PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509}
7,4 29 237
ocen
7,4 10 1 29237
6,1 7
ocen krytyków
Bandyta
powrót do forum filmu Bandyta

prygnębiający. Człowiek jest przyzwyczajony do szczęśliwych zakończeń. Niestety rzeczywistość jest brutalna.

hannibal87

prawda...

ocenił(a) film na 9
MaurerFranz

Tak jest!

ocenił(a) film na 8
hannibal87

Hehe chyba tylko w filmie jest przyzwyczajony do happy endów. Właśnie w życiu nie zawsze jest tak pięknie, więc tym bardziej film jest jak najbardziej piękny i prawdziwy. Zresztą.. zawsze filmy bez happy endów są najlepsze :)

lia_7

Nieprawda, gdyż happy end to coś dobrego i pozostawiającego miłe wspomnienia. Co prawda inne zakończenie też mogą być fajne, ale happy end jest najprzyjemniejszy (oczywiście pod warunkiem, że wcześniej był dramat).

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Akurat mam odmienne zdanie. Mogę nawet przytoczyć przykłady takich filmów, które nie kończą się happy endem a pozostawiły we mnie dobre i miłe wspomnienia na zawsze i bardzo chętnie i z przyjemnością do nich wracam. Popatrz na książki, nawet w literaturze antycznej bohater musiał być tragiczny, taka była reguła i książki te do dziś uczą się dzieciaki w szkole. To, że nie ma happy endu, to nie znaczy że wszyscy którzy obejrzeli film muszą płakać i stękać olaboga co za tragedia... nie tędy droga :)
Po prostu chodziło mi o to, że klasyczny hollywoodzki happy end jest przereklamowany i tyle, pozostawia niesmak po obejrzeniu filmu ;) Takie jest moje zdanie.

lia_7

Właśnie film bez happy endu może być dobry, a nawet świetny (wiele takich widziałem), ale wtedy w żadnym razie nie chcę do tego wracać bo co w tym przyjemnego.

Najsmutniejsze zakończenie są wtedy, jeśli dzieci na końcu umierają bo w innym przypadku to nie jest tak źle.

Poza tym może to być fantasy lub horror. Nie ma większego znaczenia jaki to gatunek.

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Widzę, że się nie rozumiemy :) właśnie chodzi o to, że film bez happy endu wcale nie musi polegać na tym, że ktoś umiera, jest koniec świata a widz jedyne co czuje to to, że chce się rozpłakać. Nie będę się nad tym rozwodził bo nie ma sensu :) polecam obejrzeć np. Słodki Listopad, Rejs w Nieznanie albo Uciec, ale Dokąd ;) może wtedy zrozumiesz o co mi chodzi.

lia_7

W takim sensie to co innego. Dla mnie naprawdę smutne zakończenie jest dopiero wtedy, jeśli umiera ktoś kogo polubiłem, czyli jest mi jej żal.

Happy end to odwrotność bad endu, a wiesz przecież co to oznacza.

ocenił(a) film na 8
lia_7

Uwazam, ze film nie ma nieszczesliwego zakonczenia. Mozna powiedziec, ze wlasnie konczy sie happy endem. Zly kierownik szpitala dla sierot nie bedzie juz prowadzil handlu, a Iorgu zyskuje nowa rodzine. Co tu nieszczesliwego?

kasiak1983

Zapomniałaś co się stało z tą dziewczyną?

ocenił(a) film na 8
pawel_nowakk

Nie zapomnialam. Uwazasz, ze szczesliwiej by bylo, gdyby on sie z nia ozenil...?
-
Konczy sie tak, ze kierownik ginie, a Iorgu odchodzi z sierocinca z "bandyta" ( przybranym ojcem, bratem?). Mara, wyrzeka sie swojego szczescia i zostaje z dziecmi. Nie jest to calkiem nieszczesliwe zakonczenie.

kasiak1983

Zakończenie jest po prostu smutne.

ocenił(a) film na 8
hannibal87

Bo życie to nie bajka kochany. Tu nikt scenariuszy jak w hollywood nie pisze...

hannibal87

Film zmuszajacy do refleksji, mega brutalny. Świetna rola Tila jako Brut'a. A rzeczywistość bezlitosna- handel dziećmi, żeby utrzymać pozostałe dzieci w sierocińcu, choroby dzieci, bieda, beznadzieja, nielegalny handelek dyrektora - watpie ze to bylo dla dobra dzieci. A doktor, ktory chcial cos zrobic, zmienic to wypadl przypadkiem przez okno....Bezsilność, rozpacz.....
film zasługuje na duże 9/10 plus genialna muza Lorenca Michała więc ocena jest jedna duża 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones