PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1471}
7,6 147 681
ocen
7,6 10 1 147681
7,9 22
oceny krytyków
Billy Elliot
powrót do forum filmu Billy Elliot

10/10

ocenił(a) film na 8

arcydzieło !

witos182

prosto, zwięźle i na temat xd

ocenił(a) film na 10
bibona

Uwielbiam ten film:)

użytkownik usunięty
cholmin

Dla mnie bardzo mocny film na granicy arcydzieła.Końcowa scena przepiękna zamykająca opowieść.

witos182

Dokładnie, arcydzieło!
Historia która daje do myślenia.
A do tego świetna ścieżka dźwiękowa.

witos182

zgadzam się! arcydzieło. Mi się podobał film utrzymany w tym stylu "prochy angeli", jak znacie podobne to piszcie

ocenił(a) film na 8
witos182

Świetny film i miło spędzone 2 godziny. Piękna historia, która z opisu wydawać by się mogło nie będzie ani wzruszać ani zachwycać a w filmie zostaje przedstawiona w taki sposób, że trudno nie uronić łezki ze wzruszenia :) Nastawiłam się na jakiś lekki, średniawy film a w trakcie sięgałam po chusteczkę kilka razy :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
adrian229

Zrób lepszy :)

witos182

Może sam nie zrobię ale są tysiące lepszych filmów.

ocenił(a) film na 8
adrian229

Synek nie krytykuj, jak samemu nie stać cię na coś lepszego.

witos182

A ty zrobisz może lepszy?

ocenił(a) film na 8
adrian229

Ja pierdziele, człowieku ogarnij się. Ja oceniłem na 10, jestem pełen uznania dla filmu, nie krytykowałem go bez sensownie w przeciwieństwie do ciebie.

witos182

To ty się ogarnij z tym chwaleniem takiego gniota.

ocenił(a) film na 8
adrian229

Nie powtarzaj swojego błędu dzieciaku.

witos182

Dobrze pani za radę ale nie przyjmę jej.

adrian229

Nie kłócić się ! Film bardzo dobry, na pewno gniotem nie jest.

moscu

Nie gniotem nie jest jest mega gniotem na miarę Super 8

ocenił(a) film na 8
adrian229

Moscu zostawmy to małe dziecko. Przypuszczam, że ma kłopoty w domu. Zwykły troll pełno tego w necie.

witos182

Trolla to ja poznaje w was małe zniewieściałe panny.

adrian229

Uff, a już myślałem, że będziesz nawiązywać do trolli i małych dzieci - dobrze że się myliłem panie krytyk filmowy...

moscu

Dziękuje za komplement ja przynajmiej jestem krytykiem filmowy w przeciwieństwie do ciebie

adrian229

Nie zrozum mnie źle, ale skoro uważasz, że film jest gniotem to jesteś ignorantem. Wiem, że to kwestia gustu ale jeśli dla Ciebie Troja czy Hidalgo to arcydzieło, a Billy Eliot to gniot to wybacz, ale...brak mi słów. Poza tym najlepiej to Ci wychodzi obrażanie ludzi bo chyba nie przedstawianie argumentów. Film dla mnie wspaniały - fabuła, muzyka czy gra aktorska młodego Bella. To tyle ode mnie w tym temacie. Pozdrawiam i życzę mniej agresji a więcej ZDROWEGO obiektywizmu.

moscu

A czy uważasz że troją jest gniotem bo jak ta kto rozumiem dlaczego dałeś pozytywną ocenę temu "filmowi" a agresje wyzwolił we mnie twój kolega Witos.

ocenił(a) film na 8
adrian229

Nie rozumiem dlaczego oceniasz gusta innych? Jeśli film Ci się nie podał załóż nowy temat i napisz, że to ścierwo... Jedni lubią filmy typu Billy a inni ...r.p.n.e... Mnie np. Troja, Władca Pierścieni,Harry Potter itd nie kręcą, a mimo to nie komentuje i nie obrażam innych tylko za to że podobają im się kasowe filmy. Billy Elliot może i rzeczywiście arcydziełem nie jest, ale zdecydowanie ogląda się lekko i przyjemnie (jak na mój gust). Jak dla mnie Twoje wypowiedzi co najmniej żenujące.

slinaa

Ja to rozumiem ale no wiesz jak ktoś ogląda pedalskie filmy to nie daje rady bo ja co do orientacji tolerancyjny nie jestem.

ocenił(a) film na 8
adrian229

Z tym, że ja wciąż nie wiem dlaczego nazywasz ten film "pedalskim" może rzeczywiście nie jest to film dla twardzieli, ale ogląda się lekko i przyjemnie zdecydowanie nie "pedalsko". Obejrzyj "Tajemnica brokeback mountain" wtedy pogadamy na temat filmu "pedalskiego" :)

slinaa

Tylko nie to film "Tajemnica brokeback mountain" był tak pedalski że nie dałem rady go oglądać. Ale film Billy Eliot to pedalska historia o chłopaczku który rzuca box dla tańca.

ocenił(a) film na 8
adrian229

Może z racji tego, iż jestem kobietom postrzegam to trochę inaczej, dla mnie "pedalskie" to "pedalskie" a taniec to taniec ...:)

ocenił(a) film na 7
slinaa

Płeć tu nie ma znaczenia.
A adrian widać, że ma jakieś kompleksy. Zawyżone ego, samiec alfa, czy co.. bo nie wiem? Co w tym filmie jest niby ''pedalskiego''? To, że Billy spełnia SWOJE marzenia? Nie daje się zaszufladkować w klatce ''męskości''? Litości...
Na tak stereotypowe gadki po prostu brak słów.

ocenił(a) film na 8
adrian229

Idź matce lepiej pomóż do toalety a ojcu nie dawaj więcej 5zł na alkohol, bo potem z ciebie wyrastają takie trolle które zamiast karmić się pokarmem, to karmią się uwagą, której nie mieli od rodziców.

efc_2

Skoro ciebie to spotkało to przykro mi

ocenił(a) film na 7
adrian229

Boks ciekawszy od tańca? No nie wiem, dla mnie na pewno nie. Co kto woli. Dla mnie to dobrze, że Billy zajął się tym do czego faktycznie czuł zamiłowanie. Nie dawał się zaszufladkować, i za to chociażby ten film, jak i tę postać należałoby docenić, a nie marudzić, że ''och, bo to pedalskie''. Co to właściwie znaczy to ''pedalskie'', co?
Serio, jak tak będziecie się Panowie ograniczać we wszystkim to sami sobie będziecie (będziemy?) problemy stwarzać. No i na co to komu?
No, chyba, że ktoś został już zarażony propagandą ''prawdziwej męskości''. Wtedy to pozostaje mi już tylko współczuć.

ocenił(a) film na 10
witos182

Zgadzam się, że ten film to arcydzieło :-)) Teraz już takich nie robia :(

ocenił(a) film na 10
izka1998

Jeden z nielicznych filmów na którym mój ojciec nie przysnął , do dzisiaj jeden z jego ulubionych

ocenił(a) film na 6
witos182

Zgadzam się. Dziwi mnie dość niska ocena tego filmu, dla mnie fenomenalny. Chyba tylko Blask jest jeszcze tak niedoceniany z podobnych filmów.

ocenił(a) film na 9
xtomix

Swietnie opowiedzona historia prostego chlopca...ARCYDZIELO ? zgadzam sie i podpisuje reka i noga ;)

ocenił(a) film na 9
DaWidzio_2

Też sie zgadzam i dodam że dorosłego Bilego na scenie zagrał a raczej zatańczył Adam Cooper tancerz angielski który tańczył w Jeziorze Łabędzim takim gejowskim w reżyserii Bourna, zajrzyjcie na YT coś pieknego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones