PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1028}

Bez twarzy

Face/Off
7,1 77 184
oceny
7,1 10 1 77184
6,5 11
ocen krytyków
Bez twarzy
powrót do forum filmu Bez twarzy

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) film na 4

O ile sam pomysł na film z zamianą twarzy dwóch bohaterów jest bardzo ciekawy, a zarówno Cage i
Travolta zagrali świetnie, to cała reszta (z efektami specjalnymi na czele) wyszła na prawdę słabo.
Film trochę się dłuży, momentami sili się na ckliwość, a sceny "akcji" bywają albo komiczne, albo
nudne. Szkoda, że tak wyszło, mogło być znacznie lepiej.

ocenił(a) film na 8
Raviq7

'97 efekty specjalne ? myślę, że efekty specjalne były na dana chwilę najlepsze na świecie.

ocenił(a) film na 8
Raviq7

wprost przeciwnie.

ocenił(a) film na 10
Raviq7

Bo to miało być trochę ZBYT ckliwe i trochę ZBYT komiczne. Cały ten film jest przerysowany, bo i historia jest mocno naciągana (serio, zamiana twarzy? Ciężko o coś bardziej abstrakcyjnego). Gdyby ktoś próbował opisać tą historię tak na serio i wiarygodnie to z tego filmu wyszedłby gniot nad gnioty.

ocenił(a) film na 4
Zoe

Zoe, rozumiem o co Ci chodzi, ale nie wszystko co przerysowane jest od razu fajne (nie każdy celowo zły film jest dobry). Pomysł miał niesamowity potencjał i można było go jakoś ciekawiej poprowadzić. Ten rodzaj ckliwości, który tu występuje po prostu źle się ogląda. Nie chodziło mi o to żeby tę historię poprowadzić w pełni na serio, czy silić się na wiarygodność (co nie jest możliwe). Jak bardzo lubię "przerysowany" styl na przykład u Rodrigueza to podejście Johna Woo, w tym filmie zupełnie mi nie podeszło.

ocenił(a) film na 9
Raviq7

...ckliwość jest w tym filmie akurat istotnym punktem, bo tłumaczy rodzaj powstałego obłędu, efekty specjalne jak na ówczesne lata co najmniej porządne, aktorstwo pierwszorzędne...film nie wydaje mi się też próbą przerysowania, może z pogranicza fantastyki, ale z bezpośrednim przekazem

Raviq7

UWAGA SPOJLER
Wytłumaczcie mi jedno. Główny bohater (ten pozytywny) zabił na końcu tego głównego wroga harpunem?
Bo mnie się wydawało, że nie. Mój brat był innego zdania. I tą wersję potwierdzał wikipedyczny opis filmu:
A speedboat chase ensues in which Archer forces Troy to shore by collision, then bests Troy in a melee fight. Troy mutilates his own/Archer's face to taunt and distract him, but Archer instead gains the upper hand and impales Troy with a spear gun, killing him.
Ale teraz chcą robić seguel i co prawda twierdzą, że obaj bohaterowie już nie wystąpią, ale ten niedobry bynajmniej nie z powodu śmierci ogrywanej przez siebie postaci filmowej.
Jak było naprawdę?????????????????????????????????????????????????????????????

ocenił(a) film na 3
Raviq7

Nareszcie ktoś nie wyraża zachwytu!
Uważam jednak, że Cage i Travolta zagrali... ch.jowo, ale zbyt wiele i tak się po nich nie należy spodziewać (zwłaszcza po tym pierwszym).

candn_filmweb

jak zwykle: gimbusy sie wymadrzaja.

kotbury

UWAGA SPOJLER
Wytłumaczcie mi jedno. Główny bohater (ten pozytywny) zabił na końcu tego głównego wroga harpunem?
Bo mnie się wydawało, że nie. Mój brat był innego zdania. I tą wersję potwierdzał wikipedyczny opis filmu:
A speedboat chase ensues in which Archer forces Troy to shore by collision, then bests Troy in a melee fight. Troy mutilates his own/Archer's face to taunt and distract him, but Archer instead gains the upper hand and impales Troy with a spear gun, killing him.
Ale teraz chcą robić seguel i co prawda twierdzą, że obaj bohaterowie już nie wystąpią, ale ten niedobry bynajmniej nie z powodu śmierci ogrywanej przez siebie postaci filmowej.
Jak było naprawdę?????????????????????????????????????????????????????????????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones