PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656689}

Bij i wiej

Hit and Run
5,4 5 862
oceny
5,4 10 1 5862
Bij i wiej
powrót do forum filmu Bij i wiej

Film przepełniony typowym po 2000 roku dla amerykańskiego kina bełkotem o lekach psychotropowych i pedalstwie :/

ptopmark

Mógłbyś rozwinąć? Bo nie mam pojęci co masz na myśli.

kangur_msc_CM

Główni bohaterowie częstują się tabletkami (jak sami mówią) na polepszenie nastroju jakby to były cukierki. Zauważyłem, że w większości amerykańskich filmów (zwłaszcza komedii) jest co najmniej jedna scena, w której pokazują, że psychotropy to coś normalnego i każdy je stosuje codziennie. Jakiś czas temu oglądałem film, w którym dzieci w szkole podstawowej na przerwie rozmawiały o tym jakie biorą leki, przepisane przez szkolnego psychologa na depresję. Moim zdaniem koncerny farmaceutyczne dbają o to, żeby w filmach pojawiały się leki, tak jak kiedyś (w latach 70-ych) koncerny tytoniowe dbały o to, żeby aktorzy w kluczowych scenach filmu palili na ekranie papierosy. Denerwuje mnie wpajanie ludziom złych nawyków i stąd mój post.

ptopmark

Ok, teraz rozumiem.

ocenił(a) film na 6
ptopmark

Padła propozycja, która zresztą nie została przyjęta, gdzie tu pokazanie, że to coś normalnego?

Araiser

W filmie którego temat dotyczy było tak jak piszesz (z tym że proponująca łyknęła tą tabletkę jak sama powiedziała na polepszenie nastroju), ale mam na myśli ogół amerykańskich filmów, w których ludzie biorą leki nałogowo i traktują tą czynność niemal rutynowo (jak jedzenie i picie). Koncerny farmaceutyczne w ten sposób wpajają ludziom, że "lekami" faszerują się nie tylko ludzie, którzy bez nich nie przeżyją, ale każdy kto się przez chwilę gorzej poczuje bez żadnego medycznego uzasadnienia :/

ptopmark

http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Typowy+ameryka%C5%84ski+film,1946080

ptopmark

durny film jednym słowem,. objerzałam przez K. Bell

TikiBar

Dokładnie tak samo jak ja :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones