PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 901
ocen
2,5 10 1 26901
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

8/10

ocenił(a) film na 8


Film mi się spodobał. Nie był nudny. Jedynym minusem są efekty oraz to upadanie rycerzy (przewracali się na wszystkie strony, i niesamowicie głośno krzyczeli, a nic im się nie działo oraz nie było krwi)
Wydaje mi się, że Polska na tym filmie została wywyższona, nikt nie potrafi uratować Europy tylko Jan 3 Sobieski (nie mówiąc już o władcy Francji)

Nie wiem dlaczego jest tak słabo oceniona, jest tyle gniotów, że ten wg innych jest świetny.
Podoba mi się antyislamskie nastawienie.

Albo islamiści tak zaniżyli ocenę albo ateiści, którzy jak widzą Kościół w filmie to dawają 1/10.
Bardzo polecam

ocenił(a) film na 1
musiol

Bardzo, bardzo słaby, zły film. Tam nic sie kupy nie trzyma. Konwencja nierealnej, naiwnej bajeczki. Ale to, co przebija wszystko to sztandar z polskim orłem - współczesny polski biały orzeł na sztandarach sprzed ponad 300 lat i to jeszcze z głową zwróconą w złą stronę! Husaria poza tym nie wlokła sie setki kilometrów z Polski do Wiednia na koniach z taką ilością sztandarów z Matką Boską - bo były bezużyteczne w bitwie! Do bitwy szli ze sztandarami oznaczającymi chorągwie, a nie jak na procesje w Boże Ciało. Ta pomyłka Włochów to jakies kuriozum - juz byłabym bardziej skłonna wybaczyc Amerykanom że np. w Ostatnim Mohikaninie daliby Francuzom trójkolorową flage zamiast białego sztandaru Burbonów, ale że Włosi tak nas ze sztandarem urządza to sie nie spodziewałam. Zwyczajna ignorancja i jeszcze głupie tłumaczenia dlaczego tak zrobili. Absurd, omijac film szerokim łukiem. O pozal sie Boże szarzy husarii nie wspomne, bo chyba żadni filmowcy świata nie są w stanie tego pokazac - za duże koszty koni, uzbrojenia i jeszcze trzeba umiec jeździć w szyku z 6 metrową lancą - nierealne. Aktorstwo w tym filmie to wyjątkowe drewno, wszyscy. Łącznie niestety z Murrayem. Jedynie Adamczyk zdaje sie ratowac postac. Bachleda Curuś - nieporozumienie, ale widac taką cierpietnice kazali jej zagrać. I to cudne uzdrowienie.... Wymiękam. Polecam obejrzec Ostatniego Mohikanina, Królową Margot lub Kapitana Alatriste - to sa dobre filmy historyczne, ale Bitwa jest zła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones