PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210898}

Babel

7,4 172 176
ocen
7,4 10 1 172176
6,9 22
oceny krytyków
Babel
powrót do forum filmu Babel
Spinel

one są ze sobą splecione tak, że ja ich nie potrafię rozdzielić i każda ma w sobie ten sam ładunek smutku..

ocenił(a) film na 7
czekina

Co prawda to prawda

ocenił(a) film na 5
Spinel

Japonka.

ocenił(a) film na 8
Spinel

Ta z marokańską rodziną, dzieci poniosły straszliwe konsekwencje swojej nieodpowiedzialności. Tak jak z wszystkimi bohaterami z nimi również nikt nawet nie próbował rozmawiać, ale od razu osądzać, jednakże w innych historiach to przejawiało się w łagodniejszy sposób - poprzez obojętność czy dyskryminację, a scena jak po prostu do nich strzelają mną wstrząsnęła.

użytkownik usunięty
emkagoska

Meksykanka.

ocenił(a) film na 7
Spinel

Mnie także Japonka. Jedynie jej historia zakończyła się smutno i przez cały czas było mi jej bardzo przykro, że nie może być szczęśliwa z powodu swojej utraty słuchu.

ocenił(a) film na 8
Czytelnick_21

acha ,czyli wedlug CIebie , historia zastrzelonego chlopca skoczyla sie na wesolo?

ocenił(a) film na 9
Spinel

Szkoda mi tej meksykanki, nie mogła na nikogo liczyć i zniszczyła sobie poukładane życie.

ocenił(a) film na 7
kupmichleb

To prawda

ocenił(a) film na 8
Spinel

Japonka. Szkoda mi jej. Przez to że nie słyszy nie może zaznać miłości. Rozpaczliwie szuka okazji do współżycia. To takie poruszające.

Tuber

>Przez to że nie słyszy nie może zaznać miłości.
a co ma jedno do drugiego?

ocenił(a) film na 8
czekina

Bynajmniej nie chodziło mi tu o to że jest kimś gorszym. Przez to że nie słyszy zdaje jej się że jest kimś mniej wartym w oczach innych. Ludzie nie do końca ją rozumieją i czasem wyśmiewają.Odbija się to na jej zachowaniu.Poszukuje "doświadczeń" u ludzi którzy byli dla niej choćby trochę mili. Nie miałam nic złego na myśli.

ocenił(a) film na 7
Spinel

Meksykanka.

Spinel

Meksykanka

ocenił(a) film na 6
Spinel

Chyba Japonka.

użytkownik usunięty
Spinel

Jak dla mnie tych historii jest 4.
Najbardziej podobała mi się ta o Japonce.

ocenił(a) film na 9
Spinel

Historia Meksykanki czyli historia w pewnym sensie "niewolnika" w wolnym cywilizowanym świecie. Co tam ślub syna (to przecież jakiś meksykaniec!)- niech odwoła - ja ZAPŁACĘ. Służąca ma służyć. Jej uczucia, plany, problemy nikogo nie obchodzą. Jaśnie Pan władca może co prawda załatwić helikopter na pustyni ale nie może załatwić opieki na kilka dni dla swoich dzieci.

ocenił(a) film na 10
salinas

Dokladnie tak ,salinas.Historia Meksykanki jest najbardziej beznadziejna.Japonce moze sie w zyciu odmienc,moze znalezc swoja droge,wyzbyc sie poczucia innosci,badz to pozucie moze stracic swoja moc poprzez pozytywne wydarzenia w zyciu.Poza tym na koncu oowiesci zostaje odbudowana nic porozumienia i bliskosci z ojcem.Meksykanka jest jak smiec,traci cale dotychczasowe zycie i nie ma prawa do zadnych okolicznosci lagodzacych.I rzeczywiscie,podejscie pana,ze slub jej syna jest jakas nieistotna sprawa,ktora mozna odwolac czy przesunac.Wlasnie uderzajace,ile znaczy dla niego ona-wieloletnia ,dobra opiekunka jego dzieci.

ocenił(a) film na 7
salinas

Początkowo też pomyślałem, że pracodawca Meksykanki to d-bag, z czasem jednak... cóż, trzeba przyznać, że w tym konkretnym momencie miał jednak co innego na głowie... w sytuacji kryzysowej niejeden zachowuje się niewłaściwie.

Inna sprawa, że ukazana w filmie dysproporcja między losami przedstawicieli świata zachodu (bądź wschodu, Japonia) a reszty jest cholernie smutna... po Amerykankę na środek pustyni przyleciał helikopter, Meksykankę bez gadania deportowano, do Marokańczyków zaś zaczęto strzelać...

ocenił(a) film na 10
Spinel

Jak dla mnie wszystkie są genialne i dobrze ze sobą splecione, jednak historie nastoletniej Japonka bym skróciła do koniecznego minimum!

Spinel

Meksykanka

ocenił(a) film na 7
MoviesHunter

Meksykanka z Japonką wygrywają

ocenił(a) film na 8
Spinel

Japonka. Brak słuchu i samotność, trauma związana ze śmiercią matki (i znalezieniem jej) i związany z tym acting out. Do tego poruszające i napawające nadzieją zakończenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones