PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=488220}

Barbie w Wigilijnej Opowieści

Barbie in a Christmas Carol
6,7 4 042
oceny
6,7 10 1 4042
Barbie w Wigilijnej Opowieści
powrót do forum filmu Barbie w Wigilijnej Opowieści

Oczywiście film animowany, jak każdy, dzieciom się podoba, ale szczerze powiedziawszy zdenerwowałem się, gdy zobaczyłem, że historia jest identyczna jak w "Opowieści Wigilijnej". Dla mnie to jest najgorsze kłamstwo, a wręcz, za przeproszeniem, hamstwo, ściągać powieść od innych artystów zmieniając nieznacznie postaci i lekko naginając sytuację. To było pewne, że odniesie jaki taki sukces, w końcu główną bohaterką była Barbie, "przyjaciółka" wszystkich dziewczynek, ale moim zdaniem twórcy mogli się trochę pomęczyć i stożyć swoją bajkę, a nie przeistaczać inne, zwłaszcza, że "Opowieś" wnosi dużo więcej i może nie jest dla najmłodszych, ale jednak jest to wyższa półka.
To tyle z mojej strony. Dziękuję za uwagę.

ocenił(a) film na 7
Agrelm

y? a czego się spodziewałeś po tytule "Barbie w wigilijnej opowieści" ? ;]

ocenił(a) film na 8
Agrelm

weź idź stąd

ocenił(a) film na 10
Agrelm

a dla mnie ,,best'' dzieci nie znają tej histori a więc poznają xd

Agrelm

Mnie się podoba. Ja najpierw przeczytałam "Myszkę Micky w opowieści wigilijnej", a później dopiero przeczytałam "Kolędę" Dickensa, co nie umniejsza moje szacunku do tego dzieła. Moim zdaniem te opowieści Barbie, które opierają się na klasyce są najlepszymi filmami z tą postacią.

ocenił(a) film na 9
TheNekokuroi

zgadzam się z przedmówcą ;) roszpunka, dziadek do orzechów, jezioro łabędzie czy opowieść wigilijna są o klase wyżej niż np podwodna przygoda czy barbie wróżkolandia :)

ocenił(a) film na 10
snowhite26

Księżniczk i zebraczka też fajna

snowhite26

O ile dobrze pamiętam, ciekawy był również retelling "Zdartych pantofelków" braci Grimm.

TheNekokuroi

"Barbie i 12 Tańczących Księżniczek"

ocenił(a) film na 10
TheNekokuroi

Co do ,, Opowieści Wigilijnej"... Witaj w klubie!

Brandon568

To znaczy? Do której części mojej wypowiedzi się to odnosi?

ocenił(a) film na 10
Brandon568

Ja też przeczytałem najpierw ,, Wigilię Mickey Mouse"(bo taki miała tytuł nakładem wydawnictwa Egmont)a potem ,, Opowieść wigilijną" Charlesa Dickensa.Oryginał był świetnym uzupełnieniem wersji Disneyowskiej :-)

ocenił(a) film na 10
Brandon568

Dla mnie wersja Disneyowska była oryginalna

ocenił(a) film na 10
Brandon568

Przez około cztery lata

Agrelm

Gdyby nie bazowanie na pomysłach innych twórców czy opowiadanie ich dzieł na nowo, nie mielibyśmy ani baletu Czajkowskiego, ani filmu Disneya "Śpiąca Królewna". Co więcej, sama baśń o uśpionej piękności była wywodzi się z włoskiego tektu pt. "Sole, Luna, e Talia". Właśnie ona zainspirowała Charlesa Perraulta do napisania "Śpiącej królewny", zaś ta baśń przekroczyła granice Francji i dotarła do Niemiec, gdzie bracia Grimm stworzyli własną wersję.

TheNekokuroi

Tylko, że twórca postu zaznaczył, że nie chodzi o inspirację, a o zżynanie

Cesarz_OLX

Trudno mi powiedzieć, gdzie kończy się jedno, a zaczyna drugie. Już sam fakt, że forma została zmieniona (tam książka, tu film), wnosi coś nowego do tej historii. Swoją drogą, zauważyłam, iż są dwie grupy ludzi - takich, którzy uważają zmienianie czegokolwiek tak, że adaptacja różni się od historii wyjściowej za haniebne oraz takich, którzy potępiają w czambuł powielanie pomysłów innych autorów.
W filmie o Barbie został zachowany przekaz z powieści Dickensa, zmieniono natomiast stylistykę i płeć bohaterów. Mi to w niczym nie przeszkadza, ale rozumiem, że komuś się może nie podobać. Niemniej nie pojmuję, czego ktoś może oczekiwać po produkcji pt. "Barbie w Wigilijnej Opowieści", jeśli nie "Wigilijnej Opowieści" zaprezentowanej przez lalkę Barbie. Czego spodziewał się autor wątku?
Idąc tym torem myślenia, należałoby unikać wszelkich adaptacji - filmów, przedstawień, słuchowisk radiowych opartych na powieściach, bo "zżynają z oryginału".

Agrelm

To prawda, dzieło Dickensa jest ponadczasowe i ma swój klimat, a takie rzeczy są po prostu haniebne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones