PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149266}

Biała Masajka

Die Weisse Massai
6,7 19 813
ocen
6,7 10 1 19813
Biała Masajka
powrót do forum filmu Biała Masajka

Ogólnie film bardzo mi się podobał, jednak co od razu rzuciło mi się w oczy, to że aktor grający Lemaliana, w ogóle nie wygląda na Masaja. Ludy Afryki wschodniej reprezentują zupełnie inny typ antropologiczny niż z ci z Nigerii, Konga, Czy Senegalu. Teraz widzę Jean Jacques Ido urodził się w Burkina Faso...No ale oczywiście dla niektórych "Murzyn to Murzyn";/ Tak samo jak Chińczyk, Japończyk - oni wszyscy tacy sami";/
To smutne.

maoritanga

niby racja, ale aby zrozumieć ten film trzeba przeczytać wszystkie 3 części książki, W jednej z nich (3) autorka wyraźnie zauważa że może sam aktor nie oddaje dokładnie wrażenia jakie robił pierwowzór, próbowano szukać odpowiedniego aktora wśród Samburu ale nawet teraz ci ludzie nie zrozumieli by mechanizmów tworzenia filmu, ukazania ich kultury w taki a nie inny sposób, biorą wszystko zbyt dosłownie po prostu, a myślę że samo aktorstwo i konieczność powtarzania wyuczonego scenariusza, dubli itd. tez może być im obce i dziwne. Nie żebym miała ich za "głupich dzikusów" ale do pewnych rzeczy społeczeństwo musi dojrzeć, a ludność Samburu jeszcze nie dojrzała. Sama bohaterka jest o tym przekonana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones