PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3983}
7,3 4 115
ocen
7,3 10 1 4115
Awantura o Basię
powrót do forum filmu Awantura o Basię

Basia

ocenił(a) film na 5

Film bardziej chwytający za serce niż współczesna wersja, znakomici aktorzy starego pokolenia Duszyński Ciecierski, Basia bardzo naturalna i wzruszająca.............

ocenił(a) film na 10
asstary

To prawda, współczesna wersje jest przy tej bardzo słaba, a o drugiej części, w której Basia jest nastolatką nawet się nie wypowiem...

ocenił(a) film na 9
asstary

To skąd ocena 5/10? Nie rozumiem!

ocenił(a) film na 8
agnieszka1234

Ja też nie :P
Wersja oczywiście inna niż książkowy pierwowzór, ale jak porównać do wersji z 95 roku, to nie mam wątpliwości, która wersja lepsza.

ocenił(a) film na 8
Krytykant

Obejrzałem dziś rano po raz pierwszy i muszę przyznać, że to na prawdę bardzo dobry film, dla każdego.

ocenił(a) film na 8
asstary

Zgadzam się, najlepsza ekranizacja do której ciągle mam ogromny sentyment :) wciąż wzrusza i bawi.
Ciepły, wyśmienicie zagrany film :)

ocenił(a) film na 10
asstary

Zgadzam się całkowicie. Mam to nagrane na jednej płycie razem ze "starym" Szatanem z 7 klasy. I oglądam od czasu do czasu. Te nowe wersje przy starych to .... nie powiem co bo (zwykle) jestem "kulturnyj narod".

Witek_9

Zdecydowanie piękna i doskonała wersja. Mimo swoich licznych znam jak przeniesie akcji z Warszawy do Krakowa oraz czasów z dwudziestolecia międzywojennego do końca XIX wieku (czasy LALKI i RODZINY POŁANIECKICH) film jest genialny. A może właśnie te zmiany przypominające nam piękne czasy, które już minęły, mają w sobie najwięcej magii? Do tego genialny Jerzy Duszyński, amant polskiego kina jako dobroduszny wujcio. Oraz słodka tytułowa Basia, której nie da się nie kochać :)

asstary

Co to za ocena?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones