PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 361 060
ocen
7,6 10 1 361060
7,3 31
ocen krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Woda...?

ocenił(a) film na 7

Możliwe że takie pytanie padło ale...
Jak to możliwe że za pomocą tego urządzenia które zmieniało wodę ze stanu ciekłego w
stan gazowy nie działa na człowieka ? Skoro człowiek to ponad 70% wody to wydaje się
logiczne że ludzie zostali by "ugotowani" . Po za tym para wodna z pewnością ma koło 100
stopni Celsjusza, wszyscy w tych parnych obłokach powinni doznać poważnych poparzeń.

użytkownik usunięty
Anthrax91

rzeczywiscie był już podobny temat
http://www.filmweb.pl/film/Batman+-+Pocz%C4%85tek-2005-106376/discussion/Ra%C5%B C%C4%85cy+b%C5%82%C4%85d,1983995

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

tak racja ale to film sci-fi jak Matrix, większość wynalazków jest niemożliwa

ocenił(a) film na 7
Miku6

Niby tak, ale gatunek S-F ma w swojej nazwie "Science", czy to do czegoś nie zobowiązuje ?
Można też machnąć ręką i powiedzieć: to tylko film, nie spodziewajmy się 100% realizmu.

ocenił(a) film na 8
Anthrax91

Może racja, ale pamiętajmy że druga część nazwy to "Fiction" więc dlatego są wynalazki, które są niemożliwe do wykonania.
Albo te takie które można wymyślić, ale mają inne zastosowanie, albo jakiś haczyk. Więc "Science" jest tylko kawałkiem filmów sci-fi i nie można się spodziewać 100% realizmu ; )

ocenił(a) film na 5
Anthrax91

Właśnie dlatego nie podobał mi się ten film bo nie zachowuje praw fizyki. Nie ma znaczenia że ma S-F ponieważ porównując do takiego Matrixa ma się do tego nijak. Dobry film S-F trzyma się podstawowych praw i w Matrix można było je naginać ponieważ była to w pełni wykreowana rzeczywistość czyli program komputerowy. Tutaj kicha i zupełnie to olali. Oczywiście że takie urządzenie unicestwiłoby wszystkie osoby na zadanym obszarze. Eksplodowałyby tak jak rury w systemie ciepłowniczym.
Drugi bajer to cały ten samochód batmana. Juz bym przeszedł nad tym że potrafi skakać jak żabka i ma masę czołgu ale wg mnie bzdura zupełna była w przypadku skakania po dachach (10 razy by się zawalił i wpadłby do budynku), włączanie niewidzialności poprzez wyłączenie świateł w batmobilu...(policjanci tez wyłaczyli...?:) ) I opony którymi taranował wszystkie przeszkody. Dla mnie totalne bajeczki dla 7 letnich dzieci

ocenił(a) film na 6
Anthrax91

To był kierunkowy emiter fal, dlatego ras al ghul przewoził urządzenie kolejka wzdłuż wodociagow, żeby działać na rury. Nie miał takiego dużego zasięgu by objąć całe miasto i ludzi. Jest to możliwe, że jacyś ludzie ucierpieli ale nie zostało to pokazane

ocenił(a) film na 8
qimono

Mnie bardziej ciekawi dlaczego ktoś kto gotował wodę w domu, albo poszedł do sauny nie miał halucynacji.

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

Woda w człowieku nie jest wodą czystą, jest pełna różnych płynów ustrojowych, a ta woda z kranu jest czysta w 99%. Możliwe, że w ludziach też się gotowało, ale wolniej i słabiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones