PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4225}
6,9 79 863
oceny
6,9 10 1 79863
5,8 10
ocen krytyków
Blade: Wieczny łowca II
powrót do forum filmu Blade: Wieczny łowca II

kiepski

ocenił(a) film na 5

najbardziej, oprócz innych kwestii uderzało mnie określenie Blada jako "chodzący za dnia" co za pospolite określenie :( jedynka była zdecydowanie lepsza

inverna

Pospolite, niepospolite. Ale za to bardzo dokładne. Czyste i wprost przetłumaczone z angielskiego "Daywalker". Co na przykład powies o tłumaczeniu tytułu "To Wong Foo, Thanks for Everything, Julie Newmar" jako Ślicznotki. Takie właśnie tłumaczenia powinny udzerzać.
W nawet bardzo luźnym tłumaczeniu będzie brzmiał tak "Do Wong Foo - Dzięki za wszystko. Julie Newmar". (jako wiadomość do Wong Foo od Julie Newmar.)
Więc jeśli jesteś już tak pospolicie uderzony właściwym tłumaczeniem, to po prostu albo się nie wsłuchuj w tekst oryginalny, albo sie nie czepiaj prawidłowych właśnie tłumaczeń.

janek_filmaniak

Dużo lepiej brzmi "Chodzący za dnia" niż "Dzienny Marek" co zupełnie nie pasuje. Wg mnie druga część jest lepsza od jedynki

ocenił(a) film na 9
matio14

Hm a według mnie obie są świetne :) 1 jak i 2 nie nudzą trzymają klimat, sceny walki są dobre chociaż nie bardzo dobre. A co do Daywalkera - ja bym wogóle tego nie tłumaczył tylko pozostawił Daywalker :)

inverna

Moim zdaniem obie części na podobnym poziomie, aczkolwiek nieco lepsza jest dwójka. Na minus - brak "gotyckiej" atmosfery jedynki i pewne efekciarstwo, jakie wdarło się np. do scen walki, aczkolwiek w ekranizacjach komiksów często do tego dochodzi. Na plus - lepsza, bardziej zaskakująca fabuła i fakt, iż film w mojej opinii bardziej trzyma w napięciu, momentami bliżej mu do horroru, niż jedynce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones