PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=360025}

Bezkresne morze Sargassowe

Wide Sargasso Sea
5,2 433
oceny
5,2 10 1 433
Bezkresne morze Sargassowe
powrót do forum filmu Bezkresne morze Sargassowe

cóż...

ocenił(a) film na 1

Beznadziejny film ze słabo grającymi aktorami, o obłąkanych ludziach, którzy nie dogadali się przed ślubem i w czasie miesiąca miodowego "wszystko" wychodzi na jaw.
Nie wiem jak ktoś mógł nakręcić tak słaby film i jeszcze w dodatku na podstawie powieści jakiejś sfrustrowanej kobiety... Musiała mieć chyba jakiś problem, że takie coś napisała

zabka_mala

Jeśli nie wiesz, to się po prostu nie wypowiadaj :) Filmu nie oglądałam, ale nie możesz twierdzić, że kobieta, która napisała powieść "Szerokie morze sargassowe" była sfrustrowana. Powieść bazuje na historii bohaterki innej książki, a jest nią (książką, nie bohaterką) "Jane Eyre" (znana również jako "Dziwne losy Jane Eyre").

ocenił(a) film na 1
Aino

Zastanawiam się czemu niektórzy na fali świetnych powieści - celem zdobycia popularności - tworzą sequele i prequele. Jean Rhys "popełniła" ten sam myk co Alexandra Ripley, która na siłę napisała kontynuację losów Scarlett z "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. W obu przypadkach powstał ten sam rezultat - miałka papka dla spragnionych wrażeń, znudzonych swoją rutyną kur domowych. Stanowczo jestem na nie.

ocenił(a) film na 9
Buenovista

Mam pytanie. Filmu nie widziałam, ale zawsze wydawało mi się, że pani Rochester na imię miała Berta, nie Antoinette, jak stoi w opisie. Jakoś to jest wyjaśnione w filmie?

ocenił(a) film na 1
littlelotte52996

W książce "Dziwne losy Jane Eyre" jest Bertha Manson, ale widocznie Pani Jean Rhys musiała "dołożyć' swoje dwa grosze i wymyślić Antoinette jako "zdrową' wersję Berthy... strasznie to pokrętne..

Buenovista

Wyjaśnienie zmiany imienia z Antoinette (pretensjonalne imiona często były nadawane w rodzinach "kolorowych" i "mieszańców") na Berta można spotkać np uważnie oglądając film. To Rochester stwierdza, że mu nie odpowiada (imię żony) i postanawia je zmienić na bardziej "zwyczajne".

użytkownik usunięty
zabka_mala

O samym filmie się nie wypowiem, ale uważam, że nakręcenie ekranizacji powieści jest dość naturalne. Proponowałabym na początek zapoznać się z książką, a jeszcze wcześniej z historią Jane Eyre. Autorce chyba chodziło o wejście w umysł i postawienie się na miejscu chorej Antoinette.

ocenił(a) film na 1

Czytałam książkę "Jane Eyre", natomiast uważam za bezcelowe przeczytanie książki "Bezkresne Morze Sargassowe".

użytkownik usunięty
Buenovista

To już Twoja indywidualna decyzja, ale uważam, że historia Berty jest sama w sobie interesująca. To w jaki sposób została zrealizowana, to inna sprawa.

zabka_mala

Żabko mała - mam nadzieję, że dorosłaś - 1,5 roku to dla żaby cała epoka:) Gdybyś jednak nie dorosła: historia opisana w książce i przedstawiona w filmie wydarzyła się ponad 150 lat temu, w czasach, kiedy główni zainteresowani (on i ona) rzadko mieli okazję szczerze i z detalami "dogadać się przed ślubem". Dogadywały się osoby trzecie, a tajemnice rodzinne (zdrowie, finanse) były ostatnią rzeczą, która przed ślubem oglądała światło dzienne. Po to uczymy się historii, czytamy (ze zrozumieniem) literaturę z różnych epok lub O różnych epokach - żeby wiedzieć jak świat i obyczaje się zmianiały i z czego w dzisiajszych czasach możemy się czasem naprawdę cieszyć:)

ocenił(a) film na 2
lilo61

Zdrowie jak zdrowie, jakieś dolegliwości można było ukryć przed przyszłym mężem/żoną i jego/jej rodziną. Finanse oraz pozycja społeczna były natiomast najważniejszymi czynnikami decydującymi o zawarciu związku małżeńskego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones