PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1024}
7,3 191 264
oceny
7,3 10 1 191264
7,8 31
ocen krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Nic go nie przebiło i nie dorówna nigdy! Najbardziej romantyczna z część i nie za komiksowa oraz nie za ciemna! Wyważony film wspaniale!

aniolek1234

Dokładnie, to najlepsza wersja Batmana, Burton to jednak mistrz klimatu :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
aniolek1234

Śmiem się nie zgodzić z pierwszą częścią wypowiedzi:
http://www.youtube.com/watch?v=r9fSkcAYyZ8
http://www.youtube.com/watch?v=uPnTSvX86Dw

ocenił(a) film na 10
upi00r

Ja sie podpisuje pod tym ,że jest to najlepsza ekranizacja Batmana jaka kiedykolwiek wyszła.Wizja Nolana w jego dwóch częściach tj Batman Begins i Dark Knight są dobre ale jednak to ekranizacja Tima Burtona Batman i Batman Returns uważam za najlepsze i najbardziej zapadły mi w pamięci.Nie wspominam tu o papce Joela Schumachera bo to jest straszna papranina....

ocenił(a) film na 4
aniolek1234

heh? przeciez ten film w tym momencie co najwyzej powoduje pojawienie sie usmieszku na twarzy ogladajacego ... bardzo go lubilem i mam do niego sentyment ale chcialem go obejrzec jakis czas temu zeby obiektywnie porownac z nowymi batmanami i ehh no sry nie da sie:) w tym momencie jest po prostu sporo gorszy od batmanow nolana.

ocenił(a) film na 10
elfik_5

Twoja wypowiedź powoduje uśmieszek.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

A twoja skurcze w żołądku i biegunkę.

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Wow, czyżbyś opisywał swoje problemy żołądkowe? To już wiemy, że nie tylko z głową masz, coś nie tak.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

A ty w kółko przeinaczasz sens moich wypowiedzi. To że jesteś nolife to już wiemy wszyscy. Lubisz z siebie robić pajaca. Lubisz dużo kłamać. Ale żebyś chociaż potrafił jeszcze czytać ze zrozumieniem..

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Z czerwca, dobry jesteś, naprawdę. No ja akurat, w przeciwieństwie do ciebie nie muszę niczego przeinaczać. To już zostaiam tobie. Ja przy tobie jestem królem życia. Przynajmniej mam lustro w domu. O, pajac, kiedyś zrozumiesz, że tylko się ośmieszasz. Widać nie masz życia. Niezłego szału dostałeś, skoro odpisujesz mi na posty z czerwca.
"Ale żebyś chociaż potrafił jeszcze czytać ze zrozumieniem.." Od ciebie się nie nauczę.

Heller1304

ale robisz z siebie idiotę już nie wiem śmiać się z twoich głupich tekstów czy płakać nad twoim losem .....

ocenił(a) film na 4
wort801

Mogę zacząć płakać nad twoim losem?

Heller1304

na swoim możesz tylko to ci zostało

ocenił(a) film na 10
Heller1304

A już opłakałeś siebie?

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Nie płacz kiedy odjadę. lalalal riri raaa <nuci sobie>

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Haha, pisz tak dalej, ja to lubię. Humor przedni.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Wow, czyżbyś opisywał swoje problemy żołądkowe?

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Haha, psychol, poczekał, aż będzie cicho. Tchórz. Ty piszesz byle co, ważne żeby pisać,

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Haha, pisz tak dalej, ja to lubię. Humor przedni.

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Znowu kopiujesz. Ziewam.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Tchórz. Ty piszesz byle co, ważne żeby pisać,

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Poczekałeś, aż wort pójdzie. Haha, żal mi ciebie.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Haha tak się składa, że siedzę tutaj od samego początku, tylko czekałeś aż cię ktoś wyręczy. Żebyś mógł nabrać sił i czerpać z tego korzyść. Haha, żal mi ciebie.

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Jeju, jaki ty pop... człowiek jesteś. Masakra, wszyscy mają z ciebie polew, a ty się jeszcze bardziej ośmieszasz. Co ty pleciesz? Jakiego początku? Masz na myśli początek świata? Bredzisz, gubisz się, a potem wmawiasz, że inni nie wiedzą, co piszesz. Co za żal. Ja na twoim miejscu czułbym się jak szmata, gdyby moje kontrargumenty polegały na wmawianiu komuś czegoś, czego nie powiedział. Jak ty musisz siebie nie lubić, że robisz z mordy cholewę.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Hahahaha, popadłeś już głęboką depresję? Już się posikałeś w portale? Buhahaha

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Hahahah, do ciebie mi daleko. Ej, a jak leczysz tę depresję. No zacznij prać te mokre portki, bo będziesz śmierdział. Rób z siebie debila dalej. Ostatnio nie miałeś sił dyskutować...bredzić. Miałem rację. Zbierasz siły i wracasz. Głupie dziecko się ucieszyło.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

No właśnie opowiedz mi jak to jest że wytrzymujesz tą presję w domu, szkole... na forum? Jak to jest, że tak ciebie jadą?

ocenił(a) film na 10
Heller1304

No ja nie wiem, co dokładnie do ciebie mówią koledzy w szkole, ale widać robią to codziennie, bo się już przyzwyczaiłeś do bycia ich popychadłem. Kiedyś na pewno wrzucę screeny, jak mnie błagasz o zgodę i prosisz o wybaczenie. To będzie hit. Powiedz lepiej ty, jak cię nazywają...haha to będzie zabawne.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Zrób tego screena proszę!!! Z dopiskiem: Moiwacy_do_rek był przez cały czas wkręcany prze Hellerka. Haha

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Haha, masz to jak w banku. Już się boisz, bo "Moiwacy_do_rek był przez cały czas wkręcany prze Hellerka. Haha"
Szanuj mordę, nie umiesz przepisać nicka, to uciekaj.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Ok, w sumie to miało być Mowiacy_do_odbytu. Wybacz mi. :> Haha i co mam z tego powodu płakać, bo przekręciłem twój nic nie warty nick? Szanuj. Haha

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Mówisz do odbytu...o ja, daj sobie to na profil, o ja...nie mogę...koleś gada z odbytem. Ej, ze swoim? Czy podchodzisz do ludzi i mówisz, że chcesz pogadać. Oni spoko, a ty: nie, nie, chciałem pogadać z twoim odbytem. Ale to musi być hit. Koleś rozmawia z odbytami. Może chodziło ci o byt? Ludzie gadają ze zwierzętami, ale odbytami? Hit. Hejter odbytów, bo jak rozumiem, hejtujesz odbyty, jak na filmwebie.

ocenił(a) film na 4
Mowiacy_do_reki

Haha dobre. Ustawie sobie zaraz na swój opis. Ty to jednak jak chcesz to potrafisz. Tak więc twoje zainteresowania już znam. CO prawda dość nietypowe raczej dziwne. Ale o gustach się nie dyskutuje.

ocenił(a) film na 10
Heller1304

Krótszego i głupszego posta nie dałeś rady skroić? Ćwicz dalej, chłopie.

ocenił(a) film na 5
elfik_5

z batmanów Nolana widziałam na razie tylko Mrocznego Rycerza i pomimo dłużyzn jestem jednak pod sporym wrażeniem. i zrobiłam podobnie, chciałam po latach zweryfikować czy faktycznie zachwyt nad batmanem Burtona jest uzasadniony... ja akurat śmiertelnie się wynudziłam. Aczkolwiek zgadzam się z innymi, że Michael Keaton jako Batman był najlepszy! :)

ocenił(a) film na 8
aniolek1234

Owszem, zarówno Nicholson jak i Keaton byli stworzeni do tych ról, zresztą "Powrót Batmana" z Pingwinem i Czarnym Kotem jest również bardzo dobrym filmem. Co do nowszych wersji, nie jestem zbytnio przekonana. Tim Burton ponownie udowodnił, że ma talent i wielką wyobraźnię :)

hathostet

niestety talent burtona ktorego bardzo cenie jako wizjonera powoli sie wypala choc trzeba przyznac ze ma on charakterystyke glugo spalajacego sie magnezu, ale niestety po jezdzcu bez glowy tylko odgrzewa kotlety...oczywiscie sam batman byl wysmienity i bledem jest porownywac batmana burtona z batmanem nolana, ten pierwszy powstal na kanwie komiksu, drugi tylko luzno do niego nawiazuje ale wiele z graficzna nowela wspolnego nie ma...moze poza tytulem, co do obsady, keaton na pewno lepszy od bale'a i niepoddaje tego nawet pod dyskusje, a w pojedynku nicholson vs ledger...pieerwszy byl przerysowany, z przymrozeniem oka, nierealny i groteskowy, jak to w komiksach, ledger wyniosl poziom papierowego zloczyncy na piedestal autentycznego i realnego strachu przed nieznanym i choc to dwie rozne postacie to blizsza jest mi ta wykreowana przez pana heatha

aniolek1234

Keaton rzeczywiście najlepszy, w ogole jakoś tylko ta część przypadła mi do gustu:)

ocenił(a) film na 4
Estera2402

Kiedyś film może i był fajny ale sorry teraz to chłam :P Może nie aż taki jak następne odcinki ale odpycha mnie studyjne miasto i 2-3 ulice pokazywane z różnych ujęć że niby to inna ulica :( Nowy Batman - Początek moim zdaniem jest o wiele lepszy więcej naturalności...

ocenił(a) film na 8
remix0

Jednak wolę Christophera Nolana. Bardzie mnie przekonuje i jak dla mnie ma o wiele lepszą fabułe. Poza tym Keaton mnie nie przekonuje. Obaj Jokerzy są świetni.

ocenił(a) film na 9
remix0

Pierwsze 2 części batmana są robione dla fanów komiksu ostatnie dwie dla pokolenia Transformers czyli takich kretynwów jak ty :)

ocenił(a) film na 6
N3rgal

Jeśli twierdzisz, że "Mroczny Rycerz" jest dla pokolenia Transformers, to sam jesteś kretyn. Film jest studium szaleństwa :P.

ocenił(a) film na 9
Mlodzik91

Mroczny rycerz i Batman: Początek to filmy ułagodzone i ociosane, by przypadły do gustu największej ilości widzów. Burton nakręcił dwa filmy bez kompromisów. Mroczny rycerz może się pochwalić tylko dobrymi efektami, jednak aktorstwo na niskim poziomie. Na uwagę zasługuje jedynie bezbłędny Caine i Oldman. Bale ma mimikę Pinokia, a z całym szacunkiem do pana Ledgera, świetnie zagra szaleńca, ale nie jest wyjątkowym złoczyńcą, ot nieobliczalnym świrem. Natomiast Nicholson to prawdziwy kipiący kocioł niespodzianek. Pozdrawiam wszystkich sympatyków nietoperzej serii!

ocenił(a) film na 6
bornstubborn

Fakt, filmy Nolana miały trafić do największej liczby widzów, ale żeby były jakoś ułagodzone? Ot, zmiana konwencji. Filmy Burtona były adresowane do fanów komiksu i najwyraźniej do nich trafiły. Ja komiksów nigdy nie czytałem ;). Ledger w swoim szaleństwie jest właśnie wyjątkowy - to przestępca nieobliczalny. Zresztą taki powinien być Jocker w realnym świecie. Jak gdzieś pisałem Ledger wygrywa z Nicholsonem właśnie w konwencji - nierealność Jockera Nicholsonowego bardzo mi nie leżała. Ale gusta są różne.

ocenił(a) film na 9
Mlodzik91

Czy ja wiem...takich swiarow jak Joker Nolana to juz mielisy wielu - u Burtona jest wlasnie o wiele bardziej nieobliczalny. I moze byc przez to odrealniony odrobine.
A z tym studium szalenstwa to bym sie tak nie rozpedzal.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Oto fan TDK smark, wiek około 15 lat burak bez kultury. SSij to ulubione słowo moich siostrzeńców z podstawówki :)
Ciekawe jak ty byś biegał mając na sobie kostium ważący 25kg zajrzyj kretynie do ciekawostek tam masz napisane. W TDK to batman nawet zapierdziela czołgiem po dachu pożyczonym od Mela Gibsona z planu mad max.

użytkownik usunięty
N3rgal

To się kuźwa zastanów co piszesz!
Nie prowokuj tylko pisz te swoje " zaprzeczenia " od razu, a nie wyzywasz mnie od pokolenia Transformersów przy okazji ten film też był dobry, tak tylko pisze bo Twoim zdaniem rzecz jasna to jest kolejny szajs.
A no i właśnie Tak o to fan TDK wiek 16 lat odpisuje na wypowiedź Burtonowskiego fana, któremu chyba ktoś zrzucił zaślepki na oczy, i nie potrafi dostrzec naprawdę dobrego filmu...a i jeszcze, pancerz Batmana jest zrobiony jako nowy...lżejszy...żeby jego ruchy były mniej ograniczone, ponieważ jak byś oglądał Początek o wielki "znawco" to byś pewnie mógł zauważyć że jego ruchy były bardziej ograniczone.
No właśnie, poza tym On nie biega źle to nazwałem... porusza się zwinniej o to może słowa jakie bardziej do Ciebie przemówią.

ocenił(a) film na 9

Masz jakieś manie przecież nie odpowiadałem na twój post :D a ze udało mi sie trafić z wiekiem to tylko i wyłącznie Toja wina bo tak się zachowujesz.

użytkownik usunięty
N3rgal

No i widzisz, tutaj tkwi Twój problem, bo gdybyś sam nie prowokował to bym na Ciebie nie najeżdżał, a tak uważasz że zachowuje się jak " gówniarz " nie, po prostu jeżeli ktoś mnie obraża to nie będę tego od tak zostawiał i lepiej zastanów się nad sobą, ponieważ tutaj jak i na forum Opticala_84 nie kontynuowałeś dyskusji na temat filmów którym są te fora przeznaczone, lecz kończysz swoje posty bezsensownymi wyzwiskami które sam zaczołeś , i miałbyś chociaż na tyle..hmm...(jak by to określić) " godności " żeby chociaż przeprosić ludzi których obrażasz na forum ponieważ nie możesz pogodzić się z inną opinią chyba o Twoim ulubionym filmie...może dla Ciebie to błahe wyzwisko ale mnie jeżeli ktoś nazywa " pokoleniem Transformersów " to po prostu mnie obraża, zachowujesz się gorzej niż taki " gówniarz " jak ja, bo ja po prostu agresywnie reaguje jeżeli jakiś obcy facet mnie obraża.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones