PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797367}
5,3 4 511
ocen
5,3 10 1 4511
4,3 3
oceny krytyków
Batman Ninja
powrót do forum filmu Batman Ninja

Szybki i chaotyczny montaż, Power Rangers w chinach z bochaterami DC. Można było podejść poważnie do tematu i zrobić dobre anime o Batmanie, który pozbawiony swojej sławy, bogactwa i technologii stara się odnaleść w nowym świecie i trenuje techniki ninja i ich filozofię by walczyć ze starymi przeciwnikami,którzy w świecie bez technologii,policji czy jakichkolwiek konsekwencji czują się świetnie. Ale lepiej w 5 min pokazać Batmobila transformersa kolejno zamieniającego się w Batwing, Batbike by ostatecznie w stylu Iron Mana odziać Bruce-a w Armored Batman. Wielkie domy roboty i już gdy myślisz że szczyt głupoty i kiczu mija do akcji wkracza armia małych małpek tworzących gigantyczną postać a dalej jest jeszcze bardziej idiotycznie. Z trudem dotrwałem do końca.

ocenił(a) film na 5
RadoslawKamil

Zamiast Ninja Batman wyszło Steampunkowy Transformers Kicz Batman

thetadek

Plus Power Rangers Steampunk China Batman. W każdym razie zupełnie nie strawne i bez sensu.

ocenił(a) film na 10
RadoslawKamil

Gdzie Ty masz China?

ocenił(a) film na 2
Himiteshu

Bo chińskie to wyszło

ocenił(a) film na 10
thetadek

Nie zgadzam się

thetadek

Święte słowa.

ocenił(a) film na 2
RadoslawKamil

Trzeba przyznać jedno, na tą historię poświęcono rekordową ilość szarych komórek i kokainy :D

DeoThor

W sumie to nawet tak wyglądało jakby ktoś w trakcie produkcji coś brał a mógł brać pół to może by coś wyszło :D Kilka krótkich scen miało sens, całość już nie za bardzo.

RadoslawKamil

Tak, wychowanek nietoperzy ninja, rasów al ghuli ma wrócić do przeszłości i robić jeszcze raz to co zna i umie. Ogarnij się.

ocenił(a) film na 1
RadoslawKamil

Czy DC już całkiem popi***liło? CO to było?
Adam West przy tym z swoimi przygodami z lat 60 wydaje się bardziej poważny.
Absurdy, piękna animacja (tylko chwilami, gdy komputerowe modele aż tak nie drażnią) nie nagradza mi straconego czasu.
Jak zobaczyłem wielkiego batmana stworzonego z małp i nietoperzy o mało nie zszedłem z tego świata - mój poziom zażenowania był tak ogromny.
Głupie i bez sensowne, w feudalnej Japonii paru kryminalistów przejmuje armię i władzę... no lol, Cesarz ma wywalone, pozostali jego wasale też, w tajemnicy (chyba) budują roboty, w kraju gdzie (jeszcze) nie wymyślili komputerów - gadanie że to maszyna Groda to umożliwiła to jak gadanie że zapalniczką można słońce wzniecić w kosmosie. Zamki łażą, od razu mają super opcje łączenia się w jednego megazorda (bo Grod kontroluje na odległość, chyba - albo nie bo tak w scenariuszu było). Co dalej Robinek dostaje swoją wersje Pikachu, żeby było słodko.
Ale jednego wam nie wybaczę pajace z DC - Kwestia kiedy Batman gada mniej więcej że bez gadżetów to on w sumie nic nie znaczy (taki jest sens), to tak jak byście pogwałcili kanon Batmana (nie zabija, gadżety wspomagają, tylko człowiek). Za to Batmana kochamy, za to że jest zwykły, taki jak my, posługuje się swoją bronią ale to zawsze dodatek, DODATEK, potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji bo ma głowę na karku. A dostajemy tutaj wizje gościa, który do pieprzonego zamku musi podjechać autem, samolotem i motorem, a jak mu się kończy to nie wie co zrobić - i od pewnego momentu mamy konstrukcje fabuły że Batman się odnajduję bez gadżetów, uczy się stylu życia Ninja (czy on czasem na początku swojej podróży po świecie już się tego nie uczył?). No lol chyba nie.
Inne pierdoły:
Gadający goryl w Japonii to jak widać też nic nadzwyczajnego, pewnie jakieś bóstwo czy coś.
W Japonii wszyscy gadajom po Angielsku.
Armia małp w zbrojach też nikogo nie dziwi.
Jeden robot jak bóstwo z Indii, chyba ni ta religia.
Dwie małpki pomagają stworzyć Super Batmana za pomocą fletu.
Super Batman jest stylizowany na Batmana z pierwszego pojawienia się z lat 30 (widocznie w Japonii małpy czytały pierwsze komiksy z Batmanem),
Joker używa hipnozy na sobie (bo jak nie umiesz fabularnie połatać głupot, to bum - hipnoza)
Jak się hoduje rośliny które wyglądają jak morda Jokera?
Dlaczego laski w tym filmie wyglądają jak z hentai?
Bruce lubi pojeździć po Gotham w batmobilo lektyce, ciągniętej przez kunie.
Selina zdradza Batmana a ten w sumie to nic, spoko - uśmieszki itp, razem walczymy (bo ją Grod zdradził).
Cała rodzinka Batmana wpadłą do Japonii (szkoda że bez rodziców - auć).
I tyle nie chce mi się więcej wymieniać.
DC zwolnij tych ćpunów, i zatrudnij prawdziwych scenarzystów.

ocenił(a) film na 7
11Gracji

90% tego sapania to czepianie się na siłe. Najlepiej wylaczyc mozg, olac kanony i miec fun przejażdżkę na rołelkołsterze.

nieromeq

A ja proponuję ci jednak włączyć mózg.

ocenił(a) film na 7
vbazyl

oj tam oj tam

vbazyl

Włączyć mózg weź nie rozśmieszaj mnie chłopie uniwersum "DC" i "Marvel" to jeden i ten sam poziom szmiry, jedno próbuje być bardziej kolorowe a drugie bardziej cieniste. Jak wyłączysz myślenie da się nawet patrzyć, choć trzeba przyznać nowe filmy Avengers, Spiderman, Batman, Xmen, Transformers to poziom szmiry i kału do porzygu. Stare batmany z (1989,1992,1995,1997) były kiczowate ale miały komiksowy klimat "Ucieczka z Nowego Jorku" (1981) i "Ucieczka z Los Angeles" (1996) to też wielka przerysowana brednia ale patrzy się na to z przyjemnością. A ten animationes to to taki średniak chyba że lubisz "Afro Samurai" to wtedy teRZ masz fun.

Grzybu111

"The LEGO® Batman Movie" Polecam, genialna parodia gacka.

ocenił(a) film na 10
Grzybu111

To nie parodia a włąśnie uczczenie, wtf

Himiteshu

Sry patrzyłem na animacje do 1/3 filmu, byłem potem po prostu zajęty i musiałem urwać. W każdym razie myślałem że taki klimat trzyma do końca, a że uważam „Afro Samurai” za świetne a „Psycho-Pass” lepszym średniakiem („JoJo's Bizarre Adventure” tego nie da się ocenić w takiej kategorii, bo jest po prostu parodią tych wszystkich serii tasiemców typu „DragonBall” czy „naruto”, był takim żartem właśnie.) to też byłem trochę zawzięty w obronie tego bo przypuszczałem że będzie przynajmniej na takim poziomie co któreś z tych. Niestety po obejrzeniu całości, ujrzeniu gówna pokroju małpek nindżów i innych syfów jestem zawiedziony, popieram to jest nieładne.

Werdykt NA KLIF Z TYM!!!

Grzybu111

Tak - włączyć mózg i tę szmirę ocenić tak jak na to zasługuje.

ocenił(a) film na 10
nieromeq

Racja

ocenił(a) film na 7
nieromeq

tez tak mysle, fajnie narysowana jazda bez trzymanki. Wyjac patyk z ,, i zobaczyc cos innego :)

ocenił(a) film na 7
nieromeq

jak wylaczysz mozg to umrzesz

ocenił(a) film na 2
nieromeq

Czepiania się na siłę... Mega Zamki-Transformersy w feudalnej Japoni i mega postać Batamna stworzną z małpek i nietoperzy? Jakby na koniec spadła na nich wielka kupa i wszystkich zabiła, to niektórym chyba nadal by to pasowało - no przeciecz "wyłącz mózg" i jest fajnie... Sam zamysł na Batamana w Japoni w konwekcji anime był obiecujący, ale wyszła niesamowita kaszana.

ocenił(a) film na 3
11Gracji

Ten film to totalne bzdury.

11Gracji

Święte słowa.

ocenił(a) film na 5
11Gracji

Ten opis zachęca do obejrzenia xD

ocenił(a) film na 7
RadoslawKamil

przeraziłeś się ? TROCHĘ kreatywności i odbiegania od schematów i już mózg nie ogarnia ? ojejku

Movie_Crash_Man

Jeśli to jest kreatywność i odbieganie od schamatów to chyba nie ten film widziałeś. Kalka z Power Rangers w klimacie chińskim bo przecież ninja brzmi popularnie i cool to się dzieciarnia rzuci. Hinduski film akcji ma więcej sensu i kreatywności niż to. Ale co kto lubi ;)

ocenił(a) film na 7
RadoslawKamil

rzuciłeś się bo liczyłeś na power rangers ? ja liczyłem na batmana i go dostałem.

Movie_Crash_Man

Batmana było na 5 min

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Ja liczylem na Batmana i Anime, nie zawiodlem sie :D

ocenił(a) film na 10
RadoslawKamil

Boże, chyba nigdy nie ogladałeś zadnego anime z mechami...

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Kreatywność kreatywnością - można wiele rzeczy robić inaczej, a w przypadku takich ogranych z każdej strony postaci jak np Batman, nawet trzeba, ale k**** mać wszystko z głową. To że że coś jest oryginalne i kreatywne nie znaczy, że od razu jest dobre.... A ten film jest tak zły...
Batman się z mechami, w dodatku mechami w feudalnej japonii najzwyczajniej nie zgrywa. Za to fajnie się zgrywa z feudalną japonią i klimatami ninja. Także na prawdę wystrczyło zrobić film o batmanie w Japonii, a nie go udziwniać, o na bogów, walkę zamku-transformera z wielką małpą z małych małpek (serio? ktoś przeczytał że w jego filmie pojawia się taki motyw i nie pomyślał "Ale to głupie, chyba coś robimy nie tak?")

ocenił(a) film na 7
PiecykCrouch

tak samo głupie jak batman kontrolujący nietoperze na masową skalę - małpki.
zamek mechaniczny to się nazywa fantazja. owszem pewnie w zwyczajnej japonii byłoby lepiej z udziałem jakiś nietypowych wojowników samozwanców aspirujących na kontrwrogów batmana jednakże tutaj poszli na totalną fantazję.

Movie_Crash_Man

Jejku, że niby tak pojechałeś, aż Ci skarpetki zwilgotniały? Nic z tego, Radosław słusznie gani gniota, a Ty dałeś się nabrać kilku infantylnym slajdom. Tak lipa Szanowny Panie ;)

ocenił(a) film na 7
Genral_Film

infantylnym slajdom ? to są animacje najlepszych animatorów. infantylne to są twoje wypociny.

Movie_Crash_Man

Najlepszych według kogo? Powiatowego animatora lokalnych dożynek? Dajmy nawet, że istotnie są to sprawdzeni rzemieślnicy, wtedy mamy więc sprawdzonych rzemieślników, którzy splamili się diskopolową fuchą.

Skoro już wszystko jasne to możesz pomykać do swojego kącika w piaskownicy. Sajonara i bez odbioru młodzieniaszku.

ocenił(a) film na 7
Genral_Film

mozesz juz wracac ssac cycunia do mamuni

Movie_Crash_Man

Jeszcze dwadzieścia lat temu, może i bym się twą mamusią zainteresował, ale teraz? Wolne żarty.

ocenił(a) film na 8
RadoslawKamil

Litości - "zrobili inaczej niż ja bym zrobił" xD To czysta rozrywka, przegięta w każdym calu i tak w zamierzeniu twórców miało być. Nie jest to dla każdego, ale nie musi.

ocenił(a) film na 3
RadoslawKamil

Też mi się to z Power Rangers skojarzyło.

ocenił(a) film na 1
RadoslawKamil

Ja nie przetrwałem scen z transformacją batmobila. Nie da się tego oglądać. Bzdura goni bzdurę, brak spójności w fabule (jakiej fabule!?), kreska i animacja słabe, a jedyną gwiazdkę daję za stylową mozaikę na niebie.

asceta22

Racja. Dno mierżące każdego Batmanożerce.

ocenił(a) film na 6
RadoslawKamil

"Power Rangers w chinach z bochaterami DC"
W Chinach? Nie wiem czy to ignorancja sprawiła, że nie odróżniasz Chin od Japonii czy chciałeś w ten sposób okazać swoje lekceważenie wobec nich. Nie ważne które z powyższych, tak samo żałosne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones