PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651830}

Bezpieczna przystań

Safe Haven
7,2 77 550
ocen
7,2 10 1 77550
Bezpieczna przystań
powrót do forum filmu Bezpieczna przystań

Po 1. jakim cudem Erin i Kevin "spotykają się" na dworcu? Musiało minąć trochę czasu od ich kłótni. On ma się całkiem nieźle po dźgnięciu nożem, ona ma już pofarbowane włosy... musiało minąć choćby kilka dni a jednak Kevin wiedział, gdzie jej szukać i kiedy.
Po 2. na dworcu jest z nim inny policjant. Czy on jest wtajemniczony w całą sprawę skoro razem szukają Erin? Nie rozumiem tego, bo wydawało mi się, że nie powodów, żeby ją ścigać (pomijając dźgnięcie nożem, ale raczej jej nie oskarżył).
Po 3. jak Katie może być zatrudniona bez dowodu osobistego, konta w banku... czy w Ameryce można funkcjonować bez ID?

vilee

nie oglądałam filmu, więc na dwa pierwsze pytania Ci nie odpowiem, ale czytałam książkę, więc odniosę się do puntu trzeciego ;) mianowicie w książce wyjaśnione jest, że Katie ukradła dokumenty córki sąsiadów, która zmarła jakiś czas wcześniej, a które oni pokazywali jej, gdy wpadała na pogawędki z kawałkiem ciasta, wspominając.

ocenił(a) film na 6
vilee

Ad 2. sfabrykowane, zmyślone, bezpodstawne itd.
Jest potem pokazane jak przełożony znajduje ten list gończy, lub ktoś mu go podsyła i go za to zawiesza.

ZSGifMan

Tak, tak, ale list gończy jest potem. A np. w momencie jak Kavin "pracuje" wydaje się, że nikt nie wie, że tak fanatycznie ściga żonę.

ocenił(a) film na 6
vilee

No to już nie wiem.

ocenił(a) film na 8
vilee

1 - rana zadana nożem była tylko powierzchowna, dlatego szybko doszedł do siebie. A na przystanku się nie spotkali, tylko minęli. Poza tym nie trudno było zgadnąć, że będzie chciała wyjechać a bez większej ilości gotówki i czasu nie miała zbyt wiele możliwości. A farbowanie i ścięcie włosów wcale nie trwa długo.
2 - policjanci w filmie wiedzieli, ze to jego żona. Najprawdopodobniej naopowiadał jakiś głupot, żeby tamten pomógł jej szukać. Jednak list gończy zrobił i wysłał na własną rękę.
3 - w książce Erin bierze dokumenty zmarłej córki sąsiadów. W filmie sąsiadka, która jej pomaga także coś jej daje, być może pieniądze i dokumenty. Nawet jeśli nie miała tych dokumentów, w amerykańskich filmach często pokazują jak mimo braku papierów, bohater trafia na jakąś dobrą i ufną osobę, która go zatrudnia w ciemno. Być może i tu tak było.
To tylko film, dość luźno oparty na powieści, nie jest to historia na faktach więc reżyser pewnie stwierdził, że nie wszystko musi być tak jasne i logiczne, ważne żeby oglądalność była ;)

dagus_1991

powierzchniowa a stracił przytomność :) po dworcu śmiga jak młody bóg :

ocenił(a) film na 8
vilee

Zbyt trzeźwy to on wtedy nie był, może po prostu z wrażenia film mu się urwał ;). W sumie to by nawet pasowało bo zanim wytrzeźwiał i się obudził to ona zdążyła włosy przefarbować i potraktować nożyczkami.
W książce fabuła była zupełnie inna bo tam ucieczkę od męża planowała długo aby uciec od maltretowania. W filmie bardzo dużo zmienili i ciężko teraz dojść do ładu z tym "co reżyser miał na myśli" tworząc coś takiego. A tu jeszcze nie jest tak źle, gorsze wpadki w filmach już widziałam ;)

vilee

Przy braku umowy o prace dokumenty zazwyczaj są nie potrzebne. Sama tak miałam w kilku miejscach. Znali moje imię i tyle :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones