PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396336}
7,2 521
ocen
7,2 10 1 521
Boku no kanojo wa saibôgu
powrót do forum filmu Boku no kanojo wa saibôgu

Końcówka filmu jest zawiła, więc przyjrzałem się dokładniej fabule. Wydaje mi się, że jest błąd logiczny w filmie, które powoduje, że ciąg wydarzeń jest niemożliwy i to u samego początku. Otóż cała akcja zaczyna się od tego, że dziewczyna spotyka cyborga na jej podobieństwo i chce spotkać się z jego twórcą. Cofając się w czasie zmienia bieg wydarzeń. I tu jest problem. Ona nie mogła spotkać cyborga na jej podobieństwo. Dopóki ona nie cofnęła by się w czasie, Jiro nie mógłby zrobić takiego cyborga. Więc cała logika fabuły tutaj pada. Zresztą zauważyłem, że na innych forach ludzi doszli do tego wniosku.

yareku

Jestem pod wrażeniem. Tak sam z siebie to wymyśliłeś?
To co opisujesz się nazywa "paradoks dziadka" i ma już naprawdę długą historię. I nie łamie logiki filmu właśnie dlatego, że jest ... paradoksem. Jednym z możliwych obejść problemu jest założenie nie cofając się w czasie trafiamy nie do swojego, ale do alternatywnego wszechświata, w którym bez szkody dla siebie możemy zabić swojego dziadka, ojca a nawet siebie. w przypadku tego filmu - spotkać swojego sobowtóra-cyborga.

użytkownik usunięty
yareku

Zacznijmy od tego że podróże w czasie są niemożliwe!!! Czas związany jest ściśle z przestrzenią ! Spójrz na definicje czarnej dziury. Moim zdaniem scenariusz tego filmu jest genialny i zręcznie bawi się widzem.

Wiekszosc ksiazek i filmow o podrozach w czasie ma problem z roznymi paradoksami, albo sie łyka ta konwencje albo nie.

użytkownik usunięty
yareku

gdyby nie spotkał jej wcześniej to nie mógłby stworzyć cyborga na jej podobieństwo bla bla bla poczytaj sobie o entropii podróże w czasie są niemożliwe wszyscy jesteśmy w drodze bez powrotu co innego równoległe światy http://www.polityka.pl/nauka/295186,1,wszystkie-swiaty-everetta.read ale nie o to chodzi w tym filmie, pytanie brzmi: co czujesz gdy widzisz po raz drugi scenę gdy "cyborg" poznaje i żegna się z Jiro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones