Bajki na dobranoc

(1980) TV
1 1 FILM 4032
Bajki na dobranoc (1980)
http://www.filmweb.pl/film/Bajki+na+dobranoc-1980-4032/userRecommends
1 godz. 14 min.
ocena społeczności: niezły
5,7/10
67 głosów
  • 27 osób chce zobaczyć ten film

Młody operator zostaje zatrudniony przy pracy nad filmem kukiełkowym. Wkrótce na planie produkcji dochodzi do tragicznego wypadku.

Bajki na dobranoc (1980)
Dodaj plakat klikając tutaj.

obsada

(16) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Historia dwóch małżeństw znajdujących się w sytuacjach konfliktowych. Jedno małżeństwo - Holasowie, to ludzie nie pierwszej młodości. Ona - reżyser - z wielkimi nie spełnionymi ambicjami, on - animator - człowiek życiowo przegrany. Druga para to młodzi ludzie - juniorzy, mający małe dziecko. On jest początkującym operatorem filmowym i dostaje pracę przy realizacji filmu kukiełkowego właśnie u Holasów. Przyczyna konfiktu w tym małżeństwie to niedojrzałość życiowa, brak odpowiedzialności ze strony Wojtka Janickiego, przejawiająca się w metodach wychowawczych wobec córeczki, stosowanych w "bajkach na dobranoc". Ta postawa życiowa Wojtka doprowadza do tragedii - reżyser Holasowa ginie porażona prądem elektrycznym, a jej mąż, posądzony niesłusznie przez niego o spowodowanie jej śmierci, doznaje ataku serca.

pozostałe informacje

muzyka:
Teodor Ratkowski
inne tytuły:
(więcej...)

dyskusja

(2 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał

Świetny film

Napięcie, klimat i bardzo dobrze ukazany portret psychologiczny głównego bohatera który chyba sam nie wie kim jest, czego chce i co ... czytaj dalej
0
 

Taki sobie

Taki sobie filmik. Fajnie zagrał Buczkowski, choć krótko.
Beata Beata
ocena: 4
0
 

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true