PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149266}

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6,7 19 815
ocen
6,7 10 1 19815
Biała Masajka
powrót do forum filmu Biała Masajka

No ja was bardzo przepraszam! Przyjeżdża taka do Afryki, widzi dzikiego 2 razy po czym
postanawia dla niego nie wracać do domu i szuka go po całym kraju. Nie otrzeźwia jej
ani to, że gość mieszka w samej dupie świata w jakiejś chatce z guana i błota ani to, że
na pierwszym spotkaniu facet z nią nie gada, nawet nie daje buzi tylko dyma na szybko
jak pies sukę. I to w dodatku kiepsko.... A dalej to już tak leci, że nawet się opisywać nie
chce.
Miłe Panie, nie oburzajcie się mi tu z pozycji wielkich romantyczek, że to była wspaniała
miłość od pierwszego wejrzenia i och ach uch, so cute and sweet! To już nie był
romantyzm tylko niewyobrażalna BEZDENNA PATOLOGICZNA TĘPOTA, podszyta
egzotycznym swędzeniem na myśl o przyjęciu w siebie kawału czarnego dzikiego mięsa!
I to co tu mówię to nie jest żaden rasizm, jak to też lubicie zarzucać tym, którzy szydzą z
waszej fascynacji murzynami, hindusami i innymi habibi. Nic mnie nie obchodzi z kim,
gdzie i co chcecie sobie wyprawiać w łóżku (ewentualnie pozdrówcie ode mnie Simona
Mola, którego niech żrą robaki!) ale porzucać w imię tego, w imię nagłego impulsu całą
cywilizację, niemalże przekreślać całe swoje człowieczeństwo to jest kliniczny,
wymagający leczenia debilizm!
Krótko: te z was, które miałyby zamiar bronić postępowania tej Pani tracą wszelkie prawa
do zarzucania facetom, że "myślą penisem, nie głową." Bo jakie niby myślenie
zaprezentowała nam główna bohaterka?!
Na plus należy zaliczyć fakt, że bohaterka, mimo swojego totalnego zaćmienia umysłu,
mniej więcej od połowy filmu okazuje się być (lub też staje się taka pod presją
okoliczności) przedsiębiorczą, energiczną, znającą swoją wartość silną kobietą, która tą
siłę ostatecznie potwierdza odchodząc od dzikiego, który znowuż okazuje się miękkim,
skretyniałym frajerem a nie wielkim, dumnym wojownikiem. I za to będzie 3/10.

Fabułą byłem więc zniesmaczony a i aktorstwo oraz realizacja techniczna filmu oceny
podnieść nie mogły - ot przeciętny film zrealizowany przez przeciętnych ludzi z kraju
przeciętnych filmowych tradycji z przeciętnym budżetem.

Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8

a mi jest przykro. uwazam ze panna szwajcarka zniszczyla panu wojownikowi zycie. on po jej odejsciu stal sie wrakiem i hanba dla swojego ludu. a ona dalej biznesowman i pelna sukcesow europejka, biznesy ksiazki, autografy i wywiady... zal. sorry. serio, biedny murzyn, ktory liczyl na piekna malzonke, ktora bedzie siedziec w chacie i prac jego gacie, jak nalezy, i rodzic dzieci, a tymczasem dostal przemadrzala babencje, ktoa musiala stawiac na swoim i - w jego oczach - flirtowac z kazdym facetem w okolicy, po europejsku. Po prostu nie nalezy mieszac dwoch tak odmiennych kultur, bo zawsze bedzie krzywda i bol. zarowno film jak i ksiazka bardzo mnie poruszyly i naprawde jest mi zal Lemaliana (Lketingi) .. toz to takie duze dziecko bylo...tak wychowany. nic nie poradzisz biala kobieto....

ocenił(a) film na 4
Elemes

Dokładnie, swoją głupotą (przez niektórych nazywaną spontanicznością) najbardziej zraniła Lemaliana. Koleś nie dość, że ośmieszony w oczach współplemieńców to jeszcze - przede wszystkim - stracił swoje dziecko. Przed chwilą obejrzałam ten film i jestem wręcz oburzona, jak można wykazać się taką ignorancją i naiwnością... Możliwe, że film bardzo upraszcza sytuację poznania się tych dwojga (książek nie czytałam), ale mimo wszystko, chyba łatwo przewidzieć, że wojownik z kenijskiej wiochy nie będzie zachowywał się jak europejski amant i będzie zupełnie czego innego oczekiwał od swojej kobiety.

ocenił(a) film na 8
rymcipymci

ja czytalam ksiazki.... nic w ksiazkach jej nie usprawiedliwia. a poznali sie dokladnie tak jak w filmie ;)

ocenił(a) film na 8
rymcipymci

jest tylko jeszcze wiecej upokorzenia Lkletingi po jej wyjezdzie, co na filmie nie bylo pokazane. Gosc przez kilka lat byl na kompletnym dnie, nie mogl wrocic do wioski (oni przed jej wyjazdem wyprowadzili sie do Mombassy), nie mogl pokazac sie na oczy swoim ludziom bo byl dla nich pozbawiony honoru
, pil, tracil forse, byl wrakiem. a ona robila tym czasem swoja kariere w Szwajcarii... naprawde przykro.

ocenił(a) film na 4
Elemes

Ciekawe. Nie można powiedzieć, że jest głupia, skoro zbudowała na tej historii tak dobrze opłacaną karierę. Ma baba łeb na karku. Czyli co, wyrachowanie? Jak tak można... Typowa handlara, tu otworzyła sklep, tam otworzyła sklep a na końcu sprzedała (czyt. zniszczyła) życie ojca swojego dziecka i ustawiła się do końca życia. Masz rację, naprawdę przykro.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
returner

LOL :D

returner

A co to za generalizowanie? Brak Ci wiary w dobrych, wartościowych ludzi?

returner

Rany ile żółci się tu wylewa... ktoś Cię musiał bardzo zranić że tak nienawidzisz kobiet... nie wszystkie kobiety są tak wyrachowane i zepsute...

ocenił(a) film na 8
returner

Oto piewca blackpilla xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones