PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753530}

Uważaj, kochanie

Better Watch Out
6,2 5 596
ocen
6,2 10 1 5596
6,0 4
oceny krytyków
Uważaj, kochanie
powrót do forum filmu Uważaj, kochanie

7/10

ocenił(a) film na 7

Czasem myślę sobie, że fajnie byłoby być krytykiem filmowym, ale później natrafiam na takie produkcje jak "Better Watch Out" i łapie się na tym, że gdybym miał pisać bezspoilerowe recenzje takich rzeczy, to chyba bym siedział nad nimi trzy dni i trzy noce.

Dlatego nie napiszę o nim nic, bo najlepiej o nim nie wiedzieć nic i tylko zachęcam do seansu. Jeśli podobały Wam się takie filmy jak "The Visit" Shyamalana czy może "Krampus" (no co, może ktoś lubi), to czym prędzej powinniście zobaczyć. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że podane przykłady stanowić mogą wręcz przeciwieństwo rekomendacji, więc wiedzcie jedynie, że Chris Peckover z notatnikiem w ręku uważnie je obejrzał, spisał zalety, odrzucił wady i nakręcił film dużo dużo lepszy. Jego nowy obraz można również uznać za ciekawą wariację kultowego "Scream" Wesa Cravena.

Na zbliżające się powoooli święta pozycja idealna, zachęcam jednak do szybszego seansu. Lubię jak w ostatnich latach twórcy kina grozy redefiniują gatunek, podejmują ryzyko, bawią się formą, pod podszewką horroru zagłębiają się trochę w inne rejony. "Better Watch Out" również można zaliczyć do takich przedstawicieli.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Hola, hola, gdzie do świąt ;)
Dopiero za niecały miesiąc dzień truposza, a potem jeszcze prawie dwa kolejne.
Od jakichś dwóch tygodni obserwuję już pełną gotowość w marketach: znicze, akcesoria itp. Myślę, że zaraz po pierwszym listopada wystartują z tym co piszesz...

Wracając do filmu, to sam się zdziwiłem jak mi się podobał. Jest coś w takich filmach fajnego (wiem, dziwnie to brzmi).
Każdy ma w sobie coś z psychopaty, socjopaty, desperata czy mordercy. Pytanie tylko: ile?!
Są oczywiście z założenia absurdalne i praktycznie nieprawdopodobne, ale jednak miło się ogląda.
A tu dodatkowo dochodzi klimat gwiazdki i to nie byle gdzie, bo w kraju na dole (aus. down under). Przyznam, że nie podejrzewałem ich, to znaczy ich kontynentu, o takie ładne i śnieżne zimy... :)

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

akcja dzieje się w USA - widać choćby po tym, że samochody mają kierownicę po lewej stronie.

ocenił(a) film na 7
klaun.szyderca

Jesteś pewny, ale tak na 100%???
http://www.imdb.com/title/tt4443658/locations?ref_=tt_dt_dt
:O

To racz jeszcze zerknąć na pozycję nr 2 (na dzień 30.11.2017) w tym zestawieniu oraz jego tytuł:
http://www.imdb.com/search/keyword?keywords=australian-horror

ocenił(a) film na 7
Pauleta

czuje sie zachecony, bedzie ogladane :)

ocenił(a) film na 7
Pauleta

ok juz po seansie, nie bardzo wiem co mial film wspolnego z Krampusem (poza swiatecznym klimatem ofkors) - juz predzej tutaj pasowalby (nie wspomniany) - Kevin Sam w Domu do ktorego notabene film dyskretnie nawiązuje (pająki, farba) a gdzie rownież akcja toczy się w trakcie swiat :)

Tak czy siak film fajny, odtwórca głównej roli świetnie wypadł, a jakbym mial sie czegos czepiac to moze zakonczenia ktore bylo imho lekko naciagane, ale tak poza tym kawał solidnego filmidła ;)

ocenił(a) film na 7
miko1980

W zagranicznej recenzji spotkałem się z określeniem "Home Alone meets Funny Games" :) Jest w tym trochę racji faktycznie, najważniejsze, że się podobało.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Przyjemna, świeża alternatywa na świąteczny seans dla już wyświechtanego "Kevina samego w domu".

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Zabawa idealnie na 7 - choć poza czystą rozrywką, budzi zwyczajne przygnębienie, jak właśnie fimy w stylu ,,Funny Games", albo ,,Eden Lake"
Dodałbym do tego kontekstu również ,,Drogę śmierci" - nastrój ,,BWO" nawiązuje do niego:)

ocenił(a) film na 7
laxman

Na razie nie patrz w dół, OK!?
Przejedź w górę i popatrz na oceny...

A teraz zobacz co dopisałem niżej:



Forum siódemkowiczów :D
- znaczy film dobry jest.

ocenił(a) film na 7
ZSGifMan

Chwilkę rozkminiałem, o co Ci chodzi:)
No ciekawie sie złożyło. Dosyc dużo siódemek, jak na film mało popularny. Choć 2 wątki na forum bardzo krytyczne...

ocenił(a) film na 7
laxman

:)

Ale tutaj jest taka "cicha przystań", bo tam obok, to faktycznie burza się rozpętała i ktoś rzucił "brązowym" w wentylator...

ocenił(a) film na 4
Pauleta

Nie spodziewałem się po Tobie, że takiej padaczce dasz tak wysoką notę. Chyba jednak dobrze, że nie zostałeś krytykiem, gdyż jak widać szukasz w czymś tak sztampowym, naiwnym i pretensjonalnym, czegoś bardziej ambitnego. Raczej za wariację należy uznać nie film, a jego rekomendację. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones