PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 351 835
ocen
8,0 10 1 351835
7,0 36
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

Przed obejrzeniem filmu o tak dramatycznej i poważnej tematyce nigdy ale to nigdy bym nie pomyślała że tak się na nim uśmieje . Z podwładnych doc. Religi , z ówczesnych realiów np kradzieży benzyny . A już scena ze świnią w karetce pogotowia no rozwaliła mnie na łopatki ." Bogowie" zaskoczyli mnie szczerze powiedziawszy bałam się że może też trochę zalatywać Leśną Górą brrr z ułagodzeniem tematu i jakąś cukierkowością . A tymczasem kawał dobrego wyważonego kina . A no i plus za Chajdeckiego .

ocenił(a) film na 9
Gloredhela

Ja też uważam, ze najśmieszniejsza scenka w tym filmie to ta ze świnią. :D Ale sceny operacyjne to były bardziej realistyczne niż w "Na dobre i na złe" czy innym serialu z medycyną w tle.

ocenił(a) film na 8
Gloredhela

Tak, towarzyszka Jadzia byla spoko, ale mnie najbardziej rozbroila scena, gdy doktor decyduje sie kroic pacjenta na ulicy, chwyta narzedzia, wydaje polecenia ratownikow, robi, co trzeba a na pytanie oniemialego sanitariusza: ''Kim pan jest?'' rzuca oslupialemu personelowi: ''A, tak tylko, przechodzilem'', po czym rozkraja pacjentowi klatke piersiowa, a cale towarzstwo tylko kiwa glowami, jakby to byla najbardziej oczywista rzecz na swiecie :)

A potem pytanie tego partyjniaka: ''To pan jest ten wariat, co lata ze skalpelem?''

:))))

ocenił(a) film na 8
Hellyspring

Mnie też zastanawia czy wtedy były już karetki na olej napędowy czy benzyna

ocenił(a) film na 9
Hellyspring

Tak, świetny był ten fragment ! :))

ocenił(a) film na 8
Rajwant

I blyskawiczna odpowiedz: ''Nic mi nie zrobicie!!'' :)


Btw. film bliski mi, bo moj pierwszy chlopak i wielka milosc byl operowany wlasnie przez dr. Zembale, ktory nota bene pochodzi z mojego miasta i kumplowalam sie z jego dziecmi (jest w ogole sasiadem tego chlopaka - paradoksalnie - i uratowal tez zycie jego bratu).
Wyjatkowo fajni ludzie, a najstarszy syn pana Mariana poszedl w jego slady i tez pracuje w Zabrzu. Dr. Religa juz nie leczyl, gdy przeprowadzono te operacje, ale kuzyn tego chlopaka zmarl na serce (choroba genetyczna) bo nie znaleziono na czas dawcy.
Wiec ja po smierci oddam wszystko, co sie tylko komus moze przydac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones