PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544183}

Bez litości

I Spit on Your Grave
6,6 51 101
ocen
6,6 10 1 51101
5,6 5
ocen krytyków
Bez litości
powrót do forum filmu Bez litości

Może i gwałcicielom (ptaszka), to się spodoba ale film ogólnie słaby. Poza tym mało wiarygodny i brak logiki, drobna kobietka transportująca i wiążąca w supełki dużych osiłków. Skora tyle sił wykrzesała, dlaczego dała się tak okrutnie potraktować. Schwarzeneggerem nie staje się w ciągu miesiąca. Obejrzeć można, ale nie dzieci.

ocenił(a) film na 9
nieugiety

Tak tak szowinisto z orzełkiem kobieta bije faceta to . Już ja takich mizoginów jak ty znam.

ocenił(a) film na 6
nieugiety

Mimo że oceniłem znacznie wyżej niż Ty to faktycznie trzeba się przynajmniej po części zgodzić z Twoimi tezami.
Stosunkowo nie wiarygodny już początek (jak w wielu tego typu filmach i lichych horrorach całkowicie nie znająca rzeczywistości naiwna panienka jedzie samotnie do prymitywnej dziczy zażywać wywczasu co w samo w sobie się prosi o marny finał @:-) ). Najlepszy środek filmu mimo brutalności, ale w pełni wiarygodny i możliwy do zaistnienia przy czym pokazany w bezpruderyjny sposób bez owijania w bawełnę. No i najmniej wiarygodny koniec jak wspominasz, a poza tym wielki niedosyt jak napisałeś w temacie... znacznie za mało tego bez litości bo i to najkrótszy chyba element filmu. Tak trochę jakby do w miarę poukładanej historii ktoś na koniec wrzucił naprędce posklejane wycinki kina GORE. @:-) Chociaż to gore to takie w wersji soft jak na gatunek (z resztą sam w sobie beznadziejny).

ocenił(a) film na 4
gandalfszalony

Właśnie cały film był bez litości dla widza. Najpierw bezlitosny gwałt na kobiecie, pobicie jej i prawie zabicie, a potem bezlitosna zemsta na oprawcach, w dodatku bez litości zrobili z nas debili że drobna kobieta mogła ich przenosić z miejsca na miejsce ( dość spory kawał), a przecież była słabą osobą. ja myślałam że może jako duch się mści czy coś ale jak nadal była żywa, to dziwne, zwłaszcza że była pobita i ledwo żyła a miała tyle siły i energii? W dodatku inna kobieta raczej by uciekła z tamtego miejsca ( jak pamiętam- dawno nie oglądałam, policja była w zmowie i jeden z glin ją zgwałcił, więc na policję nie było po co iść ) i bym wynajęła jakiś dobrych morderców do brudnej roboty, ewentualnie też sama podręczyła ale z obstawą.

ocenił(a) film na 6
maria_88_3

Inna kobieta to po prostu by zginęła @:-). Nawet gdyby rzeczywiście skoczyła z mostku do tej rzeki to w jej stanie (poza tym, ze była poharatana od wewnątrz to chyba stłukli ją przy tym prawie na kwaśne jabłko) niechybnie by się utopiła. A już biorąc pod uwagę prawie niemożliwe to gdzie ona by dotarła tą rzeczką?? Dalej w las, a gdyby nawet poniosło ja kilka kilometrów do jakichś osad ludzkich to przecież była całkowicie nagieńka, poobijana... i co?? Chyłkiem, lasami powróciła do domu??? @:-) Jakby na to nie patrzeć musiałaby otrzymać jakąś pomoc, a co za tym idzie od razu zrobiłaby się afera na cały stan @:-).
A poza tym, to gdyby nawet dzięki tylu niewiarygodnym, szczęśliwym dla niej zbiegom okoliczności wyszła z tego "cało" to sama, fizyczna rekonwalescencja potrwałaby z kilka miesięcy, a psychiczna co najmniej kilka lat lub nigdy by się nie zakończyła. Co prawda nie ma w filmie żadnego odniesienia do czasu jej powrotu z krwawym odwetem, ale wszystko wygląda tak jakby to było następnego dnia @:-) @:-)... No może najdalej po kilku tygodniach.
A co do jej nadludzkiej siły i wytrzymałości to się nawet już nie wypowiadam bo sama to podsumowałaś. @;-) Ale w filmie nie ma żadnego ujęcia, w którym w ogóle miałaby jakiś fizyczny kontakt z napastnikami podczas jej krwawej wendetty poza samym już finałem kiedy leżeli już rozciągnięci na deskach w oczekiwaniu na cielesne rozkosze @:-). No ale od czego jest ekipa filmowców @:-), koledzy pomogli i najpierw się wszystkim zajęli i tylko jej zostawili wisienkę na torcie i świeczki do zdmuchnięcia @:-) @:-).

A przy okazji, powtórka z rozrywki (w zupełnie innych didaskaliach i z innymi aktorami) znacznie jeszcze przebija pod wszelkimi, powyższymi względami oryginał @:-) Nawet jest trzecia część z tą sama aktorką co grała w oryginale, ale nawet do tego już nie podchodziłem mimo, że w sumie niedawno była w którejś z powszechnie dostępnych TV. A poza tym jak już sugerowałem poprzednio to mam alergię na produkcje spod znaku gore @:-). Chociaż to w zasadzie nie ten typ, ale sado-maso jakoś mnie absolutnie nie pociąga... szczególnie w stosunku do kobiet i to jeszcze bądź co bądź takich w sumie pięknotek jak ta co grała w filmie @:-) @:-) Z ciekawości obejrzałem część pierwszą bo jakieś tam pogłoski o tym filmie słyszałem, a kolejną odsłonę z jeszcze większej ciekawości jak dalece się twórcy w absurdach posuną @:-) Tam jeszcze większe chucherko grało @:-)

ocenił(a) film na 7
gandalfszalony

Wydaje mi się, że szeryf powiedział, że te rzeczy zaczęły się dziać miesiąc po scenie gwałtu - bodajże przy kradzieży taśmy.

ocenił(a) film na 7
faziee

Pozosałe rzeczy to jak sobie dobrze zaplanowała i brała ich z zaskoczenia to miała przewagę i to widać było. Wiązać supły pewnie idzie się w miarę szybko nauczyć, jeżeli jesteś odpowiednio zmotywowany. Ale fakt, że przenoszenie wielkich bysiorów już by takie proste nie było bez niczyjej pomocy, a szczególnie przesadzili z tą sceną na stacji, gdzie to naprawdę musiało trwać i nikt by jej nie widział. Dlatego są pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko
film dobry, godny remake.

ocenił(a) film na 7
faziee

Mnie zastanawia z ta scena na stacji jak podjechala niezauwazona to raz a dwa to skad wziela samochod...

ocenił(a) film na 9
maria_88_3

hahahaha, pamietajcie, że po tym juz nie była tą sama kobietą, przygotowała sie do wszystkiego, może przypakowała xd, no ale przeciez nie zrobia z drobnej aktorki muskularnej baby...Tak , czy inaczej, wszystko miała zaplanowane, była tak zniszczona psychicznie, ż eniczego sie nie bała. Nie będe więcej opisywać, bo nie chce spiojlerować, ale moim zdaniem film ma większy wydźwięk, chodizm o to, że osoba skrzywdzona jest zdolna do wszystkiego i tyle.

ocenił(a) film na 6
nieugiety

Wiadomo, że film nie jest wiarygodny pod kątem, by drobna kobieta była w stanie zemścić się na tylu silniejszych mężczyznach. W prawdziwym świecie żadna drobna kobieta nie miałaby tyle szczęścia.
Poza tym miałaby traumę, by uciec z tego miejsca jak najdalej, a nie ryzykować kolejne spotkanie z oprawcami,
gdy wiedziała, że chcieli przecież ją zabić.

returner

Ja przyczepię się tylko psychologii - różnie może człowiek zareagować, nie tylko tak jak przewidujesz.

ocenił(a) film na 7
Irzad7miejsce

zgadzam sie :P

ocenił(a) film na 9
returner

Oj zdziwilibyście się, choć fakt, że żołnierzem nie stałaby sie w miesiąc

ocenił(a) film na 6
nieugiety

Chciałem dać 7 ale właśnie przez te gwałty obniżyłem do 6. Dajcie spokój.

ocenił(a) film na 9
nieugiety

Teoretycznie masz rację, ale sadzę że specjalnie tyle czasu poświęcono gwałtom, by pokazać przez co ona przechodziła, abyśmy sami pałali żądzą zemsty i abyśmy zrozumieli jej dalsze postępowanie. Dla niej to był kilkugodzinny koszmar, więc potraktowanie tego tematu po macoszemu i pokazanie tego powiedzmy w 30-sekundowej sekwencji byłoby za słabe.

ocenił(a) film na 4
nieugiety

Do tego ta ucieczka. Skoczyła do wody i nagle jej nie ma. Może wyćwiczony żołnież czy ktoś znajacy sie na temacie by tak potrafił.

ocenił(a) film na 9
minek93

Uciekac można w podskokach, a ona potraktowąła rzekę jak wybawienie.

ocenił(a) film na 8
nieugiety

to prawda sporo rzeczy jest tam mało wiarygodnych (jak ona przeżyła ucieczkę do rzeki, jakim cudem zabiła wszystkich po kolei a oni o tym nie wiedzieli) ale sama produkcja dobra... dobrze pokazuje tragedię gwałtu kobiety a śmierć tych baranów zaspokaja poczucie sprawiedliwości

nieugiety

A dlaczego facet na wannie nie przeturlał się na bok? Chyba nie był przywiązany do desek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones