PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31027}

Bez przedawnienia

High Crimes
6,9 18 885
ocen
6,9 10 1 18885
Bez przedawnienia
powrót do forum filmu Bez przedawnienia

Umknął mi początek filmu.
Dlaczego sprawa Caviziela trafiła do sądu dopiero po 12 latach?
Po co prokuratora wojskowa wystosowała oskarżenie, skoro widać że armii zależało
na zwykłym zatuszowaniu sprawy? A z filmu wynika, że prokuratura nie jest niezależna i
zamieszany we wszystko generał może swobodnie na nią wpływać.

ocenił(a) film na 7
saruman_2

Sprawa wypłynęła, bo było włamanie do mieszkania i potem policja zebrała odciski palców i wyszło, że mąż jest poszukiwany.

ocenił(a) film na 7
perian

Nic nie wyjaśniłeś. Saruman 2 ma racje, że pyta oto dlaczego policja miała w systemie odciski Caviziela? Dlaczego tam trafiły skoro wojsku zależało na zatuszowaniu własnego błędu. Właśnie za tę nieścisłość odjąłem z oceny jeden punkt.

Mistrzu-1

jako wojskowy pewnie mial te odciski "z urzedu" w bazie wojskowej.

ocenił(a) film na 8
Freddie

W książce jest to wyjaśnione - sprawa Kubika miała być tylko pretekstem do zdeprecjonowania generała Marksa. W oryginalnej wersji popełnia on samobójstwo.

kajcia1507

Czy w książce jest też wyjaśnienie dlaczego człowiek z salwadoru nie powiedział po prostu
-Sorry twój mąż jest winny. Widziałem na własne oczy. ?

ocenił(a) film na 9
kajcia1507

I tego "zamiaru zdeprecjonowania generała Marxa" brakuje w filmie. Świetnie ukazane mafijne stosunki w wojsku, jak w każdej strukturze hierarchicznej zresztą, ale tego jednego bardzo mi brakowało: dlaczego? i po co?. W filmie tego brak i można się zastanawiać po co wojsko z rozmysłem samo sobie strzela w .. no stopę.

Freddie

Nawet jeśli założymy, że jego odciski były w bazie z "urzędu" to cała ta intryga nie ma kompletnie sensu.

Wojsko chciało wszystko zatuszować, więc po co robiliby kartotekę z odciskami przypisanymi do przestępstwa, następnie utajnili ją dla policji i potem gościa ścigali, by sprawę po cichu załatwić bez jawności procesu? Przecież to kompletnie nie ma sensu.

Poza tym jak cała sprawa się zaczyna? Jest u nich w domu włamanie, policjanci zbierają odciski palców, by może udało się zidentyfikować włamywaczy i naturalnym jest, że będą tam też odciski palców Toma/Rona, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież to jego dom...

perian

achaaa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones