PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11632}

Biały Kieł

White Fang
7,3 13 799
ocen
7,3 10 1 13799
Biały Kieł
powrót do forum filmu Biały Kieł

Porażka

użytkownik usunięty

Ta wersja jest tragiczna, film mało realistyczny, sceny walki psów czy z niedźwiedziem są żenujące. Starsze wersje Białego Kła są o wiele lepsze, bardziej realistyczne, klimatyczne i bardziej wzruszające.

ocenił(a) film na 9

Cóż... książka nie była tak strasznie uczuciowa. A to im w filmie wyszło.

Bardka

A co według ciebie było nierealistyczne w walkach psów. Chyba za dużo się naogladałeś transformersów. A tak pozatym gdzie w filmie była walka z niedźwiedziem ?

Black_Smog

Trudno to nazwać walką, ale chodzi o scenę, gdy John jest w wiosce indiańskiej i atakuje go niedźwiedź, a Biały Kieł przepędził zwierza ;)
"walka", ale nie do końca:D

Bardka

Masz rację, Bardka! Trudno było mi przebrnąć w książce zwłaszcza te opisy z okrutnego znęcania się ludzi nad psami. Ciekawy jestem, co do autora tematu, jak sobie wyobraża realistyczne nakręcenie walk psów, tak żeby żaden nie ucierpiał???

ocenił(a) film na 9
singiel72

też jestem ciekawy,na początku filmu jest informacja że żadne zwierze nie ucierpiało

pawel997402

To było pytanie retoryczne :) Autor tematu pewnie oczekiwał, że realizatorzy nakręcą prawdziwą walkę psów! A informacja, że "żadne zwierzę nie ucierpiało", skierowana była przede wszystkim do tych, którzy zbyt dosłownie (bezkrytycznie) odbierają filmy. Na tym polega magia kina i tv, że można za pomocą odpowiednich ujęć, montażu, charakteryzacji itd. stworzyć mniej lub bardziej realistyczne sceny. Poza tym do tego typu roli dobiera się najbardziej perfekcyjnie wyszkolone psy (m.in. w kierunku posłuszeństwa), by potrafiły np. udawać walkę, a resztę zostawia się charakteryzacji i innym.

ocenił(a) film na 6

Bo film mają oglądać też dzieci, dla nich wystarczy że psy warczą i już jest groza, bardziej realistynie już nie potrzeba

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones