PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 178 248
ocen
7,5 10 1 178248
7,7 47
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Wróciłem z kina i jestem rozczarowany. Film wszędzie zachwalmy jako hit od lat same dobre recenzje tu też bardzo wysoka ocena 8,2 gdzie ja daje góra 6. Ale po kolei nie jestem jakimś fanem filmów s-f to mówię od razu ale spodziewałem się naprawdę czegoś lepszego. Tu samej takiej "akcji" mamy może parę scen i parę minut tak to jedne wielkie flaki z olejem. Strasznie mało aktorów gra chodź powiem że Ci co graja dobrze zagrali to plus. Film strasznie się ciągnie rozkręca bardzo wolno ale w sumie nigdy nie osiąga tego punktu który widz oczekuje że coś się będzie działo w końcu. Film reklamowany ostro z Fordem gdzie gra on może 1/3 końcówkę filmu. Do tego tak długi ten film że już widziałem po twarzach ludzi w koło w kinie że każdy ma dość ja też miałem. Film tylko i wyłacznie dla fanów tego typu gatunku kto lubi dużo akcji jak Transformers, Szybcy Wściekli itp mocno się rozczaruje jak i jak. I cóż więcej dodam nic film musi byś dobry skoro tak go oceniają ale mi nie przypadł do gustu.

_Simon

Doprawdy wręcz to jest przykre, że ludzie się już tak do akcji przyzwyczaili, że gdy film jej nie posiada zbyt wiele, to od razu słaby i nudny. Tylko bodźce, bodźce i bodźce. Najlepiej jak najwięcej wybuchów, pościgów, skoków, mordobicia, strzałów i w ogóle jednej wielkiej sieczki na ekranie. Wtedy ludzie wychodzą zadowoleni i cmokają "jaki dobry film, tyle akcji!".

Jeszcze osobiście filmu nie oglądałem, ale takich opinii o nowym Blade Runnerze jak powyższa widziałem już setki i sam nie wiem czy się śmiać czy płakać. Większość ludzi oczekuje, że jak jest "sci-fi" to będzie kupa akcji. Może trzeba było najpierw obejrzeć pierwowzór i zorientować się jakiego typu to jest kino, a później iść? Gdyby tak ludzie robili, to oszczędziliby sobie wiele pieniędzy i zniesmaczenia. Acz prawdę mówiąc to zniesmaczenie fanów wybuchów jest dla mnie wręcz najlepszą reklamą tego filmu - przynajmniej wiem, że nie zrobili tandetnego szajsu nastawionego na akcję, a można spodziewać się czegoś podobnego do oryginału.

I tak na sam koniec - jesteś rozczarowany, spodziewałeś się czegoś lepszego, jedne wielkie flaki z olejem, strasznie się ciągnie i wolno rozkręca, wszyscy mieli dość, ale jednak dałeś ocenę AŻ 6 na 10? To jednak dosyć wysoka ocena, jakby nie patrzeć. Zalatuje mi tu brakiem konsekwencji.

ocenił(a) film na 8
Ufos

Ludzie którzy porównują Blade Runnera do Szybkich i Wściekłych lub Transformers nie mają żadnego gustu więc nie może im przypaść. Najbardziej w tym wszystkim boli mnie to że to bezmózgie pokolenie wychowane na filmach Michała Zatoki, Piotra Jacksona i całego Zalewu hollywodzkiej papki wypełnionej akcja dla akcji mają prawo głosować i przez to zaniżać oceny świetnego kina którego ta chołota nigdy nie zrozumie. Pozdrawiam mniejszość wciąż cieniącą ambitne kino.

ocenił(a) film na 10
lexus90

z "Piotrem" Jacksonem to Pan trochę przesadził.. ten człowiek, zanim nakręcił niezbyt dobre "adaptacje" prozy Tolkiena (włącznie z koszmarną, trzecią częścią "Hobbita") robił też inne filmy... i za swoje wcześniejsze dzieła będzie jeszcze przez dekady uwielbiany przez fanów horrorów... zasłużenie

ocenił(a) film na 6
adamog1

Może niezbyt udane adaptacje ale jako filmy same w sobie są bardzo dobre, jeśli nie jest się ortodoksem.
Sam mam wiele uwag i żalu ale mimo wszystko, lubię te filmy, także "Hobbita".

ocenił(a) film na 6
lexus90

Jak można porównywać Jacksona do np. Baya?
Jackson za swoje filmy dostał chyba 17 Oscarów, a Bay być może stał kiedyś obok czyjejś statuetki. Nie ten poziom.

użytkownik usunięty
_Simon

Te uposledzone gramatycznie wypociny idealnie charakteryzują statystycznego fana Szybkich i Wsciekłych.

użytkownik usunięty
_Simon

Nie wiem czy jesteś głupi, ale ten film to nie film akcji! Jak jakiś film ma gatunek Sci-Fi to nie oznacza żeby oczekiwać efektów i akcji rodem z Szybkich i Wściekłych. To jest spokojny film Sci-Fi, w którym chodzi o klimat, muzykę, scenariusz a nie akcję!

_Simon


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones