PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662224}
6,6 26 658
ocen
6,6 10 1 26658
4,8 9
ocen krytyków
Bilet na Księżyc
powrót do forum filmu Bilet na Księżyc

Po trylogii U Pana Boga...miałem nadzieje co do tego filmu bardzo duże....Natomiast jak w tytule zawiodłem sie potwornie...Dlaczego ? W trylogii magiczny klimat polskiej prowincji-wsi, wyraziste postacie, oryginalne dialogi, mnóstwo scen które przejdzie do historii polskiego kina... Tutaj znakomicie oddane zdjęcia scenografia i klimat tamtych czasów i co dalej ? A no właśnie nic...dużo scen jakiś bez sensu...brak czasem jakiejś spójności...mdłe postacie poza Kościukiewiczem może. Nawet Przybylska poniżej swoich możliwości...Pan Jacek tak sie starał odwzorować tamte czasy że zapomniał że w filmie muszą być jeszcze wyraziste postaci, dialogi, fabuła itd...Scena z pilotem Chyrą jakaś sztuczna taka, scena z jakąś koleżanką co za mąż wyszła sztuczna jakaś nie wiadomo po co, wątek z poznanymi dziewczynami w pociągu też jakiś oderwany...Może jestem za surowy ale miałem duże oczekiwania a jednak się zawiodłem...

ocenił(a) film na 8
zorin

nie ma sensu porownywac dwoch zupelnie roznych produkcji. u pana boga to swietna komedyjka o sielankowym klimacie, a tu taki dramat wlasciwie nawet o historycznym zabarwieniu. Film bardzo dobry jedyne co mi nie pasowalo do klimatu to muzyka zupelnie niedopasowana do realiow, a gra aktorska moze nie byla na najwyzszym poziomie, no ale nie byla az tak kiepska jak piszesz- chociaz ten glowny bohater przede wszysytkim moglby byc bardziej wyrazisty a reszta ok

ocenił(a) film na 7
Comandante

dlaczego glowny bohater mial byc bardziej wyrazisty? Moze on mial byc wlasnie taki jaki byl?

Moze czasami bohater musi byc rozmemlanym kapciem, bo taki byl zamysl na niego? Mysle, ze glowna kreacja nie zawsze musi walic swoim blaskiem po naszych zmyslach, osobowoscia i mega charyzma..
Nie mam zadnych deficytow po obejrzeniu..dla mnie wszystko bylo w punkt..
Kompletnie moja estetyka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones