PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650399}
5,4 33 414
ocen
5,4 10 1 33414
4,5 8
ocen krytyków
Bez wstydu
powrót do forum filmu Bez wstydu

Motyw miłości kazirodczej pomiędzy bratem i siostrą to temat już wielokrotnie podejmowany w kinematografii. Jak choćby : " Marzyciele," "Błękitna Laguna" czy "Królowa Margot."
Poza tym w filmie pojawiają się inne wątki jak : cygańska mniejszość narodowa, zdrada w związku, układy polityczne, zagubienie, samotność, syndrom osierocenia, system wartości itd. W filmie tym wątek miłości rodzeństwa w wydaniu Agnieszki Grochowskiej i Mateusza Kościukiewicza jest przedstawiony dosyć płytko. Między aktorami "brak chemi." Scena łóżkowa,która się tutaj pojawia, nie wynika z nikąd, nie jest kontynuacją, brakuje punktu zaczepienia.Nie ma tutaj emocji, walki z niedozwolonym uczuciem.Bardziej odczuwa się tutaj miłość jednostronną filmowego Tadka do siostry niż miłość wzajemną. Natomiast kontrowersyjną postacią jest tutaj partner Anki (siostry), który usiłuje robić kariere polityczną, człowiek wyzuty z jakichkolwiek uczuć i wartości- w jednej scenie zdradza swoją partnerke z asystentką a w innej scenie proponuje Ance by pojechała z jego "szefem" do hotelu. Wątek cyganki Irminy jest może ciekawy. Dobrze że nie ma w nim"happy endu" gdy przypomina sobie o niej Tadek.

Film jest moim zdaniem za bardzo poszatkowany.Reżyser za mało skupił się na głównym temacie. Liznął wiele wątków naraz i to nie pomogło całokształtowi filmu.

ocenił(a) film na 5
majenka_filmaniak

W 100% się z Tobą zgadzam! Główne postacie były mało wyraziste, a główny wątek zwyczajnie źle poprowadzony. Na plus zasługują role drugoplanowe.
Film jest niedopracowany pod wieloma względami. A miał potencjał...

ocenił(a) film na 8
NP93

Dokładnie. Potencjał potężny - szkoda, że zmarnowany.
Po około 30 minutach oglądania kliknąłem przycisk "info" na pilocie bo chciałem sprawdzić która godzina. Załamałem się że film trwa tylko 1,5 godziny. Już wtedy wiedziałem, że tego się nie da zmieścić.
Nie ukrywam też, że liczyłem na jakieś konkretniejsze zakończenie.
Mimo to oceniłem dość wysoko, ale to chyba przez moją słabość do Grochowskiej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones