PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1219}

Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Close Encounters of the Third Kind
7,2 29 724
oceny
7,2 10 1 29724
7,2 20
ocen krytyków
Bliskie spotkania trzeciego stopnia
powrót do forum filmu Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Roy Neary w celu realizacji egoistycznego pragnienia poznania obcych porzuca żonę i dzieci.

ocenił(a) film na 8
Rott

Na jego miejscu zrobił bym to samo. Zresztą wszyscy jesteśmy jedną wielką kosmiczną rodziną.

ocenił(a) film na 10
Rott

Niektórzy porzucają rodziny z bardziej błahych powodów ;)

ocenił(a) film na 10
Rott

:) Jest też o tym, że nieposiadanie wspólnego marzenia oddala, a podzielanie takiego - zbliża. Oraz o tym, że pragnienie transcendencji każe człowiekowi przekraczać wszelkie granice. I jeszcze o tym, że ciekawość jest tożsama z elan vital. I jeszcze o wielu rzeczach. Bo to dobre, wielowymiarowe kino rozrywkowe.

użytkownik usunięty
Rott

Też o tym myślałem, ale ostatnio podczas oglądania pomyślałem sobie, że skoro lotnicy znaleźli się w latach 70 będąc w swoich kombinezonach lotniczych z lat 40, więc na statku spędzili najwyżej kilka dni. Kto wie, jak zaawansowaną technologią dysponowali Ci kosmici i jak bardzo potrafili bawić się prawami fizyki ? Dlatego więc może dla Roy'a pobyt u nich trwał kilka miesięcy albo lat, a tymczasem dla jego rodziny mogło to być ledwie kilka godzin, a być może nawet kosmici wysadzili go z powrotem na ziemi przed tymi wszystkimi wydarzeniami zanim wściekła się jego żona i zanim spaprał sobie kompletnie opinię u sąsiadów i stracił pracę :D Tak ja to sobie tłumaczę.

ocenił(a) film na 7

Jeśli już to on wróci jak po dwutygodniowych wakacjach a jego dzieci będą miały już własne dzieci ;)

Rott

Zrobiłbym dokładnie to samo. Za takie coś pieprznął bym wszystkim co ziemskie! ;)

ocenił(a) film na 9
Rott

Porzuca rodzinę? Po pierwsze jego żona jest pusta jak bęben i od początku mu nie wierzy, po drugie zachowuje się jak wariatka, robi mu dzikie awantury. Po trzecie to ona zabiera dzieci i z nimi ucieka, a nie on porzuca ich, on nawet za nimi woła, żeby nie odjeżdżali. Nie wiem jak można było dojść do takiego IDIOTYCZNEGO wniosku, aż się przestraszyłem.

ocenił(a) film na 8
Rott

brakowało mu pieprzu w małżeństwie chciał zaznać obdukcji z obcymi i erotyki międzygwiezdnej

Rott

no i bardzo dobrze

ocenił(a) film na 9
Rott

Zgadza się. No i co z tego?

ocenił(a) film na 7
Rott

Powiedział bym, że to raczej jego żona z powodu egoistycznego pragnienia, żeby wszystko zostało po staremu odmawia mężowi wsparcia. Myślę że to charakterystyczne dla ludzi o niskiej świadomości. Jeśli zobaczą coś co nie pasuje do ich stereotypu- wypierają to powołując się na zdrowy rozsądek, autorytety i co tam jeszcze im przyjdzie do głowy, byle tylko podobni im nie posądzili ich o szaleństwo.
W ten sposób w dzisiejszych czasach trzyma się za mordę znaczną część populacji wmawiając jej poprzez tzw autorytety naukowe, że rządy chcą dla nich dobrze, że banki są uczciwe, nowotwory nieuleczalne a tak naprawdę człowiek jest pyłem i nic nie znaczy.

ocenił(a) film na 8
Rott

Gł, bohater psychicznie odleciał. Jego decyzja nie była wyrazem egoizmu.

Rott

...

ocenił(a) film na 10
Rott

Mojemu znajomemu śniła się Oumuamua pół roku wcześniej zanim ją odkryli .Taka nie potwierdzona kometa odkryta w 2017 roku .Twierdzi że śnił o tej skale przez dwa tygodnie i "widział" ją na jawie .Motyw właśnie jak z "Close Encounters of the Third Kind" i tego uporczywego myślenia o górze "Bear Lodge Butte" przez Roya Neary .Podejrzewam u niego zatrucie ołowiem a może palił jakieś świństwo? Rodziny mu to nie rozbiło.
 



ocenił(a) film na 10
baszarteg_filmweb

Gdyby powiedział ci o tym, zanim Oumuamua została zauważona, to można by mu wierzyć. Ale po fakcie to każdy sobie może powymyślać, że "wiedział już wcześniej...".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones