PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4202}

Bitwa o Anglię

Battle of Britain
7,6 8 797
ocen
7,6 10 1 8797
Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu Bitwa o Anglię

To jest naprawdę bardzo dobry film. Przypadkiem go włączyłem w TV i nie oglądałem od początku ale chyba go obejrzę jeszcze raz. Polecam. Po prostu ma klimat. I te teksty polskich pilotów... Niedawno oglądałem angielski film dokumentalny o polskich pilotach (niedawno zrobiony i też niezły) i rzeczywiście, na polskich pilotów Anglicy patrzyli jak na cyrkowców, bo dawali czadu, a Niemcy unikali samolotów z biało-czerwoną szachownicą.

Rufusisko

Niemcy unikali samolotów z biało czerwoną szachownica hahahahahahahahahahahhahahahaha człeku przecież takie małe oznaczenie w walce jest praktycznie niewidoczne. Pilotom wszystkich walczących stron zdarzało się atakować własne maszyny mimo stosowania dużych znaków na skrzydłach i kadłubie a ty gadasz bzdury ze widzieli malutkie szachownice. A sam dywizjon 303 w okresie bitwy o Anglię szachownic wcale nie stosował.

polukr

Panu powyżej chyba chodziło o metaforę strachu Niemców przed polskimi lotnikami, a nie o znakowaniu myśliwców ;-)

Somepolishgay

jakoś nie broni swoich bredni wiec dam sobie rękę uciąć ze to nie żadna metafora tylko palnął głupotę i uciekł ;)

polukr

A mi się zwyczajnie wydaję , że nie czytał twoich bredni, a Ja tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones