PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696637}

Azyl

The Zookeeper's Wife
7,2 44 464
oceny
7,2 10 1 44464
4,3 7
ocen krytyków
Azyl
powrót do forum filmu Azyl

Nic o polskim dusznym katolicyzmie, antysemityzmie, polskich błędach i wypaczeniach, cebulach, januszach, sebixach...mało newsweekowo-tvnowo-wyborczej agitki ...a tylko o dobrych Polakach !!!! którzy w dodatku ratują Żydów !! Dlaczego dopuścili do nagrania takiego filmu !? My chcemy być nowocześni, światli, Zachodni, a peany na cześć naszej historii to odgrzewane kotlety, nikomu to niepotrzebne…My chcemy Idy, Pokłosia, Holland !!

ocenił(a) film na 7
Wielki_ted

A w domu wszyscy zdrowi!??

k_bogucki

Rozejrzyj sie po mieszkaniu, to się dowiesz. : )

k_bogucki

U ciebie na pewno nie...

ocenił(a) film na 8
k_bogucki

A dlaczego francuzi bojkotują film AZYL, Nie pokazują go we francuskich kinach?

k_bogucki

Nie mam pojęcia co Cię tak dziwi? Gdzie nasz wrodzony antysemityzm? ;)

Co do prawdziwych intencji narodu wybranego, obejrzyj sobie ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY

Na tym filmie uczciwi Żydzi, wypowiadają się o swoich ziomkach. Pokazane jest też dosadnie drugie dno biznesu związanego z holokaustem. Jak obejrzysz cały film, a nie tylko jego fragment, być może procesy myślowe w Twoim mózgu zostaną wznowione. ;)

Wielki_ted

Ten film przede wszystkim zawstydza polskich filmowców.
To inni opowiadają o nas. My nie potrafimy opowiedzieć o sobie. Najwyżej potrafimy na siebie napluć.

dejker

jacy my ?
kto my ? Holland ?
Filmy polskie nie są robione przez Polaków, Polacy nie dostają pieniędzy z kasy na kulturę polską.

markin

mamy taką elitę na jaką zasługujemy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
igrzyb

moze o Izraelu to tak

igrzyb

Z taką nienawiścią do ludzi, to możesz grać Hitlerowca. Oni na tej bazie zbudowali ten system prawaku.

igrzyb

A kogo obchodzi kogo ty szanujesz bucu??

ocenił(a) film na 5
markin

Właśnie tacy antysemici jak ty, twierdzący, że Polacy żydowskiego pochodzenia nie byli Polakami, przynosili hańbę naszej Ojczyźnie i umacniali swoim podłym zachowaniem negatywne o Polakach stereotypy. Holland jest bardziej polska niż ty, jest od ciebie dużo inteligentniejsza i więcej dla Polski zrobiła. Jest szanowana na świecie jako polska reżyserka, a ty gdzie jesteś szanowany? Na dzielni czy na zlotach kiboli?

per333

mówisz o braciach Bielskich a może wiesz jak za czasów zaborów żydzi wydawali Polaków Carowi i przejmowali ich ziemię i nazwiska ?
Raka należy zwalczać to tylko goście mają swoje poletko i widać jak sobie gospodarują nawet Hitler nie był takim faszystom jak syjoniści. Pewnie ty też z kibucu albo jeden z bacha bazi.
Antysemitami to są syjoniści którzy mordują narody semickie na potęgę, więcej żydów wymordowało żydów niż inne nacje razem wzięte.
Takie tumany, kocmołuchy jak ty powinny pracować i nie mieć dostępu do publicznych wypowiedzi.
Nawet żydzi nie chcą tego syjonistycznego bydła i morderców na bliskich wschodzie.

ocenił(a) film na 5
markin

A po polsku umiałbyś to napisać? Do szkoły miałeś pod górkę? Ludzie najgłupsi w populacji są też z reguły najbardziej prymitywni i ty jesteś tego całkiem dobrym przykładem.

per333

nie znam języków faszystów a w szczególności tych syjonistycznych nie dziwię się, że nic nie rozumiesz gąbka w czaszce i takie efekty. Spytaj rabiego bo sam nie możesz myśleć.

ocenił(a) film na 7
markin

Niestety nie znasz również pięknego, rodzimego języka polskiego. Lub go nie szanujesz, pisząc bez zachowania jego reguł i odpowiedniego słownictwa.

Offi

nie znasz się niestety, przypomnę ci co i jak, mianowicie "aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa", język jest po to aby wyrażać co się w głowie kłębi i tak np. interpunkcja jest propozycją nie obowiązkiem, właśnie tworzenie wymaga przekazania tego co się chce.
Czytając czytaj tak jak jest napisane przypomnę ponownie, że przecinek to nabranie oddechu więc jak go nie ma czytaj bez oddychania bo autor tak chce.

ocenił(a) film na 7
markin

No jasne. Interpunkcja nie jest obowiązkiem, więc "Operować, nie można czekać!" znaczy to samo, co "Operować nie można, czekać!".
Spróbuj teraz głośno, sam, przeczytać to, co napisałeś i nie rób żadnej pauzy. I spróbuj tak się z kimś stale komunikować.
Gratuluję "bełkotliwości" stosowanej. ;)

Ale najważniejsze, że gdy się jest prawdziwym patriotą, to kocha się każdy, najmniejszy przejaw polskości. W tym reguły ojczystego języka, nad którymi przez wiele wieków trudzili się się nasi przodkowie. Nie chce się mowy rodzimej kalać, plugawić i traktować niczym śmiecia. Ty tu tworzysz raptem posty, a nie pieśni i liryki na miarę Słowackiego, którego śmiesz cytować. Kalasz polszczyznę własną niechlujnością. Wstydź się młody człowieku i nie waż się zwać prawdziwym Polakiem!

Offi

a ty dalej tępa jesteś ja pie...

ocenił(a) film na 7
markin

Bardzo inteligentny komentarz. Wyżyny intelektu, do których nigdy nie dorosnę i nie sięgnę. Tym bardziej żegnam, chyląc czoła przed niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju "ja pie...".

Offi

dziecko wracaj do szkoły naucz się myśleć, ja cię uczył nie będę

ocenił(a) film na 7
markin

Toż szkoda Twego cennego czasu o geniuszu jedynego w swoim rodzaju intelektu, mistrzu mowy polskiej na miarę Słowackiego czy innego wieszcza, skarbnico wszelkiej mądrości poczciwej i jedynej, objawionej pospólstwu prawdy, byś uczył takowe marne stworzenie jako ja. Zgadzam się i nauk jakichkolwiek się z bólem serca zrzekam. Trudno, pozostanę w swej niewiedzy niczym Bałtyk niezgłębionej. Pozdrawiam niemalże serdecznie i na pewno ostatecznie. ;)

Offi

Dokładnie tak powinno postępować się z trollami. Kulturą i ogładą. Brawo :)

ocenił(a) film na 7
Kot25

A dziękuję. ;)

ocenił(a) film na 7
Kot25

A dziękuję. :)

ocenił(a) film na 7
Offi

Ogólnie mam gdzieś Waszą kłótnię, ale "patriota" to nie jest słowiańskie słowo, ani nawet polskie, więc trochę kobieto Cię poniosło xD
Ogólnie chłop dobrze napisał o światowym syjonistycznym przekręcie, więc dajcie mu spokój. Od razu widać, że ma otwarty umysł.
P.S. "Spytaj rabiego, bo sam nie możesz myśleć" hehe śmiechłem

ocenił(a) film na 7
dzenero

Genialne, kajam się uniżenie, bom użyła słowa "patriota", które to z greckiego pochodzi. Pewnie jestem w spisku ze starożytnymi Grekami. Oświeć mnie językoznawco (bo zapewne nim jesteś, nieprawdaż?), jakże mam nazwać kogoś, kto kocha ojczyznę swoją. Po polsku, prawdziwie, a najlepiej w staropolszczyźnie albo i w starosłowiańskim.

ocenił(a) film na 7
Offi

Dawniej funkcjonowało określenie "ojcota".
Kluczowe znaczenie ma tutaj rdzeń "OJ" który onacza: "tego co kieruje"
np. OJ-ciec, OJ-czyzna, w-OJ-ownik itd.

I nie "kocha" tylko MIŁUJE, kocha to też nie jest naszym rodzimym słowem.

Nie jestem językoznawcą, ale za to interesuję się logicznym znaczeniem wyrazów w naszym poniszczonym języku. Oświecić to Cię może słońce- nie używaj w stosunku do mnie słów-kluczy propagandowych, bo się pogniewamy, a to też świadczy o niskim poziomie świadomości - po co masz tracić w moich oczach dzieńszczyno małorolna ^^
A i nie bądź protekcjonalna - może się czegoś mądrego nauczysz ;)

Wielki_ted

Już niejaki Majmurek się spina w recenzji z tego powodu. Ale czego spodziewać się po "redaktorze" Krytyki politycznej którego dziadowie przyjechali tu na sowieckich czołgach.

ocenił(a) film na 6
użytkownik usunięty
Ricz_Forrester

Majmurek to wyjątkowo obleśna postać.

Ricz_Forrester

majmurka wsadzić w działo i wystrzelić tam skąd przyszedł

Ricz_Forrester

Uwaga bo redakcja tego portalu to 13-8 = kolumna. I tak się dziwię, że dopuścili do takiej "katastrofy" umieszczając tu ten film.

Wielki_ted

Gdyby chociaż była jakaś scena jak kulturalny i szarmancki oficer SS ratuje żydów przed tłumem zdziczałych Polaków uzbrojonych w cepy i widły.

Korgan_1977

O tak... Takie sceny ( jakże potrzebne, szalenie istotne w budowaniu dialogu z postępowym światem zachodu) z pewnością umieszcza w swych przyszłych arcydziełach wybitni twórcy polskojęzyczni.
Ufam , iż w umysłach tychże wybitnych jednostek o szlachetnych rodowodach juz pojawiło sie wiele genialnych pomysłów które w dobitny sposób ukażą światu prawdę o Polakach.

Korgan_1977

Takich oficerów było mnóstwo, wiem bo oglądałem "nasze matki, nasi ojcowie". Ale wcześniej kilka artykułów Seweryna Blumsztajna.

Korgan_1977

Dobre :D. Tak na marginesie - też brałem Korgana do drużyny w BG2 :).

Korgan_1977

byłaby tak samo poprawna historycznie jak tusk wspierający Polskę w Europie xD

Wielki_ted

Ja nie uważam, żeby "Ida" czy "W ciemności" było antypolskie. Nie mniej uważam, że brakowało takiego filmu jak Azyl. Wysokobudżetowa zagraniczna produkcja, która mówi o dobrych Polakach i mówi jasno, że nie jesteśmy odpowiedzialni za Holocaust. Bo nie jesteśmy. Możemy się uderzać w piersi za antysemityzm, ale wielu z nas ich ratowało ryzykując własne życie.
Uważam, że powinno się mówić o bohaterstwie jak i złych czynach. W równych dawkach.

kybe

Myślisz, że przeciętny obywatel obcego państwa jak ogląda Idę to rozumie tło historyczne, żydokomunę, co robiła Wolińska etc. ? To nie chodzi o twierdzenia typu antypolski, ale ile szkód wyrządza, jak wpisuje się w narrację dusznej Polski, zresztą jest to bubel jeżeli chodzi o treść

http://kulturaliberalna.pl/2014/07/08/powodzenie-poklosia-idy-nowym-jorku-fragme nt-pamietnika-ii/

Wielki_ted

Bardziej bym się martwił jak bardzo potweirdzają stereotypy rodacy za granicą, nie filmy. Przecież mówisz "żydokomuna", a później się obruszasz kiedy powstaje film o polskich antysemitach. Bez sensu zupełnie.

kybe

pierwsi żydzi stworzyli żydokomunę a następnie została ona rozpoznana i nazwana przez Polaków. A jak nazwać żyda, komunistę mordującego polaków ?
Może podpowiesz określenie.
Kiedy zgwałcą Ci córkę, żonę to się nie obruszysz ?
Może najpierw rozpoznawaj fakty a następnie się wypowiadaj.

kybe

Oraz jak je potwierdzają Polacy w internetach chociażby na tym portalu... Gdybym był jakimś nieprzychylnym Polakom dziennikarzem i chciałbym napisać artykuł o ich "antysemityźmie wyssanym z mlekiem matki", wystarczyłoby mi wrzucić w Google Translate kilka losowych tematów z forum np. "Pokłosia"... Miałbym materiał na kilkustronicowy elaborat.

Sqrchybyk

To nie są ludzie z którymi można jakikolwiek dialog nawiązać. Ręce opadają. Frustracja i nienawiść oraz wiara w teorie spiskowe. Smutne, że faktycznie ktoś ocenia Polaków na podstawie wypowiedzi i zachowania takich jednostek...

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Bo Pokłosie to film mający wzbudzać antysemityzm. Pasikowski robił za pożytecznego idiotę w tym wypadku.

sweet_anger

W takim razie ci wszyscy, którzy na to zareagowali antysemityzmem, wyszli na jeszcze większych pożytecznych idiotów... Pasikowski chociaż trochę zarobił, tamci idioci swoją robotę za darmo wykonali.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Dokładnie. Dlatego na takie prowokacje najlepiej nie reagować, olewać :]

sweet_anger

Gdyby to było możliwe... Tacy osobnicy jak typowi internetowi "patryjotyczni" napinacze to najłatwiejsze cele prowokacji na świecie.

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Niestety, to prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones