Bogowie (2014)

plakat - Bogowie (2014)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Bogowie" to film nakręcony według gatunkowego podręcznika. Tu zawiązanie, akcji, tam zwrot, tu zgrabne scenariuszowe analogie, tam nośne one-linery. Żeby osiągnąć zamierzoną lekkość, potrzeba jednak – zaiste – chirurgicznej precyzji realizacyjnej. I Palkowski daje radę, pierwszorzędnie reanimując szablon i tłocząc w niego zapas świeżej krwi. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 97%

recenzje Użytkowników

(5)
  • Obsypany nagrodami film potrafi wzruszyć, rozbawić albo z gorzką ironią uderzyć w polskie społeczeństwo. Reżyser "Rezerwatu" brutalnie zderza standardy medycyny ojczystej i zachodniej. Kpi z ministerstwa zdrowia. "Polak Polakowi nawet porażki zazdrości". Nic się nie zmieniło. Uniwersalizm opowieści o pierwszym przeszczepie serca stawia „Bogów” w kanonie filmów niezniszczalnych, ponadczasowych. Papieros w usta, i do kas biletowych! czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 95%
  • Do serca przytul palacza

autor: Wruwr zaufany recenzent

Ze skrajności w skrajność, z maszyny w człowieka i na odwrót. Religa tasuje ludzkimi odczuciami, samemu nie zdając sobie sprawy, jak zabawa w Boga może się dla niego skończyć. Nie interesuje go jego własne zdrowie, samochodem solidnie przekracza dozwoloną prędkość, mając na celowniku rozwój medycyny, zupełnie nie licząc się z konsekwencjami ewentualnego wypadku. Nie ucieka od odpowiedzialności, ale wszelkie porażki znosi z ignorancją i brakiem pokory, tak, jakby to był tylko chwilowy przystanek na drodze do sukcesu. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 86%
  • Doktor serc

autor: Gooosik zaufany recenzent

„Bogowie” to kino przyjemne, które poprzez głównego bohatera opowiada o Polsce, naszych lękach i obawach oraz stawianiu pierwszych kroków w przyszłość.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 81%
  • Serce nie sługa

autor: BartekPwl zaufany recenzent

Cieszy mnie kurs, jaki obrał Palkowski. Reżyser pokazuje, że polscy twórcy wreszcie nauczyli się kręcić filmy po amerykańsku (w dobrym tego słowa znaczeniu). czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 74%
  • Patrząc na liczbę papierosów wypalonych przez bohaterów w całym filmie, można odnieść wrażenie, że to najdłuższa reklama wyrobów tytoniowych na polskim rynku. Z kolei patrząc na casting, można wywnioskować, że twórcy nie wiedzą, jak silne jest przywiązanie widzów do odtwórców głównych ról w serialu o najpopularniejszej rodzinie w Polsce. Rzeczy te jednak nie są ważne, bo oto powstał film, który z dumą możemy pokazać całemu światu. Amerykanie mają superbohaterów, my mamy transplantologów, USA ma Supermana, Polska ma Religę! czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 17%