PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98801}

Ballada o Narayamie

Narayama bushiko
7,5 2 381
ocen
7,5 10 1 2381
8,0 3
oceny krytyków
Ballada o Narayamie
powrót do forum filmu Ballada o Narayamie

mało spotykanym nawet dzisiaj, nie mówiąc o jego pokazaniu w formie bardzo atrakcyjnej i przekonującej...

miko_klimkiew

musiałem mieć jakąś ocenzurowaną wersje bo nic ostrego tam nie widziałem...

ocenił(a) film na 7
miko_klimkiew

No bez przesady. Seks jest nie tyle ostry, ile naturalistyczny - i nie powiedziałabym, że jest to szczególnie atrakcyjna dla widza forma. Ale fakt, w kinie amerykańskim czy nawet europejskim tamtego okresu próżno by szukać w ten sposób przedstawionego zagadnienia. A przecież w Japonii zaczęto pokazywać seks z taką otwartością już dużo wcześniej (patrz: "Kobieta z wydm" Teshigahary, tj. 1964 r.).

miko_klimkiew

wyjątkowe okrucieństwo i fizjologiczny seks nie muszą dewaluować filmu, jeżeli stanowią niezbędny i integralny element udanej wypowiedzi artystycznej. Czy po tym filmie wciąż uznacie, że wolno nam stosować stałe kryteria moralne do oceny dowolnej społeczności, dowolnego człowieka? Przyznaję, że film raczej dla koneserów ...

ocenił(a) film na 7
miko_klimkiew

no to teraz niech mi ktos napisze gdzie jest dostepna wersja bez cenzury

ocenił(a) film na 9
braknicku87

Nie ma żadnej ocenzurowanej wersji, po prostu kolega najwyraźniej bardzo niewiele wcześniej widział.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones