PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 178 226
ocen
7,5 10 1 178226
7,7 47
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

dla mnie bomba :)

ocenił(a) film na 10

tak czytam recenzje, malkontenctwo do potęgi ale teraz taka moda, wszystko trzeba z...ć, nie dogodzisz.
Na mnie film zrobił ogromne wrażenie. Uwielbiam pierwowzór i mimo obaw cieszyłem się, ze temat wraca na ekrany. Nie zawiodłem się. Zdjęcia, dźwięk, gra aktorów-wszystko pięknie gra. A te dlugie kadry? Myślę sobie "kurczę, teraz się już takich filmów nie robi". I bardzo się cieszę, że nowy Blade Runner taki właśnie jest: inny niż pozostałe współczesne s-f, teledyski dla dzieci powodujące ból głowy. Dla mnie ten film to DZIEŁO, poruszające i zachwycające.

ocenił(a) film na 3
tommyc1

Ja się niestety nie zgodzę :( Nie oglądałam wcześniejszej części więc nie mam porównania, ale ta mnie wyjątkowo znudziła i w sumie nie byłoby problemu gdybym doszukała się fabuły, ale do tej pory nie mogę tego zrobić a na filmie byłam ponad tydzień temu. Muzyka rewelacyjna, kadry i ogólne wykonanie bomba, ale ten brak fabuły mnie zniszczył. Tak na dobrą sprawę w tym filmie o nic nie chodziło. A no i golizny więcej niz w totalnie niszczonym Grejuuu ^^ Autentycznie tak jak w kinie nigdy nie śpię tak tym razem ledwo wytrzymałam, a nie jestem osobą której wiele potrzeba do szczęścia :P

donaa

otóż ten film miał fabułę nawet i dość skomplikowaną. Na czym polega tutaj trudność: otóż fabułą tegoż filmu jest śledztwo które prowadzi K po tym jak policja odnajduje kości. Od tej pory wszystkie zdarzenia tak naprawdę obserwujemy oczami K, wiemy tylko niewiele więcej niż on (czyli inaczej niż w typowym filmie sensacyjnym lub kryminale). Sporo rzeczy tu się trzeba domyślać, bowiem głowny bohater jak się czegoś domyśli to nie tłumaczy nam wszystkiego dlaczego tak postąpił (są wytłumaczone tylko najważniejsze motywy), jego postępowanie jest jednak bardzo logiczne i wynika z interakcji z innymi postaciami. Sporo tu także gry obrazem oraz mimiką. Ważną rzeczą mającą wpływ są wyrażane emocje nie tylko w dialogach, podobnie zresztą jak w innych filmach tego reżysera.
poza tym jest to kino depresyjne o upadku cywilizacji i nie jest to utopia taka jak igrzyska śmierci lub dawca pamięci, w tym filmie odczuwałem to bezpośrednio, bowiem dla mnie był to film do bólu realistyczny, wiem że nie każdy strawi takie kino, a więc w sumie rozumiem ocenę (tylko nie argument o braku fabuły)

ocenił(a) film na 10
donaa

Ja wiem, ze trudno skupić się chrupiąc popcorn czy tacos i co w kinie na tym filmie robi osoba, która nie widziała pierwszego BR? :) Fabula oczywista choć nie wszystkie jej niuanse. Ja siedziałem jak na szpilkach do końca. Generalnie to nie film dla dzieci wychowanych na Xmenach czy innych Thorach...raczej dla bardziej dojrzałego widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones