PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Dawn of Justice
5,8 127 600
ocen
5,8 10 1 127600
4,1 27
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
powrót do forum filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Na start ja chcę powiedzieć że to prawdziwy ja Zack Snyder.
W chwili przerwa w reżyserii ja ćwiczę na siłowni gimnastycznej a w chwili przerwy w siłowni gimnastycznej ja uczę się różnych języków.
Zobaczyłem że Polacy nie lubią mój nowy film(Batman v Superman).
Ja wytłumaczę parę rzeczy które pozwolą wam zrozumieć film:
1)Martha
Tak wiem. Ta scena wywołuje wiele kontrowersji.
Chodzi w niej o to że Batman zrozumiał w niej ze Superman to też człowiek.
Mama obu nazywa się Martha(czyli obaj są podobni).
Scena jest do zrozumienia przez kontekst historii a nie powiedziana więc może sprawiac klopot.
2)Luthora plan
Nie zrozumieliście Luthora dokładne motywacje.
I to dobrze!
Luthor jest geniuszem ale zła jak Szatan.
Szatana często też nie rozumiemy.
To zamierzone!
3)Miks scen
Wiele ludzie mówi że film to zlepek scen.
To nie zlepek scen.
To konsekwentne budowanie świata i postaci.
Uwierzcie że to było potrzebne do reszty z filmu.
4)Zakończenie
Wiele go nie lubi bo ja musiałem urwać.
Ale ono miało pokazywać że Batman i JL wychodzi od supermana.
Ale JL skompletuje Batman(pod wpływem Supermana)
5)Dziury plotu i Wonder Woman
Tu wy musicie poczekać do wersji reżyserskiej.
Warto :)


Pozdrawiam Polaków, piękny kraj

ocenił(a) film na 7
ZackSnyder

Zack a jak odpowiesz na zarzut, że Batman w filmie zabija, a w komiksach nie?

ant887

To prosta sprawa :))
Spokojny Batman nie zabija.
Ale jak Batman rozdrażniony to zabija i jak zagrożony(patrz pościg).
Jak chcesz wiedzieć(SPOLIER!!!!!!) Batman zabił pierwszy Joker(tak jak zabił go w TDKR. Trzymamy się ściśle komiksów :) ).
Drugim Joker jest Todd.
Ale np Pingwin żyje bo nigdy nie zdenerwował i wystarczająco nie zagroził dla Batmana.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
ZackSnyder

Ale Lexa nie zabił a wkurzył go

ant887

A widzisz ale pod koniec filmu Superman zmienił Batmana.
I Batman nie zabija od końca BvS.
A przed i podczas zabijał :))
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
ZackSnyder

OK zrozumiałem na razie

użytkownik usunięty
ZackSnyder

1. Martha - ja rozumiem zamysł tej sceny, problem mam z tym co się dzieje potem
Batman trzyma dzidę nad Supermanem, Sups mówi imię Martha i nagle Batman traktuje Supsa jak najlepszego kumpla i ufa mu całkowicie
2. łał, właśnie pan przyznał że plan Luthora nie ma sensu, nawet Joker ma sensowniejsze plany a jest bardziej walnięty
3. Uniwersum powinno być budowane krok po kroku (z filmu na film) a nie wrzucać wszystko do jednego wora, wtedy film nie ma dość czasu by zaprezentować swoją historię
4. Ale przecież Henry Cavill będzie grał w Justice League Supermana, na instagramie wrzucił zdjęcie jak trenuje do roli, po co więc było uśmiercać Supermana skoro wiadomo że powróci i to na początku budowania własnego Uniwersum ? to tak jakby Marvel zaczął od Iron Mana, potem zrobił Captain America: Civil War w którym by uśmiercił Kapitana, no kiepsko no
5. Nie chce czekać na resztę filmu, wydałem pieniądze na film który chce obejrzeć już teraz i chce żeby był kompletny i dał mi satysfakcjonującą historię

Panie Snyder lubię pana za 300 i Watchmen, lubię nawet Sucker Punch ale niestety skopał pan swoją robotę przy Man Of Steel i BvS, pan i Goyer i szczerze mam nadzieję że Warner Bros zwolni pana ze stanowiska reżysera Justice League

1)Co jest złe w Batmanie z dzidą?
2)Ma sens ale ty go nie rozumiesz :)))
3)I jest ale to nie Marvel.
DCEU jest dużo większe więc wymaga dużo więcej filmów i postaci.
4)Wszystko jest w komiksach.
My jesteśmy wierni materiałowi źródłowy.
Przeczytaj np TDKR Millera :)
5)To nie moja wina.
W kinie dostajesz wersję kinowa, DVD wersję reżyserską.
Ja jestem zasmucony tą polityką ale co zrobić?
Bo film miał za duży budżet :(

Ja dziękuję za ciepłe słowa ale uważam że jednak te 2 ostatnie filmy ty musisz powtórzyć w dir cut :))
Pozdrawiam :)

ZackSnyder

Zack chciałbym zagrać w twoim filmie, może supermana.. chociaż z moja urodą bardziej by pasował batman, odezwij się jak będziesz kręcić ligę.

użytkownik usunięty
ZackSnyder

Zack czytasz komiksy Marvela?

Hej :)
Ja czytałem kilka.
Ale Marvel nie potrafi zrobić tak złożone i skompleksowane historii jak DC.
Z tego też Ja nie jestem zainteresowany robieniem dla nich filmów.
Jednak Marvel ma kilka kompleksowe historii.
Przykład to Spider-Man and Batman

użytkownik usunięty
ZackSnyder

Dzięki za odpowiedz Zack.

Doceniam, że uczysz się polskiego ;)

Ja dziękuję też.
Za miłe słowa :))

ocenił(a) film na 8
ZackSnyder

Film był dobry, czekam na więcej

ocenił(a) film na 4
ZackSnyder

Niezłe następnym razem chociaż byś po angielsku napisał to może inni by uwierzyli zes Zack.

ocenił(a) film na 3
Benny00725

No ale Zack przyznał się,ze uczy się polskiego,zresztą nie dziwię się bo o nas jest coraz głośniej na świecie.
Zack piszesz,że Polacy nie lubią twojego filmu,przecież amerykańce też go nie lubią i wcale się nie dziwię bo jeśli by było inaczej to juz bym zwątpił definitywnie w ich inteligencję :D

ocenił(a) film na 4
aronn

ale żeś się rozpisał

użytkownik usunięty
Benny00725

No, napisał całe dwie linijki tekstu xD

aronn

"przecież amerykańce też go nie lubią i wcale się nie dziwię bo jeśli by było inaczej to juz bym zwątpił definitywnie w ich inteligencję :D" Wątpisz? Widziałeś ile kasy zarabia seria szybkich i wściekłych?

ocenił(a) film na 5
ZackSnyder

Możesz potwierdzić swoją tożsamość, bo jakoś nie wierzę, że TY to TY. Skąd nagle wynalazłeś stronę internetową filmweb.pl? :-D Może jakieś powitanie po polsku na swoim kanale na Youtube, jesli takowy posiadasz.

ocenił(a) film na 3
skibaa10

Jakby nie patrzeć to najbardziej znana polska strona filmowa i 2 największa baza filmów w internecie

ocenił(a) film na 9
skibaa10

Skibaa10 to Zack przecierz widzisz jedo zdjęcie :-) Zack skopałeś trochę Świt Żywych trupów no ale z sentymentu powiem Ci że i tak fajnie się oglądało. Jak będziesz w Polsce wpadnij na kawkę

ocenił(a) film na 6
ZackSnyder

Dobrze się ogląda. Film jest moim zdaniem niezły jako widowisko, fajne są sceny z Batmanem zwłaszcza i efekty specjalne. Ale to trochę mało.
Ale scenariusz jest pisany na kolanie i zupełnie pozbawiony sensu. Przez cały film się zastanawiałem jaka jest motywacja głównych bohaterów. Dlaczego Supermen chcę się pozbyć Batmana, dlaczego Batman nie lubi Supermena? W tym filmie nie jest to do końca wyjaśnienia, chociaż motywacja Batmana tutaj jakaś przynajmniej została podana, ale nieprzekonywująca. Cały czas się zastanawiałem czemu Batman po prostu nie wezwie Batmana i z nim pogada.

Poza tym jeśli ktoś nie zna komiksów i różnych niuansów z tego filmu może niektórych rzeczy nie zrozumieć. Nagle w filmie pojawia się jakiś Posejdon, nie jest do końca wyjaśnione kto to i co on robi. Zresztą do końca filmu nie jest to wyjaśnione. Później dowiedziałem się kto to jest, ale z jakiejś recenzji. Jednak nie jest to jakiś zarzut, fajnie że twórca zrobił ukłon dla fanow komiksów, dla nich też był kręcony ten film.

ocenił(a) film na 6
ZackSnyder

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Wybieram się do ciebie w odwiedziny z moim kuzynem Robertem Lewandowskim :)

ocenił(a) film na 8
ZackSnyder

Witam. Jeśli to Pan to bardzo mi miło, uwielbiam universum DC a BvS podobał mi się. Watchmen to mistrzostwo, świetna ekranizacja komiksu. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
Pulser_X

He,he,BvS zasłużenie dostało te maliny :D

ocenił(a) film na 5
Pulser_X

"Jeśli to Pan " - haha ale mam ubaw czytając ten wątek :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones