plakat - Blade Runner 2049 (2017)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Blade Runner 2049" przypomina "Labirynt", jeden z poprzednich filmów Villeneuve’a. Stoicki Gosling prowadzi swoje śledztwo niczym tamtejszy detektyw Loki, a reżyser wraz z operatorem Rogerem Deakinsem ponownie zastraszają nas do zachwytu nad groźnym pięknem kolejnych spektakularnych kadrów. To film, który warto zobaczyć na możliwie największym ekranie, by poczuć się cudownie przytłoczonym przez czystą wizualną urodę. Szkoda tylko, że podobnie jak w "Labiryncie", ostatecznie daje tu o sobie znać pamięć komórkowa Hollywood. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 47%

recenzje Użytkowników

(6)
  • Łowca antyków

autor: DziurawaMarysia zaufany recenzent

Denisowi Villeneuve poprzez opowiadanie nieprawdziwej historii udaje się pokazać prawdę o naszym świecie. Pomimo otoczki fantastyki, "Łowca androidów 2049" to film o człowieku, nie robotach.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 72%
  • Puszka Pandory

autor: Optimus_999 zaufany recenzent

"Blade Runner 2049" to widowisko niezwykłe, które pomimo paru niedociągnięć, ogląda się z narastającym zainteresowaniem. To, co od razu zwraca uwagę widza, to precyzja, z jaką Villeneuve potraktował swój film. "Blade Runner 2049" wciąga bowiem oglądającego już od pierwszej minuty w sieć nowoczesnej technologii, fascynujących replikantów i skrywanej tajemnicy. Reżyser od początku wykazuje się dokładnością w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki temu czujemy, że wróciliśmy w to samo miejsce, jednocześnie odkrywając niezbadane wątki. Film Denisa Villeneuve śmiało można nazwać ucztą wizualną, która jednocześnie podejmuje temat moralności i istoty człowieczeństwa. A co ją właściwie stanowi? czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 62%
  • Misja niemożliwa

autor: kulak4 zaufany recenzent

Bynajmniej nie w skomplikowanym dochodzeniu tkwi siła skryptu, ale we wszystkich szczegółach wyziewających z klimatycznego świata "Blade Runnera". To, co tak genialnie sprawdziło się w pierwowzorze, zostało wykorzystane do cna w sequelu (...). "Blade Runner 2049" to nie wzorcowa kontynuacja, ale w obecnych czasach lepiej tej produkcji nie dało się zrealizować. Za sam styl wizualny naszpikowany fantazyjnymi projektami graficznymi oraz za bezbłędny klimat cyberpunku wylewający się z ekranu na widza, dziełu Villeneuve'a należałaby się "dycha" (...). czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 50%
  • Widać, że Villeneuve dostał sporo wolności przy tym projekcie, ponieważ nie jest to strukturalnie typowy blockbuster. Jeśli tego typu kino uzyska należyty zarobek i uznanie, będzie to dobry znak dla producentów, że warto brnąć w takie produkcje. Oby. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 43%
  • Nie czekałem na ten film. Byłem wręcz przekonany, że nikt nie odważy się go ruszyć, bo i po co. Wszystko zostało powiedziane i to z typowo hollywoodzkim dopowiedzeniem. Deckard i Rachael żyli długo i szczęśliwie. A jednak trzydzieści pięć lat później bajki o nieuniknionej samotności doskonałych genetycznie "maszyn" śnione przez Mistrza Tyrella, przegrały z ludzką potrzebą rozmnażania się replikantów. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 33%
  • Finalnie trudno zrozumieć reżyserski fetysz do ciągłego pokazywania swojego małego konika. Jego najnowszy film ciągnie się w nieskończoność i nawet przepiękne zdjęcia Deakinsa potrafią zbrzydnąć widzowi. Tempo wolniejsze niż zerowe psuje ostateczny wydźwięk całości i osłabia praktycznie każdy zacny element. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 32%