PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1225}

Blues Brothers

The Blues Brothers
7,6 104 771
ocen
7,6 10 1 104771
7,4 20
ocen krytyków
Blues Brothers
powrót do forum filmu Blues Brothers

Kult Kultów!

ocenił(a) film na 10

Genialna muzyka,cudownie absurdalny humor,anarchistyczny,antysystemowy wydźwięk,świetne sekwencje taneczne, najdłuższy, najbardziej "karambolowaty" pościg w historii kina, legendy muzycze w postaci Raya Charlesa,Jamesa Browna,Johna Lee Hookera,no i oni-Blues Brothers, z "misją od Boga" PEREŁKA! P.S Good News-wersja Blu-ray posiada nie tylko świetną jakość, ale również kultowe tłumaczenie ś.p Tomasza Beksińskiego z lektorem Jerzym Rosołowskim.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Właśnie obejrzałam film, nie wiem jak to się stało , że zajęło mi to tak długo ale Twój opis jest identyczny do tego, co myślę o tym filmie :) tego określenia mi brakowalo w głowie - karambolowaty - śmiałam się jak głupia z tego xD

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
Ziellona

I o to chodzi! Bo to zabawny film!

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Nic dodać, nic ująć

ocenił(a) film na 10
movieland

Thanks

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Prawdziwa perła, cud i wszystko czego można było oczekiwać od filmu. A nawet więcej. Bo w którym innym filmie protagonistów ściga księżniczka Leia z wyrzutnią rakiet??? Kocham, kocham i nie mam dość. Unikat. Film bez wad. Obejrzę jeszcze raz!

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
kinoman77_filmweb

A czy był już oczywisty w temacie tego filmu wątek o kultowych tekstach? Nie chce mi się sprawdzać (ani tym bardziej zakładać), ale jako że spędziliśmy z żoną przy "Blues Brothers" sylwestra (wyjąc ze śmiechu), więc nie mogę się nie podzielić moim typem... Wyjąwszy legendarne już "pracujemy dla Pana Boga" czy (zwłaszcza!) "nienawidzę nazistów z Illinois", zachwyciłem się tym - cytuję z pamięci: "do Chicago jest sto sześć mil, mamy pełny bak, pół paczki papierosów, jest ciemno i mamy ciemne okulary"... Deal, k...a with it!...

"Blues Brothers" już oczywiście oglądałem ze sto lat temu, ale dopiero wczorajsze, drugie obejrzenie przekonało mnie, że do pewnego poziomu gówniarskiego poczucia humoru trzeba dorosnąć. Na przykład koło czterdziestki...

Rokędrolowego nowego roku niniejszym wszystkim tu życzę!

ocenił(a) film na 10
Ras_Democritus

Minął (kolejny) rock, a Bracia Blues wciąż na topie! :) Najlepszego w kolejnym, nadchodzącym roku!

Ras_Democritus

jeśli "do pewnego poziomu gówniarskiego poczucia humoru trzeba dorosnąć" to czemuż to 20 lat temu film rzucił mnie na kolana, a teraz zupełnie niekoniecznie?

ocenił(a) film na 9
tisoc

Może z upływem lat młodniejesz na przykład? To, wiesz, też ma swoje zalety ;)

Ras_Democritus

hmmm....

tisoc

Stary, jesteś kolejny Benjamin Button, nie jest źle

Pozdrej

zanim zaczniesz coś pisać, wypowiadać się autorytatywnie do grupy osób, powołując się ja jakiś film, jakiekolwiek dzieło sztuki, to warto mieć o nim pojęcie, czytaj zobaczyć, albo jak nie rozumiesz to przeczytać o czym to jest, bo w przeciwnym razie robisz z siebie tępego półgłówka....hmmm a może jednak nie robisz....

Ras_Democritus

kolejny Benjamin B:)

Ras_Democritus

Film świetny, zgadza się

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

Dobra komedia. Dobrze zrobione sceny "samochodowe".

ocenił(a) film na 10
emplim

Jedna z najbardziej spektakularnych pościgów :)

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Można gdzies zassać te wersję?

kinoman77_filmweb

Prawda, film super, tylko szkoda, że Belushi tak wcześnie i głupio odszedł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones