PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657891}
6,9 89 268
ocen
6,9 10 1 89268
7,1 33
oceny krytyków
Blue Jasmine
powrót do forum filmu Blue Jasmine

Słaby

ocenił(a) film na 6

film jak dla mnie nudny. Zaczęłam go oglądać i nie dotrwałam nawet do połowy. Jedyne co mi się podobało to świetna postać Jasmine. Cate świetnie ją zagrała ale niestety film strasznie mnie znudził.

ocenił(a) film na 8
Sifting

brak pojęcia o kinie Allen to główne zarzut w opinii osób, którym często nie podobają się jego filmy. Oczywiście jest też kwestia gustu, bo np. ja za filmami Allena nie przepadam zbytnio chociaż oglądam je często, gdyż są "inne" od reszty. Uwielbiam filmy Woody'iego w którym nie ma go jego samego dlatego tak bardzo przypadł mi do gustu Match Point czy właśnie Blue Jasmine.
Jak dla mnie Blue Jasmine to najlepszy film Allena po O północy w Paryżu i co gorsza nic lepszego jak na razie po w/w tytule jak na razie nie zrobił i byłby to przeciętny tytuł gdyby nie Cate Blanchett, która swoją rolą robi ten film, to teatr jednego aktora, ale za takie spektakle kocham kino.

ocenił(a) film na 6
___ice___

Ja jak na razie obejrzałam 4 filmy Allena. Poza Blue Jasmine który mi nie przepadł do gustu i Vicky Cristina Barcelona, który również mnie nie zachwycił. Ale całkiem niedawno obejrzałam film Wszystko gra, który naprawdę mi się podobał i widziałam również Manhattan który jest jednym z moich ulubionych filmów i na pewno na nich się nie skończy. Tak więc nie powiedziałabym, że tak zupełnie się nie znam na jego kinie.

ocenił(a) film na 8
Sifting

Ja w ogóle nie lubię Allena za jego stare filmy, a zwłaszcza te, w których sam gra np. Annie Hall czy Manhattan, które uważane są za jego najlepsze filmy. Od tego powinnaś zacząć. Z ostatnich 15 lat to właśnie Match Point cenie sobie najbardziej, zaraz potem O północy w Paryżu, Blue Jasmin i Co nas kręci co nas podnieca (pierwsza satyra Allena jaka mi się spodobała). Vicky Cristina Barcelona nie jest taka nijaka, podobnie Sen Kasandry, Scoop, Poznasz przystojnego bruneta to raczej Allen, który nie jest w formie. O reszcie jego najnowszych filmów słyszałem to samo, dlatego nie zabieram się za ich oglądanie.

Sifting

Oj tak, Cate Blanchett zdecydowanie uratowała ten film. Właściwie, jej fantastyczna gra tak bardzo zamydliła mi oczy, że tuż po seansie byłam zachwycona tym filmem. Dopiero na drugi dzień, po przemyśleniu "Blue Jasmine" zdałam sobie sprawę z tego, iż film właściwie był całkiem średni, a to Cate wywarła na mnie takie wrażenie. Wspaniała aktorka!

użytkownik usunięty
Sifting

Fakt, film jest bardzo, bardzo dekadencki... Uważam jednak, że dialogi prowadzone są na wysokim poziomie, który jest adekwatny do sytuacji i raczej nie pozwala szarym komórkom ''siedzieć w miejscu''.

Sama bohaterka przywykła do luksusu tak bardzo, że trudno jej było wytrzymać rozdźwięk między robieniem czegoś ważnego a koniecznością robienia tego, co możliwe. Do tego jest bardzo niecierpliwa, cierpi na coś w rodzaju 'nadmiernego popędu do sukcesu'. Patrząc na jej ślepą determinację, nie mogłam wyjść z podziwu dla błyskotliwości Allena.

Sifting

jak każdy film Allena

ocenił(a) film na 6
Sifting

pewnie jesteś zwolenniczką kina akcji ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones