Mmesek

https://www.digitalspy.com/movies/a825774/marvel-cinematic-universe-in-chronolog ical-order/

Podrzucam link. Idealnie wyjaśnione jak oglądać po kolei. Polecam!

ocenił(a) film na 9
majciex

Tutaj jest wszystko do "The Avengers". http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20120719143249/marvelcinematicuniverse/images /3/30/Marvel-Movie-Universe.jpeg
Potem jest: "Iron Man 3", "Thor: The Dark World", "Capitan America: The Winter Solider" i "Guardians of the Galaxy". ;)

ocenił(a) film na 9
lliesme

Niestety nie da się odczytać z tego linku :(

ocenił(a) film na 10
majciex

h-t--tp-://www(.)(imdb(.)com/list/ls058395883/

ocenił(a) film na 10
Marvel_Studios_3

usun nawisy i ostepy

ocenił(a) film na 10
majciex

Zapewne wedlug daty produkcji, jak zawsze...

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

Dlatego że uniwersum ma takie same lata co rok produkcji :p

ocenił(a) film na 10
Mmesek

Ciezko rozkminic? :)

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

Do mnie czy do osoby co pyta? Bo dwuznaczność jest u ciebie :P Napisałem tak bo dałeś te "..." na końcu jakby z jakimiś negatywnymi emocjami do tego :|

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

Też tak uważam

Kajka12

podajcie dokladna liste ogładania

Dominik_Dandik

1. Niesamowity Hulk
2. Iron Men 1
3. Iron Men 2
4. Thor
5. Kapitan 1
6. Avengers
7. Iron men 3
8. Thor 2
9. Straznicy 1
10. Kapitan 2
11. Avengers 2
12. Ant man
13. Doktor Strange
14. Ameryka 3
15. Spidey
16. Straznicy 2
17. Thor 3
18. Czarna Pantera
19. Avengers 3

Z czego Strangea, Straznikow 2 i Thora 3 nie ogladalam wiec nie jestem pewna. Po napisach koncowych jest zwykle krotki filmik ktory podpowiada ktory film ogladac dalej. (Np. w Iron Manie 2 na pewni pokazany byl mlot Thora). Pantera wychodzi niebawem a Avengers w maju.

Mam nadzieje ze pomoglam

kimiko95

super dzienkuje za pomoc naprawde doceniam

Dominik_Dandik

ja polecam ten artykuł:

www.gosiarella.pl/2015/05/kolejnosc-ogladania-filmow-marvela.html#

właśnie nadrabiam oglądając według tej kolejności, podane są nawet One Shoty

Hickstead

usuń tylko spacje w linku, żeby działał

kimiko95

czy znajomość ant mana jest niezbędna do ruszenia dalej? chcę sobie go darować i po drugiej części avengersów od razu obejrzeć kapitana 3 (doktora strange'a widziałam jakiś czas temu, mniej więcej ogarniam kim był i co robi, więc nie powinnam mieć dalej problemów z ogarnięciem)

ocenił(a) film na 9
majciex

słuchaj mistrzu najlepiej jak obejrzysz po kolei jak powstawaly... one są tak zrobione ze nawet jak coś miało miejsce wcześniej a później wyszło to i tak się to świetnie oglada jako dopełnienie historii... jak jesteś fanem to i seriale można luknac ale i bez nich dasz sobie radę żeby ogarnąć :) gorąco polecam wszystkie filmy nawet cienki moim zdaniem Black panther daje radę więc miłego seansu i czekamy na capita Marvel :) pozdro

ocenił(a) film na 2
qudien

Jak widzę wasze oceny to mam chęć obejrzeć ale wiem że film z pewnością będzie tak durny że nie wiem nawet jak skomentować jego zyski ...

ocenił(a) film na 9
qudien

I tak właśnie należy zrobić. Bez kombinowania. Serial Agenci Tarczy zdecydowanie polecam - pierwszy sezon trochę słaby, ale potem jest spoko.

ocenił(a) film na 6
majciex

Super wątek! A w takim razie jeszcze było by super jakby ktoś podpowiedział kolejność oglądania uniwersum DC? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones