PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4202}

Bitwa o Anglię

Battle of Britain
7,6 8 789
ocen
7,6 10 1 8789
Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu Bitwa o Anglię

Z jednej strony bardzo dobre, oryginały samolotów, żadnego komputera. Prawdziwe
maszyny na planie! Oczy wychodzą z orbit i serce szybciej bije.
Z drugiej strony denerwujące powtórki. Irytuje mnie bardzo, gdy widzę drugi raz to samo w
jednym filmie. Rozumiem, że ograniczony budżet, ale... Lepiej nie dopowiedzieć niż ctrl+C,
ctrl+V... "Mamy scenę walki, brakuje kilku ujęć, wkleimy te z poprzedniego pojedynku" - tak
chyba wyglądała produkcja...
Mimo wszystko bardzo dobry film. Polecam. Obowiązkowa pozycja dla fanów lotnictwa!

ocenił(a) film na 10
Movierider

też mnie to wkurzało, tak samo chaotyczny montaż; czasem nie wiadomo było o kogo chodziło, czy bitwa już się skończyła etc. Zupełnie nie rozumiem wątku młodego pilota, którego żona i synowie są w kościele, a później ten kościół w płomieniach. Następne sceny to jak Robert Shaw patrzy po sypialni gdzie kobieta śpi i dwóch chłopaków... a ten młodziak co niby stracił rodzinę wychodzi z domu, wszystko sprawia wrażenie tak jakby nic się nie stało, etc. O co chodziło w tym wszystkim?

ocenił(a) film na 9
Bruce_Lee

Też czasem byłem zdezorientowany co się dzieje podczas bitwy, ale chyba chodziło im właśnie o to- młodzi piloci czasem nie wiedzieli co się dzieje dookoła nich, zresztą kilka takich ujęć jest (słońce świeci im w oczy, nie wiedzą, że ktoś im siedzi na ogonie).

Co do tej historii z młodym pilotem- też nie wiem o co chodzi.

ocenił(a) film na 10
Adzam_2

zwłaszcza masakra była jak te młodziaki na końcu zginęły - przejęcie, strach, trzęsawki, olej na szybie i samolot w płomieniach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones