PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33261}

Bitwa o Ardeny

Battle of the Bulge
6,8 5 047
ocen
6,8 10 1 5047
Bitwa o Ardeny
powrót do forum filmu Bitwa o Ardeny
użytkownik usunięty
witmannn

taki sobie dałem 6 za Hesslera i kilka scen które wyszły świetnie (min. śpiewanie Pancerlied)
przekłamania historyczne były denerwujące

ocenił(a) film na 10

Fakt, ale zwróciłem uwagę, że często w filmach nie przywiązują aż tak wielkiej uwagi do prawdy historycznej, w sumie nie wiem dlaczego, ale co zrobić. Hessler był świetny

witmannn

Hessler jest oparty na prawdziwej postaci która w realu przeżyła Wojnę :D

ocenił(a) film na 10
exar_3

O, nieźle. A spisał jakieś wspomnienia?

witmannn

Poszukaj tego pana wspomnień:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Joachim_Peiper
To własnie ta postać na której jest wzorowany Hessler

ocenił(a) film na 10
exar_3

Dzięki!

ocenił(a) film na 7
witmannn

Mnie się najbardziej podobała rola Shawa, ogólnie film ok, dla mnie 7

ocenił(a) film na 10
B17_Bomber

Shaw jak zwykle był genialny

witmannn

W "Czterech Pancernych" wcale się nie postarali - T-34/76 (pierwszego Rudego) też gra T-34/85, Pantery grają IS-2. Takie były czasy, że ciężko było zdobyć niemiecki czołg na chodzie. Identycznie jest w "Ardenach" - skąd niby mieli wziąć Królewskie Tygrysy w dużych ilościach ?

ocenił(a) film na 10
JerryV

Ale różnica miedzy tetką z dzialem 76 a 85 nie jest tak rażąca jak tu. A pantery byly wzorowane na rosyjskich czołgach przynajmniej jezeli chodzi o pochylość pancerza więc spokojnie mozna było kombinowac. A amerykanie z ich budzetem mogli się po prostu lepiej postarać

witmannn

Owszem dla laika oba T-34 są dość podobne. Ale IS-2 i Pantera wyglądają zupełnie inaczej. Wieże miały zupełnie inny kształt i w czołgu sowieckim była ona przesunięta do przodu kadłuba. Zupełnie inne były też układy przeniesienia napędu ( duże koła nośne z kołami napędowymi z przodu u Niemców). Abstrahuję już od tego, że to nie Sowieci wymyślili pancerz pochyły.

W tamtych latach nie było CGI, więc pozostawało jednie kosmetyczne podrasowywanie tych pojazdów, które były dostępne.

ocenił(a) film na 10
JerryV

Oczywiście, ale ne ukrywam, że wolę już takie "podrasowane" ale oryginalne, niż komputerowe

witmannn

No to w Ardenach też masz podrasowane, ale oryginalne.
Ja akurat od IS-2 grających Pantery czy od pomalowanych na szaro T-35/85 z krzyżami, grających (chyba ?) Tygrysy wolę jednak CGI. Oczywiście dobrze zrobione, a to też wymaga zachodu.

JerryV

A tutaj masz Panzerlied
https://www.youtube.com/watch?v=8JDkdc246QQ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones