od razu rozpoznałem muzykę Philipa Glass'a

ostatnia wypowiedź: spacemonkey2002
tomaszdarwin tomaszdarwin

Podobny motyw użyty jest w "Godzinach". Nie rozpoznałem nigdzie Juda Law'a w tym filmie. Dziwny film. Na pewno nie jest to kino dla szerszej, polskiej publiki - zobaczcie jaki pogrom wprowadził "Tajemnica Brokeback Mountain". Generalnie film dziwny ale na 7 oczek i na pewno nie dla każdego

• dobbiacco_attersee dobbiacco_attersee
    ocena: 5

Są kompozytorzy.."rozpoznawalni"-mający sobie tylko właściwy styl..Glass;Nyman;Satanowski;w filmowych kompozycjach Abla Korzeniowskiego słychać rękę Mistrza-Profesora-Pendereckiego..No i nigdy nie słyszałam Glassa-śpiewanego!A piosenka śpiewana przez Jaggera-a właściwie impresja-jest Glassa!Sam temat filmu-interesujący;choć realia pokazane-kłócą się z rzeczywistością..Dachau było potwornym obozem-i choćby nie wiem jak Niemcy chcieli więżniów doprowadzić do szaleństwa-nie nosili by oni po jednej skałce-spacerkiem!!I te pompki!!Więżniowie byli tak wycieńczeni pracą- i głodem-że o pompkach nie mogło być mowy!Walili się po powrocie z pracy w kommandach-i zasypiali-nie na pryczach-salonkach-tylko wwaleni po kilku -a dwóch to był luksus"arystokracji"z wyższych pięter-po kilku co najmniej na pryczach..Pokąsani przez wszy-do ran;flegmona;owrzodzenia-Ten obóz-to jakaś sielanka-z czystą,suchą podłogą-podczas,gdy w barakach często stała woda-i ci więżniowie-najniżsi w hierarchii-stłoczeni na dolnych pryczach-nierzadko leżeli w mokrej słomie..I..choćby nie wiem jak scenarzysta nie spryskał planu bielą"bitej śmietany w aerozolu"-jak to zwę,bo mi się tak kojarzy-to..gdy człowiekowi na takim zimnie nie leci para z ust-nie ma sinych uszu,nosa-jak wycieńczony,głodny i zmarznięty człowiek-to ..marznięcie w zimie-nie wygląda przekonująco..

• spacemonkey2002 spacemonkey2002

Tylko że to nie jest film dokumentalny. "Życie jest piękne" też nie było naturalistycznym obrazem ani kalką obozowej rzeczywistości.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true