PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=291383}

Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
6,6 192 646
ocen
6,6 10 1 192646
6,0 26
ocen krytyków
Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
powrót do forum filmu Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

Reakcje ludzi

ocenił(a) film na 8

czy reakcje ludzi w filme są prawdziwe czy reżyserowane? Oglądając film miałem wrażenie że 3/4 reakcji na to co wyprawia Sacha jest prawdziwa ale moge się mylić.

ocenił(a) film na 10
gumis1581

Chyba prawdziwe, skoro byl o tym pogram gdzie to potwierdzili.

ocenił(a) film na 10
gumis1581

No ja tu właśnie mam taki problem, bo z jednej strony to widać że ludzie poboczni są przypadkowi i w ogóle, no ale są sceny które wzbudzają mą wątpliwość, np w windzie jak wbili się do niej całkiem nago, ludzie w ogóle nie zwracali uwagi na kamerę i kamerzystę. Albo ci studenci, też zupełnie nie przeszkadzała im kamera, ja bym nie chciał żeby mnie jakiś gostek filmował kiedy palę trawę i gadam o laskach takie rzeczy jak oni, przecież cholera wie gdzie film z tej kamery może trafić

ocenił(a) film na 9
knocun1

Nie wiem jak było ze sceną w windzie. Wiem natomiast, że studenci o których piszesz, wytoczyli producentom pozew sądowy o zniesławienie (czy coś podobnego). Policja też była czesto wzywana na plan filmowy, właściwie nawet bardzo czesto bo kilkadziesiat razy :)

ocenił(a) film na 10
1ceber1

O tych studentach wiem, widać byli naprawdę totalnymi głąbami skoro pozwolili obcym ludziom się nagrywać (no ale w sumie to amerykanie, to co się dziwić), no ale pozostaje jeszcze scena podczas nauki prawa jazdy, gdzie te kamery zostały podłączone, i jak przekonali instruktora do przymocowania ich.

ocenił(a) film na 9
knocun1

To było najłatwiejsze do zrobienia bo w USA możesz na kursie jezdzic swoim prywatnym samochodem, no może raczej samochodem rodziców albo żony :). Z tego co wiem to nawet egzamin można zdawac swoim autem.
Możemy tak tropic każdą scene i dyskutowac czy była ustawiona czy nie. Tylko czy to ma sens? Filmy kinowe jak Borat czy Bruno to rozwiniecie pomysłów z serii programów TV - Tha Ali G Show. To właśnie tam Sacha wielokrotnie udowodnił swój geniusz jeśli chodzi o wkrecanie ludzi w swoje prowokacje i robienie z tego znakomitej satyry. Nie było chyba innego komika działającego na tym polu i takimi metodami (czasem coś podobnego robił A. Kaufman), wiec Cohen zrobił coś nowatorskiego i na dodatek bardzo wysoko ustawił poprzeczke dla ewentualnych naśladowców.
Dla mnie 12 odcinków serii Tha Ali G In Da Usaii to w kategorii programów satyrycznych równie genialne dokonanie co Monty Python.

ocenił(a) film na 9
knocun1

A wracajac do studentów, to nie mieli żadnych szans, w spotkaniu z Cohenem. Obejrzyj serie TV i zobacz co on robił jako Ali G prowadzac wywiady z ludźmi o których na pewno nie można powiedziec że brakowało im inteligencji. Wrecz przeciwnie, Sacha nawet chwalił sie, że toczy beke z wkrecania najmądrzejszych ludzi na ziemi. Sekretarz generalny ONZ, czołowi naukowcy, wysocy politycy czy nawet pierwszy człowiek na ksieżycu Buzz Aldrin - wszyscy zostali wciągnieci w mniej lub bardziej idiotyczne dyskusje z gościem reprezentującym poziom gimazjalisty. I z każdej z tych rozmów Sachy udawało sie zrobic świetny skecz w taki sposób, że jego rozmówcy nawet sie nie domyślali, że właśnie wystepują w programie satyrycznym. To właśnie jest jego geniusz. Wiec jak mieli sie przed nim obronic prości i podpici studenci? Zero szans.

ocenił(a) film na 10
1ceber1

Oglądałem Ali G Bling Bling i kilka odcinków Ali G Show, oraz Ali G indahouse, chodź to była zwykła komedia fabularna, to spodobał mi się wyjątkowo moment kiedy Ali G poznaje Borata i próbował się w swój tradycyjny sposób przywitać, to jest właśnie najlepsze że każda z tych postaci jest inna. Wolę nie wiedzieć co by było jakby Ali G Borat i Bruno się spotkali. Nie wiem po jakich doświadczeniach jest Sacha że potrafił stworzyć tak świetne postacie, ale gratki mu za to.

knocun1

przeciez studenci byli na haju, wiec mieli wyj*** na jakas kamere :D

gumis1581

Jak dla mnie to cały film jest całkowicie wyreżyserowany. Nie ma co wierzyć w jakieś plotki o policji itp. Ludzie, pomyślcie trochę...

ocenił(a) film na 8
zohanpl

W każdym razie wyszło mniej spontanicznie, niż w "Bruno".

ocenił(a) film na 3
gumis1581

Serio pytasz? Tam może jedna scena nie była wyreżyserowana. W pierwszym Borat większość taka była, ale tutaj to jest praktycznie wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones