PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606190}
4,3 71 948
ocen
4,3 10 1 71948
3,3 16
ocen krytyków
Bejbi blues
powrót do forum filmu Bejbi blues

Mam wrażenie że pani reżyser chce to Polskę uświadamiać w jakich czasach żyjemy i jaki to świat jest brutalny. Chce złapać za poważne ‘wstrząsające’ tematy, jakże ‘kontrowersyjne’ (kino lubi to słowo więc róbmy takie filmy) tylko nie bardzo jej się to udaje. Nie bardzo ten film wizualnie się przedstawia. Pani reżyser ma skłonności do nadużywania kiczu. Jak w Galeriankach można to zrozumieć ze względu na tematykę, tak w tym filmie było to niepotrzebne. Nie, dla mnie to nie daje żadnego klimatu to film zupełnie niszczy. Z tematu dramatycznego wizualnie robi się komedia. Komedia która porusza może i ważny temat bo wychowanie dziecka przez nastolatków. Tylko pytanie: czy nastolatek w Warszawie jest wstanie utrzymać dziecko, mieć na dragi, nie mieć pracy i mieć na tyle ciuchów a przy okazji mieszkać w takim mieszkaniu? Nie wydaje mi się. Film nie jest taki realistyczny jaki być powinien jeśli reżyser chciał nam tu przedstawić realia nastolatków.

ocenił(a) film na 1
InvisibleRosa

Dobre podsumowanie, pozostaje mi się zgodzić.

Rosłaniec lubi pokazywać patologiczne tematy ubrane w kontrowersyjne wątki. Problem w tym, że nie umie. Film jest fatalnie napisany, zmontowany i wyreżyserowany, prawdziwa męka nawet dla wytrwałego widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones