PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4676}

Blef Coogana

Coogan's Bluff
6,4 2 390
ocen
6,4 10 1 2390
6,3 3
oceny krytyków
Blef Coogana
powrót do forum filmu Blef Coogana

Wredny Harry

ocenił(a) film na 4

W ciekawostkach przeczytamy "nim scenariusz do filmu spodobał sie wszystkim zmieniano go 10-krotnie". Trudno w to uwierzyć, bo dostajemy tu banalną, miejscami nielogiczną, historyjkę gliniarza z Arizony, który przyjeżdża, zalicza panienki, robi rozróbę i jedzie z powrotem. Zero filozofii.
Oczywiście jako ciekawostkę "Blef Coogana" ogląda się miło: mamy tu w końcu Eastwooda grającego postać bardzo podobną do Brudnego Harrego oraz Siegela- reżysera, który zapoczątkował tą serię. Pozornie, więc wszystko powinno się udać. Pozostaje tymczasem poczucie zmarnowanego potencjału. Żadnego z pomysłów nie pociągnięto na tyle by coś z niego wynikło.
Ode mnie najwyżej mocne 4.

Lucky_luke

hahahahahahahaha! Wielki znawca- filmoznawca! Prosimy o więcej. Scenariusz do tego filmy to jeden z lepszych scenariuszy kina akcji. Każdy w Hollywood wie, że recepta na dobry scenariusz to poprawki, poprawki, poprawki. 10 wersjiscenariusza to i tak mało. Wspaniały film! Kwintesencja kina akcji.
ps. tak na marginesie. Nie "tą serię", tylko "tę serię"
pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
czechonte

Mogę się z tobą zgodzić jedynie w kwestii mojej ortografii...

Więcej znajdziesz na moim profilu w zakładce wypowiedzi, mój drogi fanie ;p

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Też jestem po seansie i muszę przyznać, że film mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Są w nim świetne dialogi, które sprawiają, że film wciąga. Główny bohater jest zwykłym policjantem, który jak każdy, może ponosić w życiu porażki. Co do braku logiki, to mam wrażenie, iż jest to po prostu wyższa logika. Porucznik docenił Coogana, gdy zobaczył wszystkich pobitych w sali bilardowej. Na koniec przyznaje jeszcze, że jest już za stary, więc najprawdopodobniej zaakceptował on w końcu metody Coogana.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

No nie wiem, jak oni to zmieniali, chyba po solidnym wiskaczu, bo drepcze to w miejscu jak kobyła z plantacji bawełny. Ok, Clint nawet wydusił z siebie sex-appeal, ale fabuła cienka. Może powinni zmienić na 'erotyczny z elementami kryminału' :)))

TangoAndWaltz

madrosci gimbusa, czyli dyrdymały pustej pały.

ocenił(a) film na 6
kotbury

Filmweb cię zdradził, bo jak wyświetla dwa identyczne komentarze na dwie różne wypowiedzi jeden pod drugim, to znaczy że tak naprawdę żaden z tych komentarzy nic nie znaczy.

Lucky_luke

madrosci gimbusa, czyli dyrdymały pustej pały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones