PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712735}

Biały Bóg

Fehér isten
6,5 4 921
ocen
6,5 10 1 4921
6,3 19
ocen krytyków
Biały Bóg
powrót do forum filmu Biały Bóg

Gdyby wyciąć to coś, co jest pomiędzy kilkoma pierwszymi minutami filmu oraz sceną końcową i w miejsce tego czegoś wkleić 1.5 - 2 godz. jakiejś totalnie innej fabuły, to z pewnością mielibyśmy do czynienia bardzo dobrym kinem.
Pozdrawiam :-)

Radian_Stone

Niestety. Prawda. Ten film to bzdura. Choć również chciałbym myśleć inaczej.

ocenił(a) film na 10
evannell

Kolejny znawca kina.

wmbco

Przepraszam, że Cię uraziłem tą wypowiedzią. nie jestem znawcą kina. Jeśli chcesz, przedstawię swoje argumenty i na pewno posłucham twoich.

ocenił(a) film na 10
evannell

Z chęcią poczytam ile tam bzdur.

ocenił(a) film na 7
evannell

bardzo mi cie żal...i ludzi którzy skazani sa na kontakt z tobą

esoxlucius

Dziękuję.

ocenił(a) film na 10
Radian_Stone

Bzdura to całe twoje życie łbie.

ocenił(a) film na 8
Radian_Stone

Każdy film jest po części bzdurą. Bo czym jest bzdura?
"BZDURA - Brednia, nonsens, niedorzeczność, absurd, kłamstwo, herezja, bujda, blaga, baja, bajka, zmyślenie."
A filmy to w większości zmyślone historie, bajki, bajanie widza, opowiadanie bujd, absurdalne sytuacje a czasami niedorzeczność i nonsens.
Film "Biały Bóg" jest taką zmyśloną historią, baśnią realistyczną, współczesnym fantasy, czymś na kształt filmu poetyckiego, bajkowego, gdzie przez przez dwie godziny widz może poddać się nieskrępowanej wyobraźni.
I gdyby była to nawet największa bzdura, to i tak zawsze miło popatrzeć jak pies rozszarpuje hycla czy typa hodującego psy do walki :)

ocenił(a) film na 2
Levis_Crack

myślę, iż chodzi o to w jak bardzo czarno-biały i płytki sposób przedstawiony jest świat. faktycznie bzdurnie. ten film to wydmuszka. udaje, że jest czymś nowym, a jest tym samym, co wiele razy było. a do tego natrętnie pouczającym i moralizatorskim. tragedia. skąd ten zachwyt???

ocenił(a) film na 8
ciszon

Czy tragedia? Przesaada (jak powiedział "doktor" Mielecki w Prawo i Pięść) Film może się nie podobać, ale od razu tragedia. Polskie i amerykańskie współczesne komedie romantyczne to tragedia. Tragedia to mentalność większości ludzi, nietolerancja i głupota.
Film ma parę zalet. Ładne fotki, pracę kamery, parę kompozycji kadru. Jest bajką a większość ludzi lubi czasem pobajać, pomarzyć lub oderwać się (w kinie) od życia w swoim "nudnym jak p...a mieście" (cyt). Urocze jest, że w filmie psy przegryzają krtanie sku....lom, to jednak zawsze bardzo budujący widok. Tak, podstawowym atutem obrazu są główni bohaterowie - psy.
Co prawda zwierzęta nie są dużo lepsze niż ludzie, ale jednak...

Levis_Crack

Ludzie są tak okrutni dla zwierząt, że to przechodzi pojęcie. Dla dzieci jeszcze gorsi. Oglądanie takich filmów jak ten znacznie poprawia samopoczucie człowieka, który czuje się wobec tego okrcienstwa bezsilny.

ocenił(a) film na 7
ciszon

bardzo mi cię żal,...ale dzięki za podpowiedz jak nazywać takich ludzi jak ty - wydmuszka, dotychczas określałem ich jako pustaki, wydmuszka jest mniej pejoratywna ale bardziej sugestywna

ocenił(a) film na 7
Radian_Stone

Zrozumiałeś w ogóle ten film????

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones